FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Offline - Diskutér Profil 
8. 11. 2020 11:59 Odeslat příspěvek
http://financials.morningstar.com/ratio ... ture=en-US :( Aflac Inc. =AFL :( 1-3-roční spekulace s akcií se může vyplatit, protože je akcie levná a pojišťovna čeká růst zisku. Ale za posledních 10 let rostla tržba jen o 10% celkově (né ročně) a to je málo. Na stálo pro důchod z dividend Aflac není vhodná akcie, protože malá americká pojišťovna snadno přijde k bankrotu, když i ta největší americká pojišťovna AIG před 10 lety musela být zachráněna státem před bankrotem. Dividendový výnos 3.0% je příliš nízký na to levné ocenění akcie: P/E 5.8, P/B 0.8, P/S 1.2. Celá firma stojí dnes jen 25 miliard dolarů. :idea: Na stálo pro důchod z dividend se hodí akcie pojišťoven Allianz a Munich Re. Pro Francouze je akcie pojišťovny AXA. Tyto 3 pojišťovny při nízkém ocenění akcií mívají vždy dividendový výnos nad 5% a nezachraňuje je stát před bankrotem tak jak AIG a snadno i AFLAC. :(
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 11. 2020 15:38 Odeslat příspěvek
xxiro píše
gotesák píše
Ladis, dokupuj RTX, máš to super ceně............jestli padne k 50 tento týden, tak taky zobnu.........
https://finance.yahoo.com/news/3-strong ... wBq1VV8e33


Já už nakupoval za 53 rovných. Jestli to rychle vyleze na 65, asi část pozice vysypu.


Prodáno.


Offline - Diskutér Profil 
12. 11. 2020 10:35 Odeslat příspěvek
Příloha
circle15.png
circle15.png
[ 32.52 | Zobrazeno 2978 krát ]


Tak jsem hotov se zobrazením mého portfolia v barevném kruhu.
Nedělám rozdíl v tom, že polovinu akcií mám koupenou za 6.000 € a polovinu za 7.000 €
a 6 posledních akcií zatím jen za 1.000 €, 2.000 € a 3.000.
Černobílý kruh s 15 výseky se mi podařilo vybarvit jen zubatě na programu Paint.
Třeba mi jednou někdo z vás vyrobí lepší kruh s patnácti stejnými barvami.
A rád bych měl ty samé barvy a žádné jiné. 15x stejných výseků v kruhu.

Přílohy

My28stocksWheels.jpg
My28stocksWheels.jpg
[ 246.69 | Zobrazeno 70 krát ]




Offline - Návštěvník Profil 
12. 11. 2020 10:53 Odeslat příspěvek
A k čemu je ta vizualizace dobrá, když nevyjadřuje podíl na portfoliu?


Offline - Diskutér Profil 
12. 11. 2020 12:33 Odeslat příspěvek
je to mentalni cviceni a sebeklam, ze jde vse spravnym a dobrym smerem :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 11. 2020 14:35 Odeslat příspěvek
Hoši, však Láďu známe. To, že neustále dokola opakuje jeho mantru jako zaseklý gramofon, jsme si už zvykli. Doufám že, přijde s něčím novým, aby to tu trochu oživil nebo aspoň se s námi podělí o perličky ze svého rodinného života.

Ještě dodám k jeho reportování o stavu portfolia. Říkat nám tu, za kolik peněz v průběhu let nakoupil jednotlivé akcie, nemá moc velkou vypovídající hodnotu. Důležité je, jakou cenu má pozice dnes. To mi připomíná jeden vtip.

Jde chlap z benzinky a nahlas si posteskne, že zase zdražili benzin. Uslyší to blondýna a řekne: "Já jsem v pohodě, já tankuju pořád za tisícovku."


Offline - Návštěvník Profil 
12. 11. 2020 17:12 Odeslat příspěvek
Ladislav 1. píše
Tak jsem hotov se zobrazením mého portfolia v barevném kruhu.

Tak mě tak napadlo, že vlastně docela rozumím tomu, že nechcete hodnotit své akcie podle tržní ceny, protože ta se mění a vás nezajímá, jak moc se mění. Ale co takhle mít tenhle koláčový graf podle dividend? To by celkem mělo smysl. Jejich výše se tak často nemění a pokud to uděláte podle tipu níže, tak i změna bude celkem bezpracná.
Tip je, že až to budete chtít příště kreslit, zkuste obyčejný tabulkový kalkulátor jako je Excel nebo ve vašem případě možná bezplatná varianta Libre Office Calc.


Offline - Nadšenec Profil 
12. 11. 2020 22:29 Odeslat příspěvek
Ladis, přišlo mi upozornění, že zase funguje fórum ako-investovať.sk

Pro ostatní - tam jsme se totiž před 13 lety s Láďou poprvé potkali, on už zkušený starší investor a já mladý začátečník, hltající každé písmeno nestorů jako Juggler, Filip Glasa a Ladis.

Tenkrát mi to fórum hodně dalo...........děkuji.

https://ako-investovat.sk/diskusia/viewforum.php?f=24

https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... &start=440


Offline - Nadšenec Profil 
13. 11. 2020 11:42 Odeslat příspěvek
Gotesák : A kam jsi se za těch 13 let posunul? Jen pro zajímavost. Jinak Ladislav je sice zkušený, ale jeho výsledek jsem shrnul nějakou tu stránku zpět, takže je pro mě celkově zklamáním. Nemyslím to zle.


Offline - Návštěvník Profil 
13. 11. 2020 14:44 Odeslat příspěvek
Zkušený a neúspěšný? :D


Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2020 15:33 Odeslat příspěvek
vždy když se objeví Ladisovy omalovánky kola štěstí, popř. absurdní dilemata o tom zda je lepší mít lichý nebo sudý počet akcií od titulu, je to pro mě jasný signál, že se toho na trzích moc neděje a dávám si od sledování trhů voraz. Pevně doufám, že prosinec nezklame a dostaví se tradiční pokles US trhů iniciovaný účetně-daňovou optimazací v ptf zejména fondů, popř. Robinhoodů....


Naposledy upravil tom brava dne 13. 11. 2020 17:30, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2020 17:25 Odeslat příspěvek
Už jsem našel krásný barevný kruh pro mých 28-30 akcií portfolia.
Jestli se při otáčení kruhu 14x po 24 stupních na programu Photshop obraz moc neponičí, tak napíšu do kruhu 14 jmen podniků při 14 otáčení o 24 stupně a použiju 2 kruhy. 15. místo nechám volné.
Na jeden kruh dám mých 14 akcií evropských Na druhý kruh 10 akcií z USA, 2 kanadské, AB Inbev a 1 japonskou.
Tento kruh můžete použít i pro vaše portfolio, jestli nevadí, že každá vaše pozice akcií má jinou hodnotu, ale na obrázku jsou pozice stejné.

Přílohy

Circle15.jpg
Circle15.jpg
[ 122.34 | Zobrazeno 78 krát ]




Naposledy upravil Ladislav 1. dne 13. 11. 2020 18:10, celkově upraveno 2


Offline - Návštěvník Profil 
13. 11. 2020 17:42 Odeslat příspěvek
A pochopil jste, že v tom Photoshopu (celkem mě udivuje, že ho máte koupený) jde ty nápisy otočit a až pak je přesunout do toho kruhu? Opravdu není potřeba s kruhem otáčet stejně, jako kdybyste to tam psal rukou.


Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2020 18:14 Odeslat příspěvek
Ne. Nevím o tom, že na Photoshopu ZADARMO se dá napsat 14 nápisů, každý otočený o 24 stupňů, a pak je vložit do barevného kruhu, který se nebude otáčet.


Offline - Inventář Profil 
13. 11. 2020 19:55 Odeslat příspěvek
Tyhle věci jsou v pohodě vytvořit v Excelu včetně otáčení textů, barviček a všeho ostatního. A na rozdíl od "grafiky" by to šlo bez problémů dál editovat a aktualizovat.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 170  Další stránka
Stránka 132 z 170 [ Příspěvků: 2537 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies