FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Offline - Trvalý BAN Profil 
12. 3. 2021 18:06 Odeslat příspěvek
Tam je problém s daněním dividend. Já držím jen české akcie tabáčku.
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
12. 3. 2021 19:50 Odeslat příspěvek
hgfdsa píše
Tabáček je teď už moc vysoko.


pokud bude dalsi dividenda BAATABAK => 1234 Kc hrubeho, tak pri dnesni cene 15280 vyjde vynos presne shodny s BTAFF = 8,08% p.a. hrubeho. Ale vysi budouci dividendy nikdo nevi a pravda, 8% hrubeho neni dnes pro mnohe zadny zazrak.

Ale pro Ladislava? >8% to je dost ne? Ladislave kolik drzis titulu s aktualne vetsim zhodnocenim? Pro me je minimum 9% :-) Co mi doporucis? :-)

BTI a BTAFF je asi jedno a totez : https://finance.yahoo.com/quote/BTI/


Offline - Diskutér Profil 
16. 3. 2021 06:57 Odeslat příspěvek
Jestli se některá akcie tak hluboko propadla, že webstránky ukazují vyšší dividendový výnos než 7%, brzy po nákupu akcií zjistí akcionář, že dividenda bude snížena na polovinu, nebo nebude pár let placena vůbec žádná dividenda.
Mládež může koupit akcie s dividendovým výnosem jen 2,5%, kde se dividenda každý rok silně zvyšuje a za 20 let může mít u akcie vyšší dividendový výnos než nějaký důchodce, který už nemá čas 20 let čekat a kupuje akcie s dividendovým výnosem nad 5%, kde se dividenda mnohý rok vůbec nezvýší.
Já bych koupil kvůli dividendám jen akcie, které nejsou předražené: AT&T, Kraft Heinz, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, Allianz, BASF, BMW, D. Telekom, Munich Re, Siemens, AB Inbev, Iberdrola, British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.


Offline - Nadšenec Profil 
17. 3. 2021 09:13 Odeslat příspěvek
Ladislav 1. píše
Jestli se některá akcie tak hluboko propadla, že webstránky ukazují vyšší dividendový výnos než 7%, brzy po nákupu akcií zjistí akcionář, že dividenda bude snížena na polovinu, nebo nebude pár let placena vůbec žádná dividenda.

Tento jev sleduji už dlouho. Procenta uváděná na webu jsou často zavádějící, příkladem (z tvých tipů) může být AB Inbev (BUD), který je vychvalován, ale v reálu vyplácí méně a ještě má dost vysoké zdanění.
Pokud má někdo zájem, já mám velmi pozitivní zkušenost s tímto fondem: Voya Asia Pacific High Dividend Equity Income Fund, vyplácí 2x ročně , momentální cena 9,5USD implikuje výnos 9%, navázáno na asijské akcie(ale i deriváty, proto je výnos vysoký), tzn. slušná protipandemická odolnost, ale US domicil, takže zdanění jen 15%. Lze nakoupit přes brokera jako běžnou akcii pod tickerem IAE. :idea:


Offline - Diskutér Profil 
18. 3. 2021 05:25 Odeslat příspěvek
:-) Pán má velmi pozitivní zkušenost s tímto fondem :-)
Voya Asia Pacific High Dividend Equity Income Fund

Ale komunistickým čínským akciovým společnostem, registrovaným v Karibiku za účelem daňového podvodu,
by se měl každý vyhnout.

''China is the dominant presence in the fund, with 38.09% of the portfolio comprised of Chinese securities.
The next three largest countries by representation are Australia (14.23%), South Korea (12.46%), and Taiwan (12.35%).''

:-P V letech 2008-2020 byla dividenda 10x snížena, i když dělá dnes možná 9% z investice.
https://seekingalpha.com/article/439627 ... erse-seems
50 čínských firem z Kajmanových ostrovů = XIAOMI, ALIBABA, TENCENT, JD.COM, GEELY, ..... , .....
:arrow: https://www.finanznachrichten.de/nachri ... inseln.htm

Obraz: graf fondu Voya Asia Pacific High Dividend :-| https://www.comdirect.de/inf/aktien/US92912J1025
? = Když už to vyskočilo z kanálu, mohlo by to růst dál. Anebo se to vrátí do kanálu.

Přílohy

Voya.png
Voya.png
[ 20.68 | Zobrazeno 106 krát ]




Offline - Nadšenec Profil 
18. 3. 2021 10:08 Odeslat příspěvek
Ladis, seš to TY? Já Tě nepoznávám. Chytli Tě mimozemšťani a vymyli Ti mozek. Nebo gang z Filipín Tě odkrouhnul a nyní přispívají na fóra za Tebe? Jinak to není možné!!
Příloha
An-alien-from-Mars-Attack-006.jpg
An-alien-from-Mars-Attack-006.jpg
[ 6.11 | Zobrazeno 5836 krát ]



Přece tady desítky let hlásáš, že graf nezajímá , to DIVI zajímají a pak se odvoláváš na graf v vyznačeným kanálem?
Taktéž se odvoláváš na prolhané stránky Seeking Alpha? To je nejprolhanější stránka ze všech prolhaných.
Ten fond je úžasný, je skvěle veden a v dnešní době vyplácí obdivuhodné částky, a co se grafu týká, tak je vidět že má velký růstový potenciál, tudíž, nejenže se pobírá 9% ročně, ale po 5 letech je možné, že akcie(pro zjednodušení použiju název akcie, i když je to podíl ve fondu) bude stát dvojnásobek. Co chceš víc na fóru, kde je vrcholem protiinflační státní dluhopis s výnosem 2%???

Disclaimer: Pokud fond zítra krachne, nepřebírám žádnou zodpovědnost za kecy na tomto fóru 8-D 8-) 8-)

Přílohy

Stock-PV-with-Constant-Growth-in-Excel.png
Stock-PV-with-Constant-Growth-in-Excel.png
[ 6.01 | Zobrazeno 5826 krát ]




Online - Nadšenec Profil 
18. 3. 2021 18:02 Odeslat příspěvek
gotesák píše
Co chceš víc na fóru, kde je vrcholem protiinflační státní dluhopis s výnosem 2% ???

Eh? Jaký vrchol? Tady se nic jiného nediskutuje, státní proti-inflační dluhopisy tu vládnou všem investicím? Nerozumím ...


Offline - Nadšenec Profil 
18. 3. 2021 19:28 Odeslat příspěvek
Neber si to tak, prostě jsem tím jen chtěl říct, že toto fórum navštěvují konzervativnější investoři, které zajímají spíše fondy a spořící účty než Forex, akcie nebo dokonce deriváty. Pro gamblíře jsou jiná fóra, ale své příznivce si to tu najde. Minimálně je to užitečné jako občasné varování před Ponzi projekty. Ale kdybys tu byl před 10 a více lety, to byl jiný hukot, 200 nových příspěvků za den, ani se to nestíhalo číst, nyní je to taková investorská LDN :mrgreen: . Navíc to bylo adresováno Ladisovi, který tomu rozumí, tento vrchol zažil a aktivně se ho účastnil, byl tenkrát často napadán a zesměšňován za svoji divi strategii, ale čas mu dal za pravdu a dotyční posměváčci již sem roky nechodí a nejspíš zkrachovali :/ .
_________________________________________________________________
Pro Ladise z prolhané stránky:
https://seekingalpha.com/article/432364 ... -investors

Přílohy

16243802-15815030712191885.png
16243802-15815030712191885.png
[ 222.51 | Zobrazeno 104 krát ]




Online - Nadšenec Profil 
18. 3. 2021 19:59 Odeslat příspěvek
gotesák píše
Neber si to tak, prostě jsem tím jen chtěl říct, že toto fórum navštěvují konzervativnější investoři, které zajímají spíše fondy a spořící účty než Forex, akcie nebo dokonce deriváty.

V sekci investování asi spořící účty moc populární nejsou, už jen protože spadají do sekce platební styk. Mě tedy dává větší smysl fórum s diskusí o investicích, které mají blíže spíš k nižšímu riziku, protože gambling není statisticky dobrá cesta ke slušnému zhodnocení ... a do gamblingu lze zařadit i stock picking.

gotesák píše
Ladis byl tenkrát často napadán a zesměšňován za svoji divi strategii, ale čas mu dal za pravdu ...

To se do jisté míry děje stále a on tomu jde často naproti. Proti té strategii asi nejde mít moc výhrad, výhrady lze mít k jeho dost svérázným analýzám jednotlivých akcií a dalším svérázným názorům. Už tu bylo pár příspěvků, které se snažily nasimulovat Ladislavovo portfolio a zjevně to mělo nějaké rezervy ...

Mě do teď nedává smysl, že to své portfolio nenahodil do nějakého kalkulátoru, ale místo toho sem posílá nic neříkající diagramy z malování. I kdyby někoho zaúkoloval, tak by to stálo za to. Dobrovolníci by se jistě našli ...

Příliš dlouho tu panuje hustá mlha kolem toho, jak se jeho portfoliu opravdu daří. Nejspíš neprodělává, ale nelze to kvůli výše zmíněnému srovnat s indexovými ETF ... a je to velká škoda.

Já jsem schopen pochopit, že se lidé nechtějí "chlubit", ať už v dobrém či zlém svým portfoliem, ale Ladislav se o to snad i pokouší, jen způsob prezentace vede k tomu, že je v podstatě k ničemu.



Offline - Diskutér Profil 
19. 3. 2021 10:37 Odeslat příspěvek
Morningstar píše, že pokud někdo chce za vládní šek koupit akcie, měl by koupit akcie kvalitních firem, které nejsou předražené. Na seznamu pěti zmíněných kandidátů je Anheuser Busch, CVS Health, Hanesbrands, Kellog a Wells Fargo.


Offline - Diskutér Profil 
19. 3. 2021 11:38 Odeslat příspěvek
Příloha
Rohlena.jpg
Rohlena.jpg
[ 100.9 | Zobrazeno 97 krát ]


Jak začal investovat 2017 Vojtěch Rohlena
a brzy změnil zájem: místo obchodování rostoucích akcií,
kupuje akcie už jen kvůli dividendám.
Video 4 minuty :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=_gWh4L-JVUc


Offline - Poslední varování Profil 
20. 3. 2021 12:24 Odeslat příspěvek
Investorská LDN :tleskani

Ladis: Rohlena a dividendy? Otazka zdaneni dividend a toho, proc nekdo v 25 letech potrebuje DIVI?


Offline - Diskutér Profil 
21. 3. 2021 09:15 Odeslat příspěvek
V 25 letech potřebuje člověk dividendy třeba pro dvojnásobný příjem než dá zaměstnání.
Třeba chce člověk vlastnit podniky a banky, ale nechce se namáhat založit vlastní firmu.
Jmění roste dlouhodobě v dividendových akcií jako v bezdividendových akciích.
Některý rok akcie Tesla předhoní akcie dividendové, ale po velkém krachu a během 50 let se ten výnos vyrovná.
Když člověk má 23-30 akcií, 90x ročně mu chodí peníze = dividendy na konto bez práce.


Offline - Poslední varování Profil 
21. 3. 2021 12:38 Odeslat příspěvek
Jak muze dosahnout v 25 letech “dvojnásobný příjem než dá zaměstnání” z dividend, kdyz ty nemas ani 0,3 nasobek (prumerneho) prijmu ze zamestnani v 3x vyssim veku a to uz se tomu dobrych 25 let venujes?

Chapes, ze v tom nizkem veku porizovat dividendy se ztratou 15-35% (zdaneni) neni pro nej moc vyhodne?

Navic v tom veku venovat tolik casu analyze je podle me take nepravdepodobna a nevyhodna vec.


Offline - Diskutér Profil 
25. 3. 2021 14:08 Odeslat příspěvek
Příloha
TAN_Jack.jpg
TAN_Jack.jpg
[ 42.14 | Zobrazeno 74 krát ]


Možná že lidé nemající daňovou povinnost v Německu nedostanou konto u Deutsche Kreditbank = DKB Berlin. A kdyby dostali, byli by na počátku německy požádáni, držet před kamerou computeru ksicht a vedle něj dobře osvětlený a zaostřený cestovní pas, aby si ta identifikační firma mohla z toho udělat obrázek s čitelným číslem pasu.
Já stěhuju v létě všechny akcie a platby z Targobank.de na DKB.de, protože Targobank od 1.5. nebude mít pro mne už konto zadarmo, ale brát 72 € ročně poplatek. Targobank mi také bere ze scrip dividendy poplatek 20 €, francouzské dividendy daní 30%, kanadské 25%.
DKB mi poskytne konto zadarmo, scrip dividendy zadarmo, francouzské dividendy zdaněné 12.8% a kanadské 15%.

Při přihlášení ke kontu DKB pomocí scanování QR kódu banka mi neprominula chyby, ani nečekala několik minut, když jsem kontroloval, zda mám 12-místné číslo a 10-místné číslo správně vyplněné. Během 40 dní bylo moje konto 4x zavřeno a dostal jsem 3 dopisy z Berlína se třemi různými QR kódy na scanování.
Nakonec jsem požádal o identifikaci s TAN generátorem pro zastrčení EC karty. Už nikdy víc nebudu moje v únoru nové konto spojovat se smartfounem. Nyní s TAN generátorem už konto asi nebude nikdy víc zavřeno. Když vrazím do TAN generátoru EC kartu, vidím na webstránce vedle okénka pro TAN, která tlačítka mám tisknout a kde jaké číslo vyplnit.

tanJack optic CX Reiner SCT ..... se jmenuje ten zázrak, který prodává za 12 € Saturn a Mediamarkt. Do TAN generátoru se zastrčí EC karta a tisknou tlačítka nebo vyplňují krátká čísla tam, kam DKB webstránka oznamuje hned vedle okénka pro číslo TAN.

Přílohy

TAN-abfrage.jpg
TAN-abfrage.jpg
[ 51.04 | Zobrazeno 96 krát ]


Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 170  Další stránka
Stránka 140 z 170 [ Příspěvků: 2537 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies