FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Offline - Diskutér Profil 
27. 12. 2022 09:50 Odeslat příspěvek
Češi "potom" bohužel daní am. akcie sazbou až do 40% z objemu. Němci (a dalších 15 států) nikoliv.
https://www.finax.eu/cs/blog/dan-z-dedi ... ch-akciich
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
27. 12. 2022 10:52 Odeslat příspěvek
Je to tak, Němci mají vyjímku. Seš klikař Ladis, resp. tvoji dědici to mají lepší než v ČR.


Offline - Inventář Profil 
27. 12. 2022 12:15 Odeslat příspěvek
Nemá ale Ladislav i když žije v Německu stále jen české občanství? To by bylo jistě v tomto klíčové, nevím jak to má.


Offline - Diskutér Profil 
27. 12. 2022 13:23 Odeslat příspěvek
Já nevím, jestli Němci mají vyjímku, když dědí americké akcie na kontě v Německu.
Kdyby člověk v Německu dědil akcie za 399.999 €, neplatil by daň z akcií německých.
Jestli to platí jen pro neamerické akcie, to bych se musel zeptat u mojí banky DKB.
Lidé bydlící ve Švýcarsku platí daň v USA 24 % až 40 %, když zdědí americké akcie za víc než 60.000 $.
A pak je tu záhada, když se přestěhují akcie z konta živého otce na konto syna, zda se platí daň.

''V jiné situaci jsou daňoví rezidenti 16 zemí, se kterými USA uzavřelo dohody, které tyto daně upravují. Česká republika bohužel mezi nimi není. Z pohledu sousedů je nejzajímavější zřejmě Rakousko či Německo, jejíž daňoví rezidenti akcie v době smrti nezdaňují.''


Offline - Přeborník Profil 
27. 12. 2022 13:56 Odeslat příspěvek
„Záhada“? Ty tu roky a roky básníš o tom, jak děti zdědí akcie, a takové věci sis nezjistil?


Offline - Diskutér Profil 
27. 12. 2022 15:05 Odeslat příspěvek
Jak tak čekám na propad akcie Fortescue Metals, přikoupil jsem dnes Enbridge. Fortescue očekává pokles zisku 2023 a koncem února 2023 se z kurzu odečte veliká dividenda. Tak asi přikoupím Fortescue počátkem března s nižším kurzem než dnes. Enbridge očekává mírný růst zisku 2023. Obě akcie budu kupovat po částech 6x nebo 7x během 6-10 let.
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/fsumf/quote
https://www.morningstar.com/stocks/xnys/enb/quote

Přílohy

FMG-ENB.jpg
FMG-ENB.jpg
[ 91.49 | Zobrazeno 49 krát ]




Offline - Diskutér Profil 
28. 12. 2022 00:10 Odeslat příspěvek
Pro CZ rezidenty platí (ale raději si to ověřte !): V případě, že je hodnota darovaného daru vyšší než 5 milionů korun, musíte tuto situaci oznámit spádovému finančnímu úřadu. Nečekají vás ohledně toho další nezbytnosti, ale úřad musí tuto skutečnost vést v evidenci, vy jste proto povinni jim dát vědět. Platí pro přímou rodinnou linii – děti, rodiče, prarodiče i vnoučata jsou osvobozeni od povinnosti platit darovací daň. Tj. do konce roku lze převést na syna akcie 1.část a hned po novém roce 2.část, celkem tak za 14D přehodit téměř za 10M bez nutnosti ohlašovací povinnosti FÚ (ale měla by na to být v rodině sepsána darovací sml. - pro sichr, kdyby se někdo ptal, je nutné doložit smlouvou nebo dokladem o překótování a. na jiného člověka (protiplnění)). Pokud by nabyvatel chtěl mít portfolio free :-) , měl by dodržet 3R časový test. Jinak musí zdanit zisk tj. nákup za 0 Kč/EUR/$ a to se asi prodraží :hm
Pokud nabyvatel obdrží zahr.dividendovky, musí uvádět do DP přehled danění v zahr. nejčastěji v US (W-8BEN) nebo D.

G.me Lajk o<:) o<:)


Offline - Diskutér Profil 
31. 12. 2022 00:42 Odeslat příspěvek
Příloha
dividend-perfor-year.jpg
dividend-perfor-year.jpg
[ 100.52 | Zobrazeno 54 krát ]

.
2022 ztratil S&P 500 -20 %, DAX ztratil -13 %. Moje portfolio z 31 levných dividendových akcií rostlo +4,2 %.
Můj příjem z 81 dividend a 2 spin-off byl o 44 % vyšší než v roce 2021. Obrázek: některé z mých akcií
.

Přílohy

Performance-2022.jpg
Performance-2022.jpg
[ 57.62 | Zobrazeno 6733 krát ]




Offline - Diskutér Profil 
6. 1. 2023 17:29 Odeslat příspěvek
Jak se ty obchodní automaty, spekulanti a investoři mýlí.
Fortescue Metals Group očekává silný pokles zisku 2023, ale akcie roste.
Tak snad se akcie FMG hluboko propadne až v březnu.

Přílohy

FMG.jpg
FMG.jpg
[ 66.93 | Zobrazeno 59 krát ]




Offline - Nadšenec Profil 
7. 1. 2023 04:19 Odeslat příspěvek
Ladis, neklesej na mysli, je to sice psychicky náročné, sledovat jak ti ujíždí vlak, ale je to burza. Vlaky se často otáčí nebo pojede jiný vlak.
Věř svým vlastním předpovědím.
Stále jsme v méně než polovině mnoholetého cyklického akciového propadu. Podle Tvých vlastních slov. :twisted:


Offline - Diskutér Profil 
7. 1. 2023 04:50 Odeslat příspěvek
Já jsem si vymyslel tuto akcii před rokem a během několika let chci do ní investovat 7.000 € jen kvůli důchodu z dividend.
Fortescue slibuje dividendu 10 % a koncem února se odečte z kurzu 5 % díky půlroční dividendě. Tedy chci akcii koupit v březnu levněji než dnes, ale jen za 1/7 plánovaného kapitálu 7.000 €.


Offline - Diskutér Profil 
16. 1. 2023 22:27 Odeslat příspěvek
Vysoký úrok FEDu = 5 % až 6 % dokončí letos velký propad drahých akcií, který může být stejně hluboký jako ten ''Velký krach 2000-2002''. Apple má asi P/B 40, Coca Cola, Microsoft, Visa mají asi P/B 12. Také jejich poměry P/S a P/E jsou 2x až 3x vyšší, než je zdravé. Tyto akcie by se tedy měly propadnout na 1/3 do konce roku 2023. Jenže začátečníci kupují akcie Apple a Coca Cola, protože je má Berkshire Hathaway. A začátečníci kupují akcie Microsoft a Visa, protože silně rostly 2012-2021. Když velký propad akcií 2024 skončí, mnoho lidí ztratí navždy zájem o akcie a jiní se teprve roku 2024 začnou zajímat o výhodné poměry P/B pod 3, P/S pod 3, nebo dokonce i P/E pod 15 a dividendový výnos nad 3 %.

Lidé by v 65. roce měli mít stejný příjem z dividend jako z důchodu, protože ty akcie a dividendy zdědí jejich děti a ten důchod ne.

Co se dá dnes levně koupit s dividendou, to jsou akcie: Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BMW ST, BNP Paribas, British American Tobacco, Enbridge, Mitsubishi Corp., Munich Re, Takeda Pharmaceutical, Walgreens Boots Alliance. U Fortescue Metals počkáme na jaro.


Offline - Návštěvník Profil 
18. 1. 2023 16:48 Odeslat příspěvek
Já myslím, že Ladislavovi děti zdědí především tento světoznámý profil na diskuzním fóru :-)) Dáváš tu doporučení na 2 parametrech, ale úplně zapomínáš na to, že nikdo dnes neví co se třeba s firmou "Walgreens Boots Alliance" v dalších dvou letech stane a předpokládám, že neznáš detaily jejich byznysu a jak je udržitelný. Děláš si nějaké hlubší due dilligence? Tj. soudní spory, ohrožení na poli ESG a compliance, končící patenty a různé další tikající bomby, které mohou ovlivnit danou společnost? Už jsem tu komentoval spíše s úsměvem a v jiném vláknu ten cíl dědictví pro děti. Já doufám, že v 65 si sednu, zrekapituluju si, že jsem viděl svět, užil si ženský a krásný auta a budu jen sledovat jak se děti starají sami o sebe..:-) A rozhodně nebudu na starý kolena počítat dividendy. Naopak bych se v hrobě obracel, kdybych do něj šel s tím, že jsem za aktivního života neutratil a neužil ty miliony :-)


Offline - Diskutér Profil 
19. 1. 2023 15:02 Odeslat příspěvek
Veliká radost a štěstí se během 80 let života mění.
Celý život může být člověk šťastný, když si koupil za 1.600 € letenku na Tahiti a pak jel na kole kolem Bora Bory.
Několik let může být člověk šťastný, když má dvě malé děti.
Nakonec může být člověk šťastný, že má milion euro ve 30 dividendových akciích a ty sypou 100.000 € ročně
čistého v dividendách a děti to zdědí.
Kdyby "Walgreens Boots Alliance" mířila k bankrotu, nebo nějaká větší firma chtěla WBA koupit, pak by akcionář akcie prodal.

Přílohy

100-euro-2b.jpg
100-euro-2b.jpg
[ 174.87 | Zobrazeno 51 krát ]




Offline - Diskutér Profil 
21. 1. 2023 12:33 Odeslat příspěvek
Nejlepší AKCIE mobilních operátorů v USA
Video 23 minut
:idea: https://youtu.be/7iQOySmG0yE :idea:

.

Přílohy

Telekom.jpg
Telekom.jpg
[ 81.87 | Zobrazeno 45 krát ]


Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 170  Další stránka
Stránka 155 z 170 [ Příspěvků: 2537 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies