FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Investicia do zlata.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 11. 2022 10:41 Odeslat příspěvek
To je dost zajimavý. Je ten zdroj (Kaťuša research) důvěryhodný?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
16. 11. 2022 11:27 Odeslat příspěvek
Nevím jaká je Kaťuša, ale dle bbg grafu to tak nějak bude. Za poslední kvartál rekordní poptávka centrálních bank - net purchase 400 Metric tonnes. Kvartál předtím to bylo 186 mt. Za posledních 10 let kvartálně cca 100-200 mt. Závěr bych z toho však ještě nedělal. Jedná se o nárůst jednoho kvartálu na dvojnásobek. Také není známo jaké banky za to můžou.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 11. 2022 15:00 Odeslat příspěvek
Našel jsem si o tom nějaké čtení a těch v 400tunách je i odhad za nereportující státy, tj. i za Rusko a Čínu. Mezi reportujícími nakupuje nejvíc Turecko a Uzbekistán. Takže ano, závěr bych z toho nedělal.


Offline - Nadšenec Profil 
16. 11. 2022 20:28 Odeslat příspěvek
Kaťuša je rychlopalné dělo z WW2, říkali mu Stalinovy varhany. Tohle je chlap z Kanady jménem Marin Katusa.
Katusa Research is an independent investment research firm founded by professional investor Marin Katusa.
Jinak samozřejmě nákupy centrálních bank jsou jen jedním z kamínků stavby, která stále nechce vyrůst, další je ztráta síly USD, sazby, FED, WW3, je toho docela hodně. Ale nakonec drahé kovy tu raketu udělají a všichni budou říkat, jak to bylo jasné a litovat, že nenaskočili dřív. Vždycky to tak je. Na dně nakupuje málokdo. Ovšem i dno se občas propadne, je potřeba být připraven a nevsázet všechno na jednu kartu. Trpěliví a věřící zlatí brouci budou odměněni. o<:)
Musím přiznat, že i já jsem netrpělivý a trochu zklamaný :-l , že ty miliardy, co se odlévají z krypta nevyhnaly zlato nahoru. Začalo se jim to sypat, vypadá to na Enron po 20 letech.
https://www.e15.cz/kryptomeny/pad-krypt ... fi-1394927


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 12. 2022 21:35 Odeslat příspěvek
saabik píše
Pokles cen akcií těžařů zlata nad rámec poklesu ceny zlata (to srovnání s cenou 1300) má jednoduché vysvětlení. Mezitím totiž vzrostly úrokové sazby (očekává se růst ještě výš), tím pádem klesá návratnost akcií. Prostě úplně stejný pokles jako pokles u ostatních sektorových akcií. Přičemž platí, že čím vyšší citlivost na změnu úrokových sazeb, k tím většímu poklesu ceny akcie došlo.
Ještě jinak, při ceně 1300 USD za unci může být cena akcie těžaře výrazně jiná v případě úrokové sazby třeba 1 % a sazby třeba 4 %. Logicky ve druhém případě daleko níž.
V sektoru zlata by mělo platit, že čím vyšší náklady na těžbu, tím větší pokles ceny (při stejné ceně zlata, ale různé úrokové sazbě).


Proč komentujete něco, čemu nerozumíte? Těžař má fixní náklad za vytěženou unci, tedy každý růst ceny zlata je čistý zisk navíc bze nákladů navíc. Tedy proto cena akcií těžařů se pohybuje více, než cena zlata- protože zisk těžařů se pohne mnohem více, než cena zlata. Koupit těžaře je vlastně páková investice na pohyb zlata.

Úrokové sazby nemají nic společného s návratností akcií. To se jen tak pořád papouškuje neznalými. Maximálně to má efekt nepřímý - vyšší sazby, méně akvizic apod.

Citace
a sazby třeba 4 %. Logicky ve druhém případě daleko níž

Logicky moc ne, když nejlepší boom zlata byl v roce 1980, kdy sazby byly 12%.


Offline - Diskutér Profil 
1. 12. 2022 21:44 Odeslat příspěvek
Tak byste si měl nějdříve pořádně přečíst příspěvek, na který jsem reagoval. Pro připomenutí:
Reagoval jsem na situaci, kdy údajně při podobné ceně zlata s minulým okamžikem (cca 1300USD/unci) byly ceny akcií těžařů podstatně níž než dříve. Takže neřešíme rozdílnou cenu zlata, ale rozdílnou cenu akcií těžařů při stejné ceně zlata.
S tím čemu kdo rozumí byste proto měl zacházet opatrně ;-) .


Offline - Návštěvník Profil 
3. 12. 2022 09:48 Odeslat příspěvek
Používáte nějakou službu, která vás e-mailem upozorní, že zlato se prodává za vámi stanovenou cenu?
Když se dívám na All-time graf pod odkazem níže, tak si říkám, že by bylo možná dobré nastavit upozornění na dlouhodobý nákup při ceně 1650$/unci.

Gold price per USD:
1 year +1%; 5 year +41%; 20 year +463%
https://goldprice.org/gold-price-chart.html


Offline - Nadšenec Profil 
3. 12. 2022 10:20 Odeslat příspěvek
Záleží jaký instrument kdo používá. Reálné obchodování je něco jiného než teoretizování u grafu na monitoru. U futures v USD si můžeš nastavit, ovšem to není pro amatéry a nějaké pravidelné obchodování na páku v delším horizontu je nereálné.
Když se podíváš na cenu zlata v Kč, tak už je to trochu jiný graf a konverze měn taky něco ukousnou, takže pokud je investor amatér, tak spíš přes fondy a ETF pokud chce spekulovat nebo nákup fyzických mincí a slitků pokud chce držet jako uchovatel hodnoty.

https://www.lynxbroker.cz/investovani/b ... r-biweekly


Offline - Nadšenec Profil 
13. 1. 2023 14:04 Odeslat příspěvek
mikocz píše
Minule jsi tady dával graf, kde za 1800 byla "Massive buy zone". A pak se obchodovalo i za 1680. Všichni ví tak akorát kulový. Poslední dny jde zlato nahoru, protože všechno ostatní jde nahoru a ne proto že by to bylo zázračné protikrizové aktivum konečně se probouzející. Všechno se točí kolem očekávání sazeb Fedu.

Já jsem se podle toho řídil, dokupoval jsem i pod Massive buy zone a tento týden jsem začal postupně odprodávat (možná předčasně). Vidím tam potenciál k 1920-1950, kde je vrch Bollingerova pásma
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bollingerova_p%C3%A1sma
a tam by mohla přijít i silnější korekce. Takže je třeba něco odprodat. Vysoké zisky na papíře jsou fajn, ale počítá se realizovaný zisk. No, třeba pojedeme na nová maxima bez zbytečných záškubů a piruet, to ukáže čas.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 1. 2023 15:30 Odeslat příspěvek
Já ti nevím, v srpnu, když jsme se o tom bavili, byla unce za 42500Kč, teď je za 42000Kč, tak to s těmi zisky zas nebude tak žhavé. Ale předpokládám, že to tobě netřeba vysvětlovat. Já jsem tedy taky přikoupil nějaké mince za poslední měsíce, myslím, že to vypadá dobře.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 1. 2023 17:23 Odeslat příspěvek
Já mám na každém druhém instrumentu 50% a víc za necelý půlrok, ale je pravda, že akcie těžařů mají tak trochu pákový efekt. A v korunách nemám nic, jen v USD a CAD. Když pominu akcie konkrétních těžařů, tak i na líném ETF GOAU mám zisk 25%. Existují i svižnější (a rizikovější) ETF např.: UGL, NUGT , DGP (to je dnes obzvlášť výživné)
Příloha
Goau.jpg
Goau.jpg
[ 150.15 | Zobrazeno 68 krát ]



Offline - Poslední varování Profil 
14. 1. 2023 05:07 Odeslat příspěvek
mikocz píše
Já ti nevím, v srpnu, když jsme se o tom bavili, byla unce za 42500Kč, teď je za 42000Kč, tak to s těmi zisky zas nebude tak žhavé. Ale předpokládám, že to tobě netřeba vysvětlovat. Já jsem tedy taky přikoupil nějaké mince za poslední měsíce, myslím, že to vypadá dobře.


Tak pn asi presne vi kdy ma nakupovat, ne? Gotesaku posli odkaz kdy jsi tady hlasil nakup GOAU?protoze tady vlaknu ani slovo
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Další stránka
Stránka 67 z 71 [ Příspěvků: 1060 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies