FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Offline - Návštěvník Profil 
5. 6. 2022 12:54 Odeslat příspěvek
Ten $MPW se mi hodně líbí; myslíte si, že je to furt dobrý kup? Cena je teď dost vyklesaná.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
6. 6. 2022 12:34 Odeslat příspěvek
Medical Properties Trust Inc - Stock Quote MPW
Dividenda 6,2 %, P/B 1,1 a P/E 9,2 jsou hezké. P/S 6,5 není hezké.
https://www.morningstar.com/stocks/xnys/mpw/quote

Já jsem koupil dnes největší farmácii Japonska = Takeda Pharma, na Tradegate (Berlin)
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/tkphf/quote

Přílohy

tak.png
tak.png
[ 10.24 | Zobrazeno 8590 krát ]




Offline - Diskutér Profil 
10. 6. 2022 05:12 Odeslat příspěvek
Moje největší pozice portfolia, vzniklá růstem kurzu, je Johnson & Johnson a po 10 letech držení mi vyrostl dividendový výnos na 6,6 % čistého, po německé dani 26,38 %.

REIT Realty Income Corp. s P/S 12,7 poskytuje dividendu 4,3% hrubého, před daní (Má Michaela z Bratislavy)
Lepší je REIT Medical Properties (MPW) s P/S 6,0 a s dividendou 6,2 % hrubého.

Já žádný REIT nemám a nikdy mít nebudu. Raději koupím známé levné blue chip akcie s P/S pod 3 a s dividendou nad 5 %. Allianz, AT&T, BASF, BHP Group, BMW, British American Tobacco, Fortescue Metals, Takeda Pharma.

REIT MPW https://financials.morningstar.com/rati ... 0P000003JH
Chart: REIT Medical Properties (MPW) v USD

Přílohy

mpw.png
mpw.png
[ 11.77 | Zobrazeno 50 krát ]




Offline - Diskutér Profil 
11. 6. 2022 08:40 Odeslat příspěvek
Největší farmácie Japonska = Takeda Pharmaceutical Co. Ltd.
Dividend yield 5,3% , forward P/E 10 , P/B 1,0 , P/S 1,6
15 % z dividendy zůstane v Japonsku.
Za 2) Takeda má výrobny po celém světě, hlavně asi v Německu.
Já ti moje Takeda akcie neprodám. Chci je na stálo, jen pro dividendy.
:idea: https://www.morningstar.com/stocks/pinx/tkphf/valuation :idea:
https://en.wikipedia.org/wiki/Takeda_Ph ... al_Company
.

Přílohy

Takeda-Pharma.jpg
Takeda-Pharma.jpg
[ 165.55 | Zobrazeno 40 krát ]




Offline - Návštěvník Profil 
11. 6. 2022 16:07 Odeslat příspěvek
Pan Ladislav má třeba pravdu ,nevím jsem laik ,ale akcie Realty Income Corp s div. 4,3 % hrubého co má slečna Michaela ,bude s cenou a dividendou po 10letech pořad stejná nebo poroste jako porostla div/cena panu Ladislavovi u společnosti JNJ?


Offline - Diskutér Profil 
13. 6. 2022 07:42 Odeslat příspěvek
Když Realty Income Corp. platí každý rok, už 10 let dividendu víc než 200 % z čistého zisku = ''payout ratio %'',
tak kurz REITu nemůže 10 let růst. Ale přece rostl kurz. Nějakou zločinnou manipulací od Goldman Sachs.
U normálních akcií se dividenda odečte z kurzu v den ''ex dividend date'' => při vysoké dividendě nemůže kurz akcie růst.
Price/Sales 12,69 znamená pro mne předražení 4x. Ale odborníci na REIT říkají, že P/S u REITu není to samé jako u akcie.
Já REIT nikdy nekoupím. Raději koupím známé levné blue chip akcie s P/S pod 3, P/B pod 3, s dividendou nad 5 %: Allianz, AT&T, BASF, BHP Group, BMW, British American Tobacco, Fortescue Metals, Takeda Pharma.
10 let od Realty Income Corp. https://financials.morningstar.com/rati ... 0P000004M1

Přílohy

Realty-Income.png
Realty-Income.png
[ 14.35 | Zobrazeno 49 krát ]




Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 6. 2022 11:03 Odeslat příspěvek
Alespon zakladne vzdelany investor by mel chapat rozdily mezi ruznymi sektory.
Pokud mame business zalozeny na pronajmu nemovitosti, tak budeme vykazovat P/S uplne jine nez pri vyrobe kecupu nebo prodeji aut. The Andersons je firma obchodujici v zemedelstvi. P/S ma tak 0,1. Je to charakter businessu.
Pri ocenovani REITu neni mozne pouzivat klasicky zisk. To je zase otazka zakladu ucetnictvi. Majetek firmy odepisuji, vcetne nemovitosti... Kdyz se ale podivame kolem sebe, tak vidime, ze nemovitosti se spis s casem zhodnoti, najmy nam narostou... Nez ze by byly na odpis.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 6. 2022 21:11 Odeslat příspěvek
ggnejez píše
Ten $MPW se mi hodně líbí; myslíte si, že je to furt dobrý kup? Cena je teď dost vyklesaná.

Po týdnu je vyklesaná lépe a jestli zítra propíchne 14, tak asi naberu vzorek. Při pokračování pádu bych další tranši vzal na 12 a poslední na 9USD.


Offline - Diskutér Profil 
14. 6. 2022 16:29 Odeslat příspěvek
Cko Volný napsal:
'''Pokud mame business zalozeny na pronajmu nemovitosti, tak budeme vykazovat P/S uplne jine nez pri vyrobe kecupu nebo prodeji aut.'''
Jaké P/S podle tebe znamené levný REIT a u jakého P/S začíná předražení?
P/S 1, P/S 3, P/S 10, P/S 50 ?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 6. 2022 18:36 Odeslat příspěvek
P/S prazskeho bytu je 30. Podle me to je moc, ale lide to kupuji. Necekam, ze bych se nekdy dozil P/S 10... A to nejsem uplne stary. :-)


Offline - Diskutér Profil 
15. 6. 2022 06:59 Odeslat příspěvek
Myslíš, že P/S u bytu je to samé jako P/S u REIT ???
Mně se zdá, že si z nás děláš srandu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 6. 2022 11:07 Odeslat příspěvek
Zacal sis kocoure. :) Pro ilustraci toho, jak nesmyslne trvat na P/S<3 u REIT to staci.


Offline - Diskutér Profil 
16. 6. 2022 02:23 Odeslat příspěvek
Z toho plyne, že ani ty nevíš, jaké P/B a P/S znamená levný REIT.
Vymlouvat se, že P/B a P/S u REITu nic neznamená, nebo se nepoužívá, to umí každý.
Ale když se P/B a P/S u REITu oznamuje, tak něco znamenat musí.
Tedy REIT Medical Properties (MPW) s P/S 6,0 a s dividendou 6,2 % hrubého vypadá 2x levněji než
REIT Realty Income Corp. s P/S 12,7 a s dividendou 4,3% hrubého, kvůli P/S.

Příloha
Buffett-21-bh.jpg
Buffett-21-bh.jpg
[ 77.88 | Zobrazeno 6324 krát ]


Kup a drž navždy: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp., Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue Metals.


Offline - Přeborník Profil 
16. 6. 2022 02:44 Odeslat příspěvek
Citace
Ale když se P/B a P/S u REITu oznamuje, tak něco znamenat musí.
Ladislavovi to nepomůže, ale pro ostatní: Když má firma všechny důležité ukazatele špatné, na titule tiskové zprávy dá nějaký nedůležitý ukazatel s dobrou hodnotou. „Nejvyšší zákaznická loajalita v historii firmy“ (ale na každém proděláváme, protože loajalita vzniká prodáváním pod cenou – a i tak tržby klesly) a podobně.

Investor nemá žádnou povinnost reagovat na každé informace, které mu někdo předloží, a dělat si na ně názor. Investor ale má velmi zapotřebí si nejdřív sám rozmyslet, co je jeho cílem a jak ho bude posuzovat, a pak teprve pro konkrétní firmu hledat data.

(Jo a jinak srovnávat P/S napříč sektory s různými maržemi a různými rizikovými profily je nesmysl.)


Offline - Diskutér Profil 
17. 6. 2022 01:48 Odeslat příspěvek
Poezie o akciích bez čísel nikomu nepomůže.
Lidé píšou jen planá slova o ocenění akcií a REITů, ale když tam nedají čísla jako P/B 2, P/B 4, P/B N/A :( P/S 2,
P/S 4 :( P/E 10, P/E 15, P/E 50, P/E N/A, tak nikomu nepomohou.
Uvědom si, že někdo začíná investovat na burze a koupí si první knihu, kde je jen poezie bez čísel, že každý sektor zaslouží jiné poměry P/B a P/S a že u REITu tyto poměry nic neznamenají. Taková kniha jsou vyhozené peníze a začátečníkovi nepomůže, ale ublíží.
Já mám v mojí knize čísla, měly by se koupit akcie s P/S pod 3, P/S pod 3, s dividendovým výnosem nad 3 %, od málo zadlužených podniků (C.K.:V.K.<3:1), které minulých 10 let zvyšovaly tržbu.
Já si nebudu vymýšlet, že u některých sektorů začíná předražení akcií u P/B a P/S nad 1 a u jiných sektorů nad 4. Já to nechám u všech sektorů na 3 a nedělám žádnou chybu. Jednou za čas má každá akcie P/B pod 3 a nikdo nemusí kupovat vyjímky nebo akcie v těch letech, když je P/B nad 10 nebo P/B N/A.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 170  Další stránka
Stránka 150 z 170 [ Příspěvků: 2537 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies