FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

České akcie

Offline - Trvalý BAN Profil 
4. 8. 2021 16:25 Odeslat příspěvek
Tak tak. o<:)
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
5. 8. 2021 17:19 Odeslat příspěvek
gotesák píše
octaviampi píše
Tak to bych se odvážil nesouhlasit :pozor :pozor . Spočítej, porovnej a omluv se čtenářům tohoto fóra :roll: .


Máš pocit, že by dividenda cca 7,5% čistého za ROK byla v dnešní době nějaký zázrak? I kdybych počítal jen ceny letošního roku, tak se i při defenzivním portfoliu jako třeba u ČEZu člověk velmi lehce dostává nad 20-25%.


Offline - Trvalý BAN Profil 
5. 8. 2021 17:43 Odeslat příspěvek
7,5 % čistého, to je hezké, bezpracné a skoro bezrizikové.


Offline - Diskutér Profil 
6. 8. 2021 09:58 Odeslat příspěvek
Stačí trochu víc námahy a je to zhruba tak málo, jako když to člověk srovnává se skutečně bezrizikovým spořicím účtem.


Offline - Nadšenec Profil 
7. 9. 2021 15:29 Odeslat příspěvek
Je někde nějaká stránka, která sumarizuje ex-dates českých akcií? Konkrétně se mi jedná o Prabos, nikde nemůžu dohledat (ani na jejich webu v sekci pro investory) jak je to u nich s ex-datem


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 9. 2021 19:01 Odeslat příspěvek
Něco málo má na svých stránkách Fio: https://www.fio.cz/zpravodajstvi/dividendy


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 9. 2021 19:04 Odeslat příspěvek
A letošní rozhodný den pro dividendu PRABOS byl 7.6.2021. Na jejich stránkách to není, nicméně je to uvedeno v dopise, který k výplatě dividendy za rok 2020 dostali akcionáři.


Offline - Nadšenec Profil 
8. 9. 2021 08:13 Odeslat příspěvek
octaviampi píše
gotesák píše
octaviampi píše
Tak to bych se odvážil nesouhlasit :pozor :pozor . Spočítej, porovnej a omluv se čtenářům tohoto fóra :roll: .


Máš pocit, že by dividenda cca 7,5% čistého za ROK byla v dnešní době nějaký zázrak? I kdybych počítal jen ceny letošního roku, tak se i při defenzivním portfoliu jako třeba u ČEZu člověk velmi lehce dostává nad 20-25%.


Ty jsi porovnával dividendový výnos Tabáku s výnosem ze spořícího účtu v bance. To bylo na co jsem reagoval. Že se dalo vydělat jinde víc není relevantní odpověď, jestli chápeš rozdíl :roll:


Offline - Diskutér Profil 
9. 9. 2021 23:05 Odeslat příspěvek
Příloha
cez.jpg
cez.jpg
[ 44.06 | Zobrazeno 4508 krát ]


Proč bych si nekoupil akcie společnosti ČEZ

Vojtěch Rohlena - Video 13 minut


https://www.youtube.com/watch?v=iu1g86_w9uo


Offline - Inventář Profil 
10. 9. 2021 04:59 Odeslat příspěvek
Dobrý video, spousta údajů, líbí se mi práce s informacemi.
Škoda, že jsem ho neviděl dřív, takhle jsem začal postupně vloni na podzim ČEZ kupovat, bohužel nejvíc peněz jsem do něj nalil až letos na jaře, zhodnocení vč. dividend přes 28 %.

Dá se na tom i dobře vidět, že chování investice v minulosti toho moc nehovoří o chování investice v budoucnosti, a to hlavně když se mění na nějakém trhu podstatně podmínky. A taky, že je možná lepší řídit se vlastními úvahami než cizími.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 9. 2021 07:38 Odeslat příspěvek
Kdo to tam nalil cca v dobe publikace videa, tak ma zhodnoceni zhruba 70%. Gratuluji. :-)


Offline - Inventář Profil 
10. 9. 2021 08:03 Odeslat příspěvek
Jo, škoda, že jsem neměl peníze k dispozici dřív, většinu až letos v květnu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 9. 2021 11:49 Odeslat příspěvek
u CEZu mi to pise aktualni vynos 59,37% - jsem debil, ze jsem to koupil, asi s tim zajdu ke zpovedi... :-))


Offline - Diskutér Profil 
10. 9. 2021 12:47 Odeslat příspěvek
Zpoved nepomuze. Radeji bych vse daroval nejake transgender nadaci.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, #
Stránka 4 z 4 [ Příspěvků: 59 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies