FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Akcie na stálo pro dividendy = důchod = 2. pilíř

Offline - Poslední varování Profil 
23. 11. 2021 20:12 Odeslat příspěvek
Ladislav 1. píše
Neznámý český cowboy začal kupovat akcie kvůli dividendám.
Nejsem to já, není to můj příbuzný, vidím ho dnes poprvé v životě.

Video 15 minut.
https://www.youtube.com/watch?v=QBC59OBRRV0


Ale ze te tam vyskolil (v komentarich) :-)
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
25. 11. 2021 01:06 Odeslat příspěvek
Je někde srovnání Ladislavova portfolia proti indexu? (sorry, nečetl jsem všech 150 stránek)


Offline - Diskutér Profil 
25. 11. 2021 05:31 Odeslat příspěvek
Ladislavovi nešlo nikdy v uplynulých 67 letech o porovnávání performance portfolia s indexem.
A posledních 15 let jde Ladislavovi jen o dostatečný příjem z dividend.


Online - Mírně pokročilý Profil 
25. 11. 2021 08:03 Odeslat příspěvek
Ladislav 1. píše
Ladislavovi nešlo nikdy v uplynulých 67 letech o porovnávání performance portfolia s indexem.
A posledních 15 let jde Ladislavovi jen o dostatečný příjem z dividend.

Do akcií vůbec neinvestuju a příliš jim nerozumím, ale není ten dividend yield na současných cenách tak 1%? Nebo jde o to vybírat jen ty nejlepší dividendové tituly?


Offline - Diskutér Profil 
25. 11. 2021 09:16 Odeslat příspěvek
Nalezl jsem screener https://simplywall.st/screener/create
Na ADVANCED FILTERS + Edit jsem nastavil Market Cap between $USD 10000 million and ∞ ,
P/B Ratio between 0 and 3 , Dividend Yield between 3% and ∞.
Bylo nalezeno 345 akcií z celého světa = 345 companies found. Seřadil jsem podle velikosti podniku = Sort by Market Cap.
Ukázaly se například akcie: Exxon Mobil, AT&T, BHP Group, Sanofi, Rio Tinto, Allianz, Deutsche Telekom, Enbridge,
Bank of Nova Scotia, British American Tobacco, Iberdrola, KDDI, BASF, National Grid, Mitsubishi (= Corp.), Kraft Heinz, Walgreens Boots Alliance, Münchener Rückversicherung, Natwest Group, Tesco.

1.11.2021 :idea: Dividendy nad 5%:
Allianz - dividenda 5,2% - Nemecko
AT&T - dividenda 8,1% - USA
BASF - dividenda 5,4% - Nemecko
BHP Group - dividenda 11% - Britanie
BNP Paribas - dividenda 6,0% - Francie
British American Tobacco - dividenda 8,4% - Britanie
Enbridge - dividenda 6,3% - Kanada


Offline - Diskutér Profil 
25. 11. 2021 12:14 Odeslat příspěvek
Ladislav 1. píše
Dividend Yield between 3% and ∞


Je vám známo, že už i v Reichu podle zjištění za září a říjen máte meziroční inflaci>4%? :D
Příloha
stažený soubor.jpg
stažený soubor.jpg
[ 7.58 | Zobrazeno 3121 krát ]



Offline - Návštěvník Profil 
25. 11. 2021 23:51 Odeslat příspěvek
Ladislav 1. píše
Ladislavovi nešlo nikdy v uplynulých 67 letech o porovnávání performance portfolia s indexem.

Aha, a o co tedy?

Ladislav 1. píše
A posledních 15 let jde Ladislavovi jen o dostatečný příjem z dividend.

Mně je relativně jedno, jestli budu mít příjem z dividend, nebo odprodávat majetek. Dokonce jsou dividendy v ČR mírně nevýhodné, protože z odprodeje neplatím daň pokud jsem to držel 3 roky.


Offline - Poslední varování Profil 
26. 11. 2021 00:05 Odeslat příspěvek
Ladislav třeba rád platí daň cca 30% z dividend, je to dobrý pocit, že ten stát ze mě něco má, no ne?

co jsem se díval na index, Za 5 let +217% (tedy vychází 43% na rok)

Přílohy

74A52717-21F1-494E-9E0C-67EB656844E1.jpeg
74A52717-21F1-494E-9E0C-67EB656844E1.jpeg
[ 179.05 | Zobrazeno 50 krát ]




Offline - Diskutér Profil 
26. 11. 2021 07:34 Odeslat příspěvek
Proč emigranti z Asie chtějí bydlet většinou v Německu a téměř nikdo v Čechách?
Asi proto, že v Německu dostávají lidé od státu moc peněz na každé dítě, slušnou podporu bez práce, při nízkém příjmu zaplacené nájemné a třeba i TV a nábytek každých 20 let platí stát.
A tak nikomu nevadí, že zaplatí daň z dividend 25% (Dříve a později. Dnes 26,38%.)

Kdo nevlastní byty na nájem cizím lidem, pro toho je veliká výhoda, že růst nájemného je brzděn v Německu předpisy. Bez brzdy nájemného by v Mnichově a okolí najmuli byty jen lidé s nadprůměrným příjmem, tak jak v Londýně, Paříži, San Francisku. Bez vlastního bytu a s podprůměrným příjmem bydlí lidé jen ve stanech v Londýně, Paříži, San Francisku. Nikdo tam není schopen platit nájemné, jen ti lidé jsou nájemníci, které platí Microsoft, Google, Apple, Facebook.

A proto zaplatíme rádi 25% daň z dividend, když nebudeme nikdy v Německu hladovět a spát ve stanu nebo pod mostem.

Moje německé dividendy počátkem roku mají 0% daň a k zahraniční dani se nepřičte daň německá.
Moje dividendy Deutsche Telekom jsou stále bez daně.
Teprve od června se mi k zahraniční dani přičte část německé daně ale nikdy 25%.
Moji francouzskou daň začínám od letošní zimy krátit z 28% na 12,8% a kanadskou z 25% na 15%.

Přílohy

Horsey-16.jpg
Horsey-16.jpg
[ 144.14 | Zobrazeno 60 krát ]




Offline - Trvalý BAN Profil 
26. 11. 2021 13:04 Odeslat příspěvek
Jak můžu investovat do akcií, fondů apod., když v tyto "uchovatele" hodnoty absolutně nevěřím, nevěřím ani systému jako takovému. Neb na důležitém a zcela vypovídajícím příkladu cen zlata v průběhu jen posledních cca 15ti let je vidět, že akciím, fondům atd. nevěří ani sami největší eminenti akcií a podílů ve fondech, když zlato které ještě v roce cca 2005 bylo někde za 300-500USD (a to desítky a desítky let zpět do cca jen 250-300), nakupují od cca 2007 za 600-1900 USD. Čili je vidět na zlatu absolutní ztráta důvěry v systém uchování hodnoty a důvěra v měnu, akcie , fondy je základ obchodování v kapitalismu. Bez důvěry nastává to co sledujeme od cca 2007 americké hypoteční krize do současnosti, gigantický nárůst ceny zlata a obrovská inflace a další realitní a akciové bubliny a krize. Inflace která se ale v posledním roce zatím nepromítla v násobném růstu zlata, asi jen dočasně, než dojde k potvrzení nebo vyvrácení setrvalé každoroční vysoké inflace.


Offline - Nadšenec Profil 
27. 11. 2021 01:23 Odeslat příspěvek
mikocz píše
Nebo jde o to vybírat jen ty nejlepší dividendové tituly?

Ano, přesně o to Ladislavovi jde. Nicméně díky tomu, že se s ničím nepoměřuje, tak vlastně nikdo neví jak si stojí. :-)

@ Disident: Z dlouhodobého hlediska (přinejmenším jedna dekáda) jsou historické výnosy následující ... =>

Akcie > dluhopisy > zlato ...

Na tom nic nezměnily ani různé ekonomické krize. Je dobrý důvod očekávat, že v následujících několika dekádách to bude jiné?

PS: Když na to přijde (katastrofa), tak se člověk ani zlata nenají.


Offline - Poslední varování Profil 
27. 11. 2021 01:31 Odeslat příspěvek
ale odlejes si z toho zlata zuby a temi se uz najis :-)) a kdo si neumi vypestovat a odchovat maso, nebo v pocatecnim stadiumpapo ulovit, zaslouzi si prezit? :?:


Offline - Trvalý BAN Profil 
27. 11. 2021 10:58 Odeslat příspěvek
Tak mi vysvětlete když je taková důvěra v akcie (jen pro spekulativní kapitál ne uchování hodnot) proč, proč je cena zlata za posledních cca 15-17 let na šestinásobku, šestinásobku jeho původních X desetiletí setrvalých !!!!! cenách kolem 200-300USD. To rozhodně nevypovídá nic dobrého o dloudobé stabilitě celého systému akcií a dalších "papírků". Lidé pro uchování hodnot chtějí držet něco fyzického, tedy zlato a další kovy nebo ty prokleté reality. Samozřejmě držení zlata jen na papíře není také moc bezpečné, státní moci apod. se ho mohou kdykoliv pod jakoukoliv záminkou zmocnit, (viz USA před 2.WW) držet fyzicky zlato je nebezpečné taktéž, někdo to z vás může vymlátit fyzicky a ještě rádi jej vydáte.


Offline - Přeborník Profil 
27. 11. 2021 11:58 Odeslat příspěvek
Hele když dokážeš najít číslo „za 15-17 let“, tak máš i data za jiné intervaly, a vidíš to sám. Když si takhle vypichuješ extrémní příklady, nemá smysl s tebou diskutovat. Jen prosím zalez do správného vlákna, tady mluvíme o dividendách (a kritizujeme Ladislava :) )


Offline - Inventář Profil 
27. 11. 2021 12:17 Odeslat příspěvek
Tohle je právě ideální, že se každý může rozhodnout, do čeho bude investovat, jestli do zlata nebo "papírků". Ony ty "papírky" často znamenají podíl na majetku a rozvoji konkrétní firmy, která (na rozdíl od ležícího zlata) něco hmatatelného produkuje.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 170  Další stránka
Stránka 145 z 170 [ Příspěvků: 2537 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies