FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

KAM INVESTOVAT 1000 000,-

Offline - Diskutér Profil 
8. 4. 2009 14:34 Odeslat příspěvek
fanes64 píše
Už jsem tady několikrát napsal, že se nejedná o pronájmy ale koupě a prodej a je to naše myšlenka jak dobře zúročit volné finance. Pokud bude mít někdo zájem o toto zhodnocení ať se ozve. Jinak je to pro mě jen tlachání skoro o ničem. A v byzmysu se netlachá ale koná!

Tak si tlachej ve svém vlákně, tady investujeme 1M - stručně řečeno tvojí nabídku jsme neřešili :D
Poslední příspěvek

Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 4. 2009 15:00 Odeslat příspěvek
S-Tony: To jako majitel bytu neplatí nájem? Nemluvím o daních ze zisku, takže místo 10% se ti smrskne na 5, a to je prd.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 10. 2009 21:57 Odeslat příspěvek
Minulý týden jsem ulozil volný mega na ClearDeal termíňák u J&T. Mají teď všude plno bannerů, tak jste už o tom asi taky slyšeli. Když to tam člověk dá na 2 roky, má 4,5% p.a.

S investicema do nemovitostí jsou jen problémy a navíc bych potřeboval víc než mega aby to za něco stálo. Takhle to sice není moc velký zúročení, ale aspoň to je jistý a nemusím se o nic starat.

Offline - Inventář Profil 
20. 10. 2009 21:59 Odeslat příspěvek
alfonz333: 4.5% nic moc. jsou záložny, které na 2 roky dávají z mega víc...

Offline - Nadšenec Profil 
20. 10. 2009 22:36 Odeslat příspěvek
Např. WPB, nyní 5,95% na 60 měsíců
Na 2 roky je to za 5,55%
na 18 měsíců 5,25%

20. 10. 2009 22:57 Odeslat příspěvek
zrovna WPB jsem měl na mysli. nebo unibon, na 18 měsíců 5.2% p.a.

23. 10. 2009 12:03 Odeslat příspěvek
Nečetl jsem toto vlákno celý, ale k tomu začátku-investice do vína:

http://www.investicniweb.cz/alternativy ... -investic/

23. 10. 2009 13:21 Odeslat příspěvek
to bych teda raději investoval do vinice, než do vína jako takového...

23. 10. 2009 15:01 Odeslat příspěvek
To vino nezatracuj. Ty neznas poucnou historku:

Kdo investoval v roce 1999 1000 dolaru do akcii Enronu, mel v roce 2002 14 dolaru.
Kdo investoval v roce 1999 1000 dolaru do akcii Wordcomu, mel v roce 2002 44 dolaru.
Kdo investoval v roce 1999 1000 dolaru do piva a v roce 2002 vratil prazdne lahve, mel 89 dolaru...

23. 10. 2009 15:17 Odeslat příspěvek
Nemy_bobes: znám ji s pivem, ale pointa je stejná... :D nic proti vínu, mám ho rád, ale nějak nechápu ten hype kolem předražených a v podstatě nepitných flašek a nazývání to investicí... To radši investuju do vinotéky, vinařství, nebo vinice.

EDIT: a co si vzpomínám, tak vína u nás nemají vratné láhve...

Offline - Diskutér Profil 
23. 10. 2009 18:15 Odeslat příspěvek
mikicz: Nemy_bobes ji zná viditelně taky s pivem ;-) - proto mu nevratné láhve od vína nevadí :-)

24. 10. 2009 09:34 Odeslat příspěvek
Osobně uznávám pouze dvě investice do fyzických komodit a víno mezi nimi není.
Domnívám se, že pro běžného investora je rozumné investovat pouze do likvidních trhů, kde existuje dostatečně široký okruh zájemců, kteří si investiční aktivum budou chtít koupit.
Stejně tak se vyhýbám aktivům, u kterých dokáže rozeznat kvality pouze specializovaný odborník. Je tam velký problém s odhadem hodnoty - každý odborník bude mít na hodnotu aktiva rozdílný názor. To je mimochodem problém i u investičních diamantů.
U vína bych se bál i možnosti znehodnocení v čase (může se zkazit).

Takže pro mě připadají v úvahu pouze nemovitosti a drahé kovy. Ostatní fyzické investice nedoporučuji.

24. 10. 2009 11:41 Odeslat příspěvek
Nemy_bobes: amen... diamanty se tu rozebíraly už mnohokrát a podle mě to je jenom past na blbce...

Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 10. 2009 23:28 Odeslat příspěvek
alfonz333 píše
Minulý týden jsem ulozil volný mega na ClearDeal termíňák u J&T. Mají teď všude plno bannerů, tak jste už o tom asi taky slyšeli. Když to tam člověk dá na 2 roky, má 4,5% p.a.

S investicema do nemovitostí jsou jen problémy a navíc bych potřeboval víc než mega aby to za něco stálo. Takhle to sice není moc velký zúročení, ale aspoň to je jistý a nemusím se o nic starat.

Já jsem to udělal taky, tj. vložil jsem mega na ClearDeal a moje důvody byly úplně stejné jako ty, co popsal alfonz333. Ještě k těm kampeličkám a družstvům typu WPB apod. Vklady jsou sice pojištěné i tam (do 50.000Euro), ale šance, že tyhle nebankovní instituce, které audituje "pan Novák", padnou je daleko větší, než že padne regulérní banka - a JT regulérní banka je...Jasně, že pak ty peníze od té padlé kampeličky dostanete, ale může to trvat až 3 roky.

25. 10. 2009 23:38 Odeslat příspěvek
abrak: audituje je ten samý auditor co banky a dohlíží na ně stejné ČNB jako na banky... J&T je asi stejně důvěryhodná banka, jako Cayman Bank Limited. Navíc pokud padne kampelička, tka to fond pojištění přežije, tolik peněz v něm je. Pokud padne větší banka je to v háji.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další stránka
Stránka 5 z 9 [ Příspěvků: 130 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies