FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Degiro

Offline - Diskutér Profil 
19. 2. 2020 18:24 Odeslat příspěvek
.....citace z ceníku LYNX_Tarify.pdf

Poplatek za neaktivitu
Pokud je hodnota Vašeho účtu (cenné papíry + hotovost) nižší než $1 000 nebo ekvivalent v jiné měně a pokud během kalendářního měsíce nezaplatíte na poplatcích alespoň $1 nebo ekvivalent v jiné měně, pak Vám bude zaúčtován následující poplatek za neaktivitu: Poplatek za neaktivitu = $1 - Hodnota zaplacených poplatků za kalendářní měsíc

...takže bacha na začátku, než nakoupíte první CP do depa
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
19. 2. 2020 19:17 Odeslat příspěvek
Mufinmufi píše
minarjo: U IB máš mám ten dojem několikanásobně vyšší ochranu jak 20 tis. EUR. To je další nesporná výhoda. U Lynx jako introducing brokera to bude podobné https://www.lynxbroker.cz/podpora/ochrana-portfolia/

Ale těch 20k EUR se myslí v hotovosti na tom Degiro účtu, to už se někde řešilo..pokud máš portfolio třeba 30k EUR a k tomu ještě 5k EUR připravených pro nákupy, tak jsi v pohodě, ale proč by někdo jen tak měl víc jak 20k EUR na platformě, to nechápu...

minarjo píše
2) pokud u Degiro zvolíš základní typ účtu (Basic) a ne typ Custody (kde jsou poplatky navíc), tak jediným pravidelným poplatkem je 2,5 eura ročně za každou zahraniční burzu...
Pozor ale u Degiro při zakládání, že účet typu Custody má zpoplatněné třeba i výplaty dividend, je tedy víc než vhodné zvolit ten základní Basic.


Ano máš pravdu, ale výhoda toho Custody (sám jej mám) je v tom, že moje akcie nejsou nikomu půjčovány a řešilo se to na jiném fóru, že pokud třeba někdo shortuje, tak je možný že jim Degiro právě půjčuje ty tvoje akcie. Otázka je, co by se stalo kdyby v tom případě Degiro krachlo - je to spíš teoretická otázka, ale nějaký rozdíl mezi Basic/Custody bude, když už se jim vyplatí nám motat hlavu s 2 ceníkama a jak řikáš u dividendy při Custody je strháván vždy nějaký poplatek.
Citace
Using the Basic account will add a new risk to your account. However, it is still a minimal risk. When DEGIRO lend your shares, it asks for collateral. So if the third party defaults, you will still get the collateral. And I have never heard of anything like that happening. But still, you may want to be careful. In the end, it is always up to you.


Offline - Diskutér Profil 
19. 2. 2020 22:54 Odeslat příspěvek
doonjo:
ad. zůstatek na účtu a krytí:
Úplně nerozumím, co tím myslíš. Já poukazoval na mnohem vyšší krytí u IB, resp. obecně v USA (mají tuším i vyšší úroky takového zůstatku), než-li v rámci EU u např. Degiro, nebo klidně FIO. Já chápu zůstatek na platformě prostě jako vyčkávání na investici, s tím že se tento nepřevedl zpět, abych pokud se tato objeví nemusel zase převádět do IB. Samozřejmě se to bude týkat spíše spekulantů, nebo day traderů.

ad. custody účet:
Není to náhodou tak jak jsem psal tady viewtopic.php?p=12495570#p12495570? Tzn. že jsi krytý i v daném případě (insolvence Degiro + toho kdo si půjčil akcie).

Jinak u Degiro není zřejmě nic snazšího si založit vedle sebe Custody a Basic účet, což je potvrzeno na P2P fóru jako realizovatelné. Pouze člověk musí rozmyslet co na které nakoupí, aby pak nemusel za poplatek převádět mezi účty. Mám ten dojem, že Custody má ještě nějaké další výhody (a ne jen nevýhody) mimo té absence půjčování tvých akcií jiným. Např. poplatky za ETF.


Offline - Diskutér Profil 
20. 2. 2020 10:59 Odeslat příspěvek
@Mufinmufi, tom brava:
Ohledně pojištění jsem myslím jasně psal, že je jedno, zda jsi u Lynx či přímo u IB. I při první variantě je vše u IB, peníze posíláš do IB, akcie spravuje IB... Lynx je jen "česká podpora" (introducing broker plně využívající základny IB), s tvými penězi ani akciemi nepřijde do styku! Ale umožňuje mít nižší počáteční vklad (50 tisíc), který zároveň vynuluje tu možnost mít tam účtovanou neaktivitu při celkovém zůstatku portfolia i s hotovostí pod 1000 USD
S neaktivitou u Lynx zde zbytečně výše straší @tom brava. Ale těžko lze mít u Lynx pod 1000 USD, když jen prvotní vklad musí být aspoň 50 tisíc Kč. Tedy pod 1000usd by tam šlo dosáhnout jedině následným odkupem a výběrem z portfolia. No ale mít účet u brokera a na něm v akciích+hotovosti pod 1000 USD, to už nemá ani smysl, proto tyto "mrtvé" účty pod 1000 USD Lynx mírně sankcionuje (tak nízké už je lepší zrušit), zkrátka běžně se k takovému stavu klient nepřiblíží. A Lynx hlavně eliminuje IB poplatek neaktivity za málo obchodů, která je naopak u dlouhodobých investorů běžná (že mají časem třeba už jen jednotky obchodů ročně, tedy by téměř každý měsíc platili poplatek při účtu přímo u IB).


Naposledy upravil minarjo dne 20. 2. 2020 15:38, celkově upraveno 2


Offline - Diskutér Profil 
20. 2. 2020 11:04 Odeslat příspěvek
minarjo: Já to také takto od počátku chápu. Tohle byla reakce na rozdíl mezi pojištěním u např. Degiro a FIO v rámci EU vs USA v podobě IB. Přijde mi, že tady hodně lidí píše o 20 tis. EUR, což v případě USA vůbec takto nízké není.


Offline - Diskutér Profil 
20. 2. 2020 15:14 Odeslat příspěvek
Ano, u Lynx/IB je pojistná ochrana díky zapojení IB US a pojišťovny Lloyd's až do 20 milionů USD na klienta, viz třeba zde: https://www.lynxbroker.cz/platforma-a-n ... rana-uctu/
Ale u Degiro se bát nemusíš, spíš jen tam nemít moc hotovosti (nezainvestované), jak kvůli pojistné ochraně do 20 tisíc EUR, tak kvůli možnosti záporného úroku z fondu peněžního trhu nad rámec Degiro kompenzace. Ale fakt tam není důvod mít hotově víc než jednotky set euro, vždyť když chceš přidat, tak převod do Degiro trvá i s jejich zaúčtováním do 2 dní, výběr podobně.


Offline - Diskutér Profil 
20. 2. 2020 15:45 Odeslat příspěvek
Z toho pojištění jsem fakt dost popleten. :) Kde je tam napsáno 20m na klienta? Je tam 30m na klienta a 150m na pojistnou událost. Degiro je holandský subjekt, nebo se na něj vztahuje české pojištění (GFO)? Na Lynx se české pojištění vztahuje taky, nebo jenom to americké?

-- 20. 2. 2020 16:37 --

Sranda by byla, kdyby si při té "pojistné události" rozdělili všichni klienti IB US těch 150m. To by pak plnění na jednoho klienta moc velké nebylo.


Offline - Diskutér Profil 
20. 2. 2020 18:05 Odeslat příspěvek
Mufinmufi píše
doonjo:
ad. zůstatek na účtu a krytí:
Úplně nerozumím, co tím myslíš. Já poukazoval na mnohem vyšší krytí u IB, resp. obecně v USA (mají tuším i vyšší úroky takového zůstatku), než-li v rámci EU u např. Degiro, nebo klidně FIO. Já chápu zůstatek na platformě prostě jako vyčkávání na investici, s tím že se tento nepřevedl zpět, abych pokud se tato objeví nemusel zase převádět do IB. Samozřejmě se to bude týkat spíše spekulantů, nebo day traderů.


Tady jsem to myslel tak, že buď jsem plně zainvestován v akciích/ETF a mám nějaký drobný cash na Degiro účtě na dokupy a nebo ten volný cash mi leží někde na běžném účtě kde je chráněn nějakým tým garančním fondem do částky 100k EUR. Ale nedává moc smysl nechat ležet u Degira třeba 30k EUR

ad. custody účet:
Já právě moc nevím ty detaily, možná bych to mohl prostudovat a nebo jim rovnou napsat. Jak jsi posílal ten článek na "Poor Swiss", ten to tam dobře shrnul a jak říkáš, nejlepší je si založit oba účty (to jsem min. týden udělal) a akumulační ETF a akcie, které neplatí dividendu budu kupovat přes Custody a zbytek přes ten nově založený Basic. Ano bude mě to stát 2.5€ na každé burze na každém účtě, ale to asi ještě finančně ustojím :-D


Offline - Diskutér Profil 
21. 2. 2020 16:36 Odeslat příspěvek
Tohle vypadá docela děsivě:
http://www.amsterdamtrader.com/2015/10/ ... ients.html

Jestli to vážně dělají a schovávají poplatky... Každý totiž porovnává jen ceníky, které jsou vidět.

K danému blogu mne přivedlo tohle vlákno:
https://www.reddit.com/r/EuropeFIRE/com ... u_pay_for/

Včera jinak vyšlo srovnání právě k těm poplatkům:
https://thepoorswiss.com/degiro-vs-inte ... portfolio/

Interactive Brokers Tiered na tom není vůbec zle a ta přidaná hodnota ve formě jistoty x násobného krytí v rámci garančního schématu. Jsem docela nahlodaný.


Offline - Diskutér Profil 
21. 2. 2020 17:12 Odeslat příspěvek
Mufinmufin:

Žádné násobné krytí se konat nebude. Nebuď naivní. Pořádně si přečti podmínky.


Offline - Diskutér Profil 
21. 2. 2020 17:37 Odeslat příspěvek
jednadva: Teď nechápu na co konkrétně narážíš - můžeš citovat, nebo uvést zdroj?


Offline - Diskutér Profil 
21. 2. 2020 17:58 Odeslat příspěvek
Jestli myslíš tu pojistku u Lloyds (tu jsem měl na mysli já), tak tam bych pochyboval, že mají uzavřené tak vysoké pojištění.


Offline - Diskutér Profil 
21. 2. 2020 18:36 Odeslat příspěvek
Nemyslím jen Lloyds pojistku, která jde nad rámec. Mám na mysli samotné Securities Investor Protection Corporation (SIPC). Více info např. zde https://www.sipc.org/for-investors/what-sipc-protects .

V rámci EU je:
40 tis. EUR

U IB z USA pak tohle:
Odškodněním se rozumí ochrana tržní hodnoty vašich akcií, opcí, warrantů, dluhů a peněžních zůstatků až do 500 000 USD, z toho je 250 000 USD v hotovosti. Pokud není SIPC pokrytí dostatečné, pojišťuje Lloyds ještě částkou 30 000 000 USD navíc na klienta (až 900 000 USD v hotovosti) s celkovým maximem $150 000 000 na pojistnou událost.

Viz např. stránka Lynx, která to vysvětluje:
https://www.lynxbroker.cz/podpora/ochrana-portfolia/

Nebo přímo stránka IB:
https://www.interactivebrokers.com/en/i ... cc&conf=am

Já jinak ve svém příspěvku spíše poukazoval na údajné praktiky Degiro viz http://www.amsterdamtrader.com/2015/10/ ... ients.html .


Offline - Diskutér Profil 
21. 2. 2020 20:18 Odeslat příspěvek
Obě ty stránky na Lynxu jsem samozřejmě četl, jsou tu odkazy. "Ochrana tržní hodnoty" je každopádně dobrý úlet. :) To se někdo při překládání dobře "uťal". :) Aby ještě náhodou někdo neuplatnil ochranu tržní hodnoty, až mu sletí akcie na půlku. :)

Ale vážně: přečti si tam, jak se vylučuje ochrana podle britského garančního systému a amerického SIPC. Je to tam napsáno (resp. přeloženo) tak krkolomně a vyhýbavě, že bych na tu vysokou garanci zas tak nespoléhal.

Llloyds kryje škodu jen do 150m USD, takže to je o ničom, když jsou u IB stovky tisíc účtů.


Offline - Diskutér Profil 
21. 2. 2020 21:53 Odeslat příspěvek
https://www.sipc.org/for-investors/what-sipc-protects

Já to chápu tak, že je to 500.000 USD na osobu (zahrnuje 250.000 USD cash). Stále se mi to zdá více jak 40.000 EUR.

Vždyť při těch objemech, co tam IB musí mít by 500.000 USD na všechny bylo hrozně málo.

Jet tam vysvětleno i co je myšleno "securities". V nich jsou mmj. zahrnuty akcie. Je jasné, že to nepokryje nějaké poklesy hodnoty akcií na trhu, ale likvidaci brokera.

Nespojovat s Lloyds do 150 mil. USD - to je pouze nějaké připojištění a agregovaný limit nad rámec.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 33  Další stránka
Stránka 14 z 33 [ Příspěvků: 490 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies