FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Investicia do zlata.

Offline - Návštěvník Profil 
19. 3. 2021 12:19 Odeslat příspěvek
Já kupuji investiční mince České mincovny Český lev 1/4 oz a 1/2 oz Sejf je zdarma.
Mám to spíše jako takovou jistotu,kdyby šly peníze do kopru.
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
21. 3. 2021 04:25 Odeslat příspěvek
Kdyby “penize sly do kopru”, tak Ceska mincovna a jeji trezor bude prvni misto, kde CNB nebo stat tvoje zlato znarodni :-)

K tomu uz historicky doslo napriklad v USA i v CSR a nevim, proc by to melo byt v budoucnu jinak? Takze za me, zlato jedine mit u sebe pod kontrolou anebo Bitkojny taky nechavas na burzach, kde je mohou staty konfiskovat a hackeri ukrast, majitele burz zproneverit?


Offline - Diskutér Profil 
21. 3. 2021 10:16 Odeslat příspěvek
Já bych těm lidem jejich víru ve zlato nebral. Každý ukládá peníze podle svého přesvědčení. Když tomu věří, je třeba se podle toho chovat. Jejich volba, dávat přednost zlatu před investicí do svého investičního vzdělání.


Offline - Poslední varování Profil 
21. 3. 2021 12:35 Odeslat příspěvek
“Sejf je zdarma” znamena, ze si to koupi u mincovny a necha u mincovny v sejfu?

No urcite s tim ta mincovna neobchoduje a ma tam 24x7 kameru ze se na svou cihlu muzu koukat? :-))


Offline - Přeborník Profil 
21. 3. 2021 15:23 Odeslat příspěvek
saabik píše
Jejich volba, dávat přednost zlatu před investicí do svého investičního vzdělání.
:-D :-D

(Ale vážně, dostatečné množství poradců s tímto přístupem „prodáme klientovi, co koupí“ je jeden z důvodů, proč má ta práce takovou pověst.)


Offline - Návštěvník Profil 
21. 3. 2021 17:05 Odeslat příspěvek
Sejf v České mincovně je zdarma po dobu Zlatého spoření. Ale kdykoli zlato budu chtít mít doma stačí jen kliknout v IB. Stejné je to s prodejem. A hlavně investice do zlata je u mně tak 10% volných prostredků Hold jsem profláknul tu dobu tak před třemi lety,kdy se dala koupit u nás na Šumavě nemovitost ještě za přiměřený peníz


Offline - Diskutér Profil 
21. 3. 2021 18:17 Odeslat příspěvek
Tak američanům nestačil sejf v bance, ale sejf v České mincovně, to bude jiná třída.


Offline - Diskutér Profil 
21. 3. 2021 19:26 Odeslat příspěvek
Já bych jen upravil tvrzení o tom údajném znárodnění. Oni tenkrát zlato sice zabavili, ale zaplatili držitelům za zlato konkrétní částku.
Znárodnění v českém pojetí byla skutečná zlodějna. Nic nemění na tom, že se tahle situace může opakovat. Třeba s nemovitostmi :).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 3. 2021 13:02 Odeslat příspěvek
italik píše
Já kupuji investiční mince České mincovny Český lev 1/4 oz a 1/2 oz Sejf je zdarma.
Mám to spíše jako takovou jistotu,kdyby šly peníze do kopru.


Dobrý den, české lvy z mincovny nedoporučuji kupovat, je to předražené zlato, které nebude mít nikdy téměř žádnou sběratelskou hodnotu (pro ty co neznají, je to paskvil, který ma na zadní straně královnu Alžbětu, protože je to emitováno pod jakýmsi tichomořským ostrovem jako mince, aby se vyhli placení DPH). Marketing mají ale skvělý a neznalý člověk by si myslel, že kupuje snad českou verzi American Eagle nebo co. Doporučuji investovat do českých mincí (nominály 5000kč jako 1/2 OZ), nebo koupit jakékoli zahraniční mince (vídeňské filharmoniky, australské klokany atd. - uvidíte, že cena je cca o 15% nižší, než u těch českých lvů, které obratem můžete prodat právě jen a pouze za tuto cenu). To co píši platí striktně pokud jde o investování, pokud člověk z nějakého důvodu toho lva jako minci tichomořského ostrova NIUE fakt chce mít, tak samozřejmě vlastněte co je libo za jakoukoli cenu. Zdravím.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 5. 2021 21:49 Odeslat příspěvek
Kde kupujete slitky? Přes Heuréku jsem našel docela velké rozdíly a nižší ceny u méně známých společností - je tam nějaké riziko?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 5. 2021 14:07 Odeslat příspěvek
Já jsem kupoval asi před půl rokem ve spořce (fakt jsem nevěřil, že bych ji někdy využil) - přišlo mi, že to tam bylo jen o pár set dražší, což při 10 000 částkách nehraje takovou roli.
Jako výhoda pro mě byl zpětnej odkup (leckde píšou, že zprostředujou, ale nezaručujou), kdežto tam se tváří, že to prostě odkoupí kdykoliv (samozřejmě za dost nižší cenu proti nákupu).
A hlavní věc: tím jak je slitek zatavenej a nesmíš ho vybalit, tak nepoznám (což je možná jen má osobní debilita), jestli mi nedali žlutej staniol (vim, že staniol neni uplně žlutej, ale něco na ten způsob), no a tak doufám, že spořka by si to nelajzla.


Offline - Návštěvník Profil 
20. 5. 2021 14:24 Odeslat příspěvek
Pokud fyzické zlato, tak pro situaci "konec světa", jinak mi přijde ve všech ohledech snažší si koupit na burze...

https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/soud-s ... zpravy_ras


Offline - Diskutér Profil 
20. 5. 2021 15:00 Odeslat příspěvek
Dostal 4 roky. Dnes už je zase na svobodě. Znovu bacha na zlato :mrgreen:


Offline - Poslední varování Profil 
26. 5. 2021 22:07 Odeslat příspěvek
tohle byl problém cihel, u slabého slutku to nejde zfalšovat, ale spread bude obrovský a u stříbra ještě větší díky DPH...

U té burzy je zase riziko, že to zlato neexistuje, že až vše padne, zlato nemáš apod.

Gryp: doporuč tisker na burze Degiro, jaké papírové zlato bys koupil?


Offline - Diskutér Profil 
27. 5. 2021 07:33 Odeslat příspěvek
Já preferuji akcie těžařů vzácných kovů. Například GDX US. Je tam finanční páka a velká korelace se zlatem. Navíc to nese i malou divi. Na rozdíl od fyzického kovu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Další stránka
Stránka 60 z 71 [ Příspěvků: 1060 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies