FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Příspěvek na bydlení

Offline - Poslední varování Profil 
14. 12. 2022 11:26 Odeslat příspěvek
Aneb nechci slevu zadarmo. To je klasika: nejvic ulev jde tem, kteri to nepotrebuji…

Ot: vite ze treba prispevky na bydleni se nemusi nyni vydaje dokladat, lide berou ale vzdy za 3 mesice nebudou dokladat zda vubec utratili? Od doby co se doklada 1x za 6 mesicu :-)
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
14. 12. 2022 13:21 Odeslat příspěvek
Tomu OT nerozumím. Je to česky? ;-)


Offline - Poslední varování Profil 
14. 12. 2022 13:34 Odeslat příspěvek
Ano, chybi tam jedna carka ve vete…

Pointa jeste jednou polopaticky: stat rozdava a ani nebude kontrolovat, zda bylo pouzito k ucelu, na ktery rozdal. Rekneme ze klidne 6x 15000 na rodinu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 12. 2022 16:43 Odeslat příspěvek
Počkej 24 995 Kč jako že ročně nebo měsíčně? Já se o to moc nestarám, ale pokud vím tak mým nájemníkům platí stát myslím 2/3 nákladů, částkou to je teda omezené taky, ale určitě na měsíc.


Offline - Poslední varování Profil 
14. 12. 2022 18:32 Odeslat příspěvek
Měsíčně. Bral jsem prumer za republiku jako vyplatu cash = 15000,- (i spolu s Doplatkem to zak nejak byva).

Pokud rop mysli celozivotniho cerpace co cerpa furt, tak vyrok opravuji na 3 mesice : za rijen, listopad, prosinec i tak uz nikdy NIC NEDOKLADA, nikdo to nikdy nezkontroluje, no jen za leden-brezen ano, protoze na zaklade toho bude cerpat na duben-zari…

diskuse byla o tom, jak zase nekdo neco v zakonech zpackal a jaky to ma vliv na lidi a co lidi delaji… myslim ze neni vhodne to tady popisovat, jak tohle funguje v praxi… ale kdyz jsem videl tu fakturu s DPH, chapete?

Tak jen doplnim, ze kdyz ten prispevek na bydleni pronajimateli nezaplati, MPSV to vubec nezajima a trhni si ubytovateli :-)

6 mesicu plati pro pripad cerpani rijen-brezen, kdyz uz v dubnu cerpat nebude nechce bo treba bude makat, tak komu co bude dokladat? :-)))


Naposledy upravil vpe dne 14. 12. 2022 18:37, celkově upraveno 1


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 12. 2022 18:36 Odeslat příspěvek
VPE: Tak na druhou stranu mě jako pronajímateli do toho příspěvku nic není, je to jejich boj. Mě zajímá jestli přijde nájem, když ne, tak je vyrazím. A jestli na ten nájem vydělají, nebo ho někde dostanou je mi asi úplně jedno.


Offline - Poslední varování Profil 
14. 12. 2022 19:07 Odeslat příspěvek
Zacne te to zajimat, kdy na najem 3 mesice berou Prispevek, ale nic neplati. Vystehovat profesionalniho neplatice Emila Š. je tak trochu problem, viz https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... -najemnik/ (tuhle reportáž černých ovcí by měl shlédnout každý, kdo by chtěl pronajímat anebo si mysli, ze umi vystehovat :twisted: Najdi si ho v Isiru.

Ja to sem dal z jineho duvodu, ze ty zakonne ulevy se casto zneuzivaji, staci vedet jak…

Mi prijde jako koko…. ze se vyplacene prispevky za rijen-prosinec uz nikdy nezkontroluji a ty za leden-brezen jen, pokud bude chtit cerpat i v dubnu dale, chapete uz?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 12. 2022 16:53 Odeslat příspěvek
BTW na příspěvek na bydlení dosáhnou i OSVČ s paušální daní.
Protože jejich oficiální příjem se stanovuje fiktivně - na příspěvek na bydlení se paušalistům započítává polovina z průměrné mzdy. Na příspěvek tak dosáhne více OSVČ, a to i s pěknými vyššími příjmy a bez ohledu na to, kolik je jejich reálný zisk.
https://www.podnikatel.cz/clanky/osvc-s ... ke-prijmy/
A od 1.1.2023, kdy se zvednou normativní náklady, to bude zajímavé pro mnohem větší počet paušalistů.
Být zaměstnancem a neumět si spočítat, zda (ne)zdrhnout do OSVČ na paušální daň, to je pak člověk za velkýho vola, tak to čtu já...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 12. 2022 20:56 Odeslat příspěvek
Mě se líbí jak se pořád poučují žadatelé, že si mají požádat, ale taky by se nemělo zapomínat na majitele a vysvětlit jim co je nájem, co jsou služby a že se zálohy na ně jednou ročně vyúčtovávají, protože bez jejich součinnosti o nic nepožádáte. I ten úřad jednou přijme dané vyúčtování a další rok se jiné úřednici má pořád něco dokládat. Takže úřední postup je co okýnko na úřadě.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 12. 2022 21:19 Odeslat příspěvek
Dotaz .
Počítá se do příjmu i sociální dávky a příspěvek na mobilitu ?
Děkuji


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 12. 2022 21:32 Odeslat příspěvek
Sociální dávky se snad nepočítají při žádosti o další sociální dávku, ale to nevím na 100%.

Jinak tady jsou další ukázky co se započítává a je tam i ta OSVČ.
https://www.penize.cz/prispevek-na-bydl ... ak-stoupne


Offline - Poslední varování Profil 
21. 12. 2022 15:53 Odeslat příspěvek
Smarja ktery vypleskanec pise tyhle navodne clanky pri masery?

A Někteří i tak fakticky zůstanou odkázáni na jinou pomoc, protože po zaplacení bydlení jim nezbude ani na jídlo.

A přijde vám lidi normální platit dávky někomu takovému? Já bych mu zaplatil stěhováka, to je jednorázové!

i v Japonsku je tolik volných nemovitostí, Japonsko uvádím jako příklad toho, že není místo na bydlení. Místa jsou všude 3 pr de le ale nechápu proč někdo kdo nemá na nájem, tak potřebuje bydlet na Praze 1 ve starym cinzaku?

Já to tady napíšu znova, náklady na teplo a ohřev teplé vody za rok pro dva lidi libovolného věku může být klidně 4500 i v roce 2022… a 5000 v roce 2023.

Je systémové řešení vyplácet miliardy na příspěvkách a doplatkách!? Kdyz je to neefektivni?

Hmm… to už radši Babišovo fabriku na byty nebo nekaky ubytovny. Platit těm nemakačenkům předražený nájmy energie nedává žádný smysl.

-- 21. 12. 2022 16:01 --

Ninaa píše
BTW na příspěvek na bydlení dosáhnou i OSVČ s paušální daní.
Protože jejich oficiální příjem se stanovuje fiktivně - na příspěvek na bydlení se paušalistům započítává polovina z průměrné mzdy. Na příspěvek tak dosáhne více OSVČ, a to i s pěknými vyššími příjmy a bez ohledu na to, kolik je jejich reálný zisk.
https://www.podnikatel.cz/clanky/osvc-s ... ke-prijmy/
A od 1.1.2023, kdy se zvednou normativní náklady, to bude zajímavé pro mnohem větší počet paušalistů.
Být zaměstnancem a neumět si spočítat, zda (ne)zdrhnout do OSVČ na paušální daň, to je pak člověk za velkýho vola, tak to čtu já...


Tak mě napadlo, když bude mít někdo odpisy nemovitosti na pronajem, takže mu daňový přiznání vyjde pod limit na slevu na dani, tak by vlastně taky mohl mít nárok ne? :-) Takže svůj byt taky pronajme a půjde do nájmu… Proboha!


Offline - Inventář Profil 
21. 12. 2022 20:53 Odeslat příspěvek
Ja tomu nejak nerozumim. Jednou za sest mesicu se doklada, pokud nedojde k zadne zmene. Pokud dojde - napriklad preplatek nebo nedoplatek, tak stejne to clovek muzi dolozit.


Offline - Administrátor Profil 
21. 12. 2022 21:19 Odeslat příspěvek
Princip je ten, že za tři měsíce, které dokládáš tak utratíš za energie více a další tři měsíce zase méně, ale bereš pořád stejně.

Kalkulovat se s tím určitě dá, jenom ty lidi na to jaksi nemají finance :lol:


Offline - Poslední varování Profil 
22. 12. 2022 02:56 Odeslat příspěvek
Anebo kdyz neplati najemny vubec a jen kazdych 6 mesicu zmeni byt a ma novy potvrzeni zejo :-) A za energie? Tak to taky moc dodavatelum neplati.

Nechapu, ze dodavatele energii vyzaduji po takovych kauci jen pokud uz z drivejska eviduji dluh a ze si za 25,- neudelaji dotaz do CEE.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 16 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies