FinExpert.cz

Přihlásit se




Jak nejvýhodněji vypovědět stavební spoření?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 12. 2022 13:29 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
mám stavební spoření u Stavební spořitelny České spořitelny.
Mnoho let po vázací době (je staré 22 let - Naspořeno 300.000, Cílová částka 1 mil.)
Úrok 2%.
Mám v plánu letos vložit 20.000, na začátku příštího roku dalších 20.000, abych dostal státní podporu a pak vypovědět. Ty peníze momentálně nepotřebuji, ale nechci je nechat na 2% úroku.
Je to rozumná úvaha nebo mám nějakou výhodnější možnost postupu?
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
12. 12. 2022 14:17 Odeslat příspěvek
Váš postup je myslím správný, není moc důvodů nechávat peníze na 2% úroku. Za zvážení ještě stojí, jakou úrokovou sazbu z úvěru máte ve smlouvě sjednanou - pokud by to byla třeba 4%, která dnes nikde na hypotéce nedostanete, zda na zbylých 700 tis. Kč nevyužijete (nebo třeba někdo v rodině) poměrně výhodný úvěr pro potřeby bydlení...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 12. 2022 18:16 Odeslat příspěvek
Výpovědní lhůta pro stavební spořitelny je 3 měsíce-ke konci třetího měsíce pošle peníze.

Proto jsem já vždy podávala výpověď 3 měsíce před koncem vázací lhůty, protože tak doběhla vázací lhůta a hned poté výpovědní lhůta, nedržela mi je další 3 měsíce.
Být tebou, podám výpověď teď během prosince.
Výpověď se podává nejlépe osobně na pobočce (jinak budeš muset ověřovat podpis), začne běžet od 1.1.2023, v lednu tam vlož 20000Kč.
SS má 3 měsíce na poslání peněz, takže ti je pošle ke konci března. Pokud dáš výpověď až v lednu, peníze ti přijdou o měsíc později, ke konci dubna. Takže podat výpověď co nejdříve.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 12. 2022 11:07 Odeslat příspěvek
Díky za rady.
Ten postup výpovědi ještě v prosinci by mne nenapadl. Super nápad jak to urychlit. Díky moc.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies