FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Investicia do zlata.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 10. 2020 10:14 Odeslat příspěvek
mlsal píše
Dlouho jsem váhal, jestli sem takové úvahy vůbec patří, ale nakonec zvítězila zvědavost. Nakonec je to fórum pro volný čas, jak řekl fc70.

Tak to je fajn, že máš tolik času na váhání............nauč se meditovat, tím uděláš něco významného sám pro sebe. A kupodivu se to pozitivně projeví i při tradingu. Disciplína, rozvaha - to jsou(kromě inteligence a dalších běžných ;-) ) vlastnosti , které činí tradera úspěšnějším. Ale vy jste spíš teoretici s 12, že? 8-)
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
28. 10. 2020 11:35 Odeslat příspěvek
To je dotaz na mě? Já nejsem trader. Co je na tom špatného? Nemusí všichni trejdovat. Pokud to dělají, tak by to měli dělat sofistikovaně. Pochybuju, že tvůj naivní přístup k něčemu je. Přímky se dají nakreslit do libovolného grafu, ale to neznamená, že tam ten graf chce nutně směřovat.


Offline - Inventář Profil 
2. 11. 2020 12:32 Odeslat příspěvek
https://www.novinky.cz/muzi/clanek/novo ... -40340805#

Az zacne vyrabet misto diamantu zlato, to bude tóčo :-)


Offline - Diskutér Profil 
10. 11. 2020 16:01 Odeslat příspěvek
jednadva píše
Herr Gott, ty tam máš ale pěkné čárečky. Takové až jakoby lineární.

Mám teď práci s jiným modelováním. Ale neboj, data pro ECM mám připravená. O nic nepřijdeš. Není to ještě úplně dotažené, protože ty řady jsou hodně autokorelované a musím si udělat skript, aby mi to dobře vybralo počet zpoždění do regrese ECM. PACF reziduí mi při 1 nebo 2 zpožděních dává moc velkou autokorelaci reziduí. A ta řada MZMSL je pro mě záhada. Ale chvíle minimálně pro ECM ještě přijde. Jen to naprogramovat. :)

Poslušně hlásím, že jsem to naprogramoval, ale korekční model z EG kointegrace (závislá=zlato) zatím nic nového neodhalil. Koeficient u reziduí záporný, tak jak má být, ale nevýznamný. Těžko soudit. Podle mě t-statistiky nejde interpretovat, protože rezidua nejsou I(0), anebo je problém ve zlomu, anebo někde úplně jinde. Podrobnosti na vyžádání. :)

-- 10. 11. 2020 15:27 --

_pr_ píše
Docela drobný hedging pro případ sh*t-hit-the-fan inflace či vůbec nějaké jiné povedené taškařice (tím pádem hlavní požadavek na minci: supersnadná a relativně co nejvýhodnější prodatelnost v good i bad weather scénářích)

_pr_: Nejlepší hedging inflace je indexovaný dluhopis.


Offline - Diskutér Profil 
17. 11. 2020 01:53 Odeslat příspěvek
Mimochodem časová řada cen zlata má jednotkový kořen, a to podle asi 5 testů, které jsem si na té řadě udělal (ADF, KPSS, Andrews-Zivot atd. atd.), takže malovat do grafu přímky, jak to dělá gotesák, je dost zásadní omyl. Přímky se tam dají nakreslit z toho důvodu, že tento typ náhodného procesu má tzv. stochastické trendy, ale ty jsou na grafu "vidět" jen zpětně. Nedají se dopředu předpovědět a cena se podle přímek nepohybuje.


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2020 04:53 Odeslat příspěvek
mlsal: ADL (autoregressive distributed lag) na řadách MZMSL+zlato zatím reportuji jako negativní, tj. neprokázala se kointegrace. Podle upravených kritických hodnot do ADF pro 2 řady podle MacKinnona to vypadá negativně. Ostatní testy (ERS, KPSS, PP, ZA=Zivot-Andrews) také potvrzují nestacionaritu (jednotkový kořen) reziduí a tím zamítají kointegraci. Do ADL modelu jsem nakonec použil jen jedno zpoždění exogenní proměnné (peněžní zásoby) a taky endogenní proměnné (zlata). Použil jsem tedy jednoduchý model odkazovaný zde ve vlákně.


Offline - Nadšenec Profil 
24. 11. 2020 10:35 Odeslat příspěvek
Tím by to bylo potvrzené. Žádná kointegrace.

Zajímavější je ten širší model. Tam se chovají rezidua slušně. Na čem závisí cena zlata není z mojí hlavy, viz tato práce, str. 37 a dále. Jen jsem mu to trochu vylepšil. :-)


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2020 11:54 Odeslat příspěvek
mlsal: Ale né, ten ADL model se mi zdá spíš pro kočku. Nikde se mi zatím nepotvrdilo, že se má do kointegrace počítat jen jedno zpoždění exogenní i endogenní proměnné, jak to uvádí v tom odkazovaném materiálu. Počet zpoždění obecně není omezený. Teorie je na léta a už jsem na tom strávil dost času, tak jsem jen pro zajímavost odreportoval dosažené výsledky. Je tam ale mnoho nejistoty. Daleko víc pořád věřím tomu Johansenovu testu, který s konstantou poměrně přesvědčivě kointegraci MZMSL+zlato potvrdil.

Ten širší model časem možná taky podrobím zkoumání. Je to zajímavé. :)


Offline - Inventář Profil 
24. 11. 2020 16:43 Odeslat příspěvek
Zlato pada.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 12. 2020 09:18 Odeslat příspěvek
vpe píše
Zlato pada.

Zlato roste, jen zkorigovalo k supportu, aby růst byl zdravý.
Důvody stále stejné, momentálně to nakopnulo toto:
Skupina amerických zákonodárců, v níž jsou zastoupeni demokraté i republikáni, představila návrh stimulačního balíku 908 miliard dolarů (19,8 bilionu Kč), který má pomoci americké ekonomice zasažené dopady pandemie covidu-19. Ke zvrácení patové situace ve vyjednávaní, které se táhne už měsíce, vyzval i budoucí prezident Joe Biden, podle nějž ale případný balík schválený před jeho nástupem do funkce v lednu bude "pouze začátek". Jeho tým už chystá další ekonomickou pomoc, dodal (ČTK)
a taky oslabování USD, to už jsem psal............
Pokud na drahých kovech nastane to, co na kryptoměnách, tak nás čeký velký výstřel :roll:


Offline - Trvalý BAN Profil 
2. 12. 2020 09:26 Odeslat příspěvek
A pak velký pád jako na kryptoměnách?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 12. 2020 10:39 Odeslat příspěvek
hgfdsa píše
A pak velký pád jako na kryptoměnách?
Určitě jednou pád na kryptoměnách nastane (jako cyklicky na všem ostatním), ovšem taky to může být z 50.000 na 30.000(BTC).
Momentálně se nám probudilo k životu stříbro a je zajímavá i jeho korelace s BTC. Ten častokrát vedl stříbro vzhůru viz vzory zaznačené v grafu níže. Momentálně je volná cesta k bodu 5 v grafu.
Příloha
stříbro vs.BTC.gif
stříbro vs.BTC.gif
[ 30.76 | Zobrazeno 56 krát ]


Pokud v příštích týdnech a měsících zůstane USD pod tlakem, tak můžeme očekávat silnou stříbrnou rally. Ovšem pokud by někdo zde chtěl využít k nástupu do pozic, je třeba vzít v úvahu, že stříbro je velmi malý trh s divokými cenovými výkyvy, často manipulovaný a ovlivňovaný spoustou dalších faktorů, takže OPATRNĚ. Je klidně možné, že toto je jen výstřel před poklesem, napoví, zda dnes bude následovat zlato a další kovy(zatím to vypadá, že ano(09:30)

Přílohy

futures 17.12.2020.jpg
futures 17.12.2020.jpg
[ 226.11 | Zobrazeno 55 krát ]
Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 1. 2021 19:34 Odeslat příspěvek
Momentální směr je nahoru, po velkém vzestupu je pravděpodobná konsolidace a mírný pokles, aby to mohlo zase výše. Krátkodobé cíle - zlato 2000USD, stříbro 29USD, platina 1200USD.

Ovšem dlouhodobě to velcí hráči nebou chtít pustit moc nahoru viz:
Hedgeové fondy zvýšily krátké pozice proti hlavním těžařům zlata vzhledem k tomu, že vakcíny proti COVID-19 oslabily po roce rekordních zisků očekávané zisky žlutého kovu (Reuters)

A nakonec grafík, jak to spolu všechno koreluje a vzájemně se dohání a předhání
Příloha
Gold Silver SPX DJW.png
Gold Silver SPX DJW.png
[ 60.53 | Zobrazeno 34 krát ]Offline - Nadšenec Profil 
6. 1. 2021 12:25 Odeslat příspěvek
Dnes se rozhoduje o tom, kdo ovládne americký senát. Konečný výsledek se očekává kolem šesté večerní hodiny SEČ.

Když obě křesla získají demokrati, můžou spustit svoje komoušské orgie. :grr: Díky fiskálním stimulům se dá čekat významný tisk peněz, což ovlivní růst ceny zlata, akcií, nemovitostí a bitcoinů. Pro nás investory to bude dobrá zpráva, ale už ne tak dobrá pro všechny slušné Američany.


Offline - Diskutér Profil 
6. 1. 2021 16:17 Odeslat příspěvek
Tak zvolili si to, co si zvolili. To je na nich.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61  Další stránka
Stránka 57 z 61 [ Příspěvků: 909 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies