FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Investicia do zlata.

Offline - Nadšenec Profil 
14. 1. 2023 10:24 Odeslat příspěvek
Asi jsem to nehlásil, já nevěděl, že se to musí 8-P

-- 14. 1. 2023 10:43 --

vpe píše
Tak on asi presne vi kdy ma nakupovat, ne?

Já nakupuju a prodávám průběžně a kromě plusových pozic jako GOAU (které zatím držím, odprodal jsem více zhodnocené instrumenty) mám i spoustu dalších, otevřených dříve, které jsou v mínusu nebo na nule. A neboj, mám i hodně ztrátové pozice, jen se jimi nechlubím 8-S .
Podstatné, je, aby součet byl plusový ^^
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
28. 1. 2023 16:35 Odeslat příspěvek
Prodány další zlaté pozice nakoupené v průběhu minulého roku. Ačkoli stále věřím v růst zlata na dvojnásobek dnešních cen v dlouhodobém horizontu, momentálně jsme na lokálním vrcholu a nechce se mi riskovat ztrátu hezkých, ale nerealizovaných zisků.


Offline - Nadšenec Profil 
3. 2. 2023 16:42 Odeslat příspěvek
No krása, lejte to tam, ideálně pod 1800, ať můžu dokoupit zpět, co jsem prodal.


Offline - Návštěvník Profil 
3. 2. 2023 18:04 Odeslat příspěvek
no neviem ci to prepadne tak hlboko a dolar posilni


Offline - Nadšenec Profil 
4. 2. 2023 19:17 Odeslat příspěvek
Momentálně je důležité sledovat akciové trhy. Čím silnější bude akciový trh a čím lepší budou ekonomická data, tím delší bude korekce na drahých kovech.
Já to odhaduji do jara, ale může to urychlit divoká Rusko-ukrajinská karta případně nějaká černá labuť. Ani ropa neřekla nejspíš poslední slovo.

STŘÍBRO:
Nikdo se na této diskuzi dosud nezajímal o stříbro. Stříbro je velmi podceňované aktivum a jako "zlato chudých" je vyloženě vhodné pro méně bohaté rozvíjející se trhy jako je i naše republika. Fyzická poptávka dlouhodobě roste. Obchodníci se nyní dívají nejen na nesoulad mezi cenou zlata a stříbra s rostoucím poměrem, ale také se dívají na stříbro jako na jeden z nejvíce podhodnocených přírodních zdrojů na planetě. Pokud nakonec vyletí cena zlata na nová maxima, tak stříbro podá pravděpodobně ještě vyšší výkon. Pokud se nastartuje nový sekulární trh na drahých kovech, tak cena stříbra bude trojciferná. Momentálně ideální příležitost ke vstupu do pozice.
https://elements.visualcapitalist.com/c ... 200-years/
Disclaimer: Samozřejmě riziko je poplatné výši potencionálního zisku a pak sem nepište, že jste prodělali, jako minule někdo, když zlato slítlo pod čáru v grafu, co jsem sem dal. Pokud budete fitrovat na netu názory na vývoj na stříbře, tak jsou i tací "Ellioťáci", co čekají pád stříbra do pásma 9-11USD. :roll:

Přílohy

Bruno-vamos-dois.jpg
Bruno-vamos-dois.jpg
[ 946.88 | Zobrazeno 99 krát ]




Offline - Inventář Profil 
14. 2. 2023 09:01 Odeslat příspěvek
Zajímavá analýza investic do zlata: "Zlato je senzační investice. Pro toho, kdo ho prodává."
https://www.penize.cz/akcie-svet/440099 ... s-a-riziko


Offline - Nadšenec Profil 
23. 2. 2023 17:59 Odeslat příspěvek
Tak indexy vypadají slabě, nebudu dál čekat a jdu na nákupy. Možná brzo, ale potřebuji dobrat zpět, co jsem prodal v lednu. Začínám s NEM.
____________________________________________________________

Jesse Felder, tvůrce Felderovy zprávy, ve svém posledním komentáři ke zlatu poznamenal, že zlato vytvořilo poměrně konzistentní vzor schodišťového stupně, který se datuje až do konce devadesátých let.
"Pokud má býčí fáze, která začala v roce 2016, pokračovat, ceny zlata vypuknou a vytlačí se na nová, rekordní maxima."
Felder je již několik let býkem v těžařích zlata a drahých kovů. Poznamenal, že hlavní producenti zlata , které klasifikoval jako akcie BANG (Barrick, Agnico Eagle a Newmont), zůstávají mnohem atraktivnější než akcie FANG (Facebook, Amazon, Netflix a Google) z technologického sektoru.


Offline - Nadšenec Profil 
15. 3. 2023 18:40 Odeslat příspěvek
Tak růst přišel rychleji než jsem čekal, nestihnul jsem dokoupit do 100% , ale aspoň mám nějakou rezervu na jiné stocky. Zatím spokojenost, možná něco uprodám už zítra, uvidíme, jestli panika vydrží.


Offline - Nadšenec Profil 
17. 3. 2023 20:57 Odeslat příspěvek
Zlato bez zbytečných záškubů a piruet na new high?
Tak to já teda zatím nic prodávat nebudu :-)


Offline - Nadšenec Profil 
17. 3. 2023 21:39 Odeslat příspěvek
Je Goldsafe.cz solidní prodejce, ví někdo?


Offline - Návštěvník Profil 
20. 3. 2023 14:29 Odeslat příspěvek
yndezit píše
Goldsafe.cz

https://obchody.heureka.cz/goldsafe-cz/recenze/overene


Offline - Nadšenec Profil 
14. 4. 2023 07:06 Odeslat příspěvek
Dnes je ten den, kdy prodám pozice nakoupené v únoru. Ne, že bych nevěřil v další růst, ale je třeba pravidelně realizovat zisky a od 17. 3. , kdy jsem chtěl původně něco uprodat to docela povyskočilo a není dobré být moc chamtivý. Také se množí články, které souhlasí s posunem zlata na 2300 a výš, což naznačuje blížící se korekci.


Offline - Diskutér Profil 
14. 4. 2023 07:47 Odeslat příspěvek
Co kupuješ a prodáváš za produkt na zlato?


Offline - Nadšenec Profil 
14. 4. 2023 09:05 Odeslat příspěvek
Většinu mám odjakživa v těžařích, pár ETF a na divoké jízdy mám pákové certifikáty (ve velmi omezeném objemu). Kdysi jsem jel i futures, ale teď už ne.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 5. 2023 09:31 Odeslat příspěvek
Včerejší vyjádření FEDu napovídá, že akcie i kovy budou v následujících týdnech spíše klesat, tak jsem se rozhodl pokračovat ve snižování pozic u těžařů zlata a stříbra. Uvidíme, kam se to posune.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Další stránka
Stránka 68 z 71 [ Příspěvků: 1060 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies