FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Degiro

Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2021 08:44 Odeslat příspěvek
ETF má omezeny výběr "zdarma" (reálné tě zkrouhnou stále na konverzi pokud to půjde do USD a ročním poplatku). Radši si to převedu na jiného brokera s nákupem všech ETF zdarma bez rozlišování.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2021 09:07 Odeslat příspěvek
uselink píše
Hm. Tak Degiro notně zdražuje. Pokud IB vyřeší i zasílání českých korun na účet zdarma, stane se Degiro totálně nezajímavé (možná tak na ETF) a přecházím na IB.


Minimalne pro BCPP naopak vyrazne zlevnuje. A pokud bude platit, ze se za konverzi pri obchodu nebude platit, tak zlevni i v rade dalsich pripadu.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 11. 2021 09:20 Odeslat příspěvek
A které české akcie chcete na Degiro nakupovat? Pilulku? To ti stojí za to, že zaplatíš o pár korun méně brát na sebe ještě kurzové riziko? Kdybych měl na Degiru kupovat jiné české akcie, tak jsem blázen vzhledem ke zdanění dividend 35%. A navíc Pilulka může časem začít také vyplácet dividendy.


Offline - Inventář Profil 
24. 11. 2021 09:40 Odeslat příspěvek
Posledních pár let uvažuju, že si Degiro zřídím, ale vždycky mě od toho něco odradilo. Pořád to mám v seznamu úkolů, ale zatím používám jiného brokera. Když to tak ale sleduji z dlouhodobého hlediska, tak se Degiro pořád mění pod rukama - a to je vlastnost, kterou u finančních služeb nesnáším. Mám prostě rád nějak nastavené podmínky, na které se dá přistoupit a počítat s nimi. Takhle to připomíná systém, kde zakazníky dřív nebo později začnou čím dál tím víc dojit. Vypadá to, že založení Degira asi nebude vůbec.


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2021 10:12 Odeslat příspěvek
Pár korun? Průměrný poplatek u Degira 0,1206% a u Fia 0,3014%. U Fia i s kompenzacemi za nezaviněné suspendace nebo to, že mně nenaúčtovali za druhou tranši odkupu Monety žádný poplatek. Není v tom započítané znehodnocení FPT, to je ale nesrovnatelně nižší. Za rok a půl mám ušetřeno cca 2,5 tis. EUR.

Kurzové riziko má dvě strany mince. Za loňský rok kladná nula, za letošek výrazné plus. Při nákupech má koruna zpravidla oslabený kurz a při prodejích naopak. Mezi nákupy se pak žádné velké výkyvy nedějí. Ale může to být brzo naopak. V případě prodeje a obratem výběru peněz se změna kurzu fakticky vyruší.

Dividendy - to je nepohodlné a zatím jediné podstatné minus. Takže část portfolia na vysezení je u Fia. U Degira točím a v případě hrozicí divi prodávám před ex-date.

Jinak menší novinka - včera jsem uprodal US akcii a dolary se mně nepřevedly. Chtěl jsem dneska zadat příkaz k nákupu, ale najednou nebylo za co. Takže USD (a asi i GBP) účet podle všeho funguje a dolary se na něho převedly. A teď jde o to, jak z něho dostat peníze :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 11. 2021 10:17 Odeslat příspěvek
Ja bych tak negativni nebyl. Porad jsou maji dost vyhod. Ono obzvlast u mensich brokeru tezko rict, kdy zmeni poplatkovou strukturu i oni.
- Libi se mi danove podklady. (srovnavam s FIO)
- Libi se mi UI. (srovnavam s FIO a IB)
- Neni problem prijimat CZK.
- Konverze s EUR zustane myslim stale zdarma.
- Poplatkove jsou vcelku v pohode, samozrejme tezko konkurovat nulovym, na druhou stranu vetsina lidi v CR asi pouziva drazsi brokery.
- Pro me jsou duveryhodni.

Na nakupy v EUR to je IMHO v pohode.


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2021 10:27 Odeslat příspěvek
Pokud skutecne bude pokyn na BCP za fixnich 30 Kc, neni co resit. Na obchodu za 200 000 Kč úspora cca 670 Kč.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 11. 2021 10:47 Odeslat příspěvek
Úspora na poplatku 670 Kč? Jak málo někomu ke štěstí stačí:) Tak pojďme počítat na konkrétním příkladu.

Koupím si akcie ČEZu za 200 000. Dejme tomu tedy, že za nákup u Degira ušetřím jednorázově 670 Kč.

ČEZ mi vyplatí dividendu zhruba 8%, tj. v hrubé výši 16 000 Kč.

Fio dividendu zdaní 15%, takže dostanu v čistém 13 600 Kč.
Degiro dividendu zdaní 35%, takže dostanu v čistém 10 400 Kč.

13 600 - 10 400 = 3 200, takže ve Fiu na dividendě za jeden rok ušetřím 3 200 Kč. 3200 - 670 = 2 530 Kč.

Tedy za jeden rok mě Degiro Degiro bude stát o 2 530 Kč více. Pokud budu držet dále, tak za další roky pak o plných 3 200 Kč. Za 7 let mě Degiro obere o více než o 20 000 Kč oproti Fiu. A to se vyplatí!


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 11. 2021 11:31 Odeslat příspěvek
Technicky te spis obere stat tou srazkovou dani.
Ale jinak mas samozrejme pravdu. Degiro neni broker pro vsechny pripady. Pokud chces koupit a drzet dlouhodobe ceske akcie, tak je treba zvolit nekoho jineho. Ostatne dle komentare to tak octaviampi dela.


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2021 11:43 Odeslat příspěvek
volnicko píše
Na nakupy v EUR to je IMHO v pohode.


co se týká akcií v EUR, tak to od 20.12. se zdražením zfleku o 120% z 2eur na 4,5eur/obchod není vůbec v pohodě!
já si nechávám Degiro jen na dlouhodobé držení US akcií a to zahibernuju po 20.12., stejně jsem už lehce nad limit pojištění 20k eur. a když se podívám na letošek, tak jsem neudělal víc než 10 obchodů. Na mě DG nezbohatne:-))


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2021 13:45 Odeslat příspěvek
uselink píše
Úspora na poplatku 670 Kč? Jak málo někomu ke štěstí stačí:) Tak pojďme počítat na konkrétním příkladu.

Koupím si akcie ČEZu za 200 000. Dejme tomu tedy, že za nákup u Degira ušetřím jednorázově 670 Kč.

ČEZ mi vyplatí dividendu zhruba 8%, tj. v hrubé výši 16 000 Kč.

Fio dividendu zdaní 15%, takže dostanu v čistém 13 600 Kč.
Degiro dividendu zdaní 35%, takže dostanu v čistém 10 400 Kč.

13 600 - 10 400 = 3 200, takže ve Fiu na dividendě za jeden rok ušetřím 3 200 Kč. 3200 - 670 = 2 530 Kč.

Tedy za jeden rok mě Degiro Degiro bude stát o 2 530 Kč více. Pokud budu držet dále, tak za další roky pak o plných 3 200 Kč. Za 7 let mě Degiro obere o více než o 20 000 Kč oproti Fiu. A to se vyplatí!


1) za rok ten ČEZ otočím zhruba desetkrát, jen KB jsem za poslední tři dny čtyřikrát nakoupil a prodal
2) i tak na Degiru k rozhodnému dni české akcie nedržím, na to mám Fio

Univerzální řešení neexistuje. Čistá varianta by pro mě bylo buď a) snížení poplatků u Fia a alespoň trochu rozumné uživatelské prostředí nebo b) CZK účet u Degira a smysluplné řešení dividend.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 11. 2021 14:18 Odeslat příspěvek
Citace
Citace
1) za rok ten ČEZ otočím zhruba desetkrát, jen KB jsem za poslední tři dny čtyřikrát nakoupil a prodal
2) i tak na Degiru k rozhodnému dni české akcie nedržím, na to mám Fio

Univerzální řešení neexistuje. Čistá varianta by pro mě bylo buď a) snížení poplatků u Fia a alespoň trochu rozumné uživatelské prostředí nebo b) CZK účet u Degira a smysluplné řešení dividend.


Tak na traidování českých akcií Degiro budiž. Ale většina zákazníků netraiduje, ale investuje (včetně mě). A 90 % krátkodobých obchodníků prodělává, takže pokud patříš mezi těch 10 %, tak gratuluji, ale nezávidím. Já se do toho pouštět nebudu a dívám se na cenné papíry v řádu roků dopředu a tam je Degiro v českých akciích předražené a k tomu naprosto nevyzpytatelné, bohužel.

P.S. Není na takovéto krátkodobé obchody vhodnější nějaké CFD místo fyzických akicií?


Offline - Poslední varování Profil 
24. 11. 2021 14:34 Odeslat příspěvek
Tak asi vydelava kdyz to dela, anebo tech 90% prodelavajicich jsou dementi? Proc by pokracovali v necem, v cem prodelavaji?

-- 24. 11. 2021 14:40 --

Degiro ma ale blbou ios aplikaci, startuje minutu a je to jen webova stranka, linky ze zpravy o zmene ceniku mi nejdou prokliknout…

Na etfka ale degiro dobry. Cena stale stejna, 2€ nebo 0 a 2,50€/rocne za aktivni burzu.

Nakupuje nekdo etfka i jinde a muze porovnat?


Offline - Návštěvník Profil 
24. 11. 2021 15:05 Odeslat příspěvek
Citace
Tak asi vydelava kdyz to dela, anebo tech 90% prodelavajicich jsou dementi? Proc by pokracovali v necem, v cem prodelavaji?

-- 24. 11. 2021 14:40 --

Degiro ma ale blbou ios aplikaci, startuje minutu a je to jen webova stranka, linky ze zpravy o zmene ceniku mi nejdou prokliknout…

Na etfka ale degiro dobry. Cena stale stejna, 2€ nebo 0 a 2,50€/rocne za aktivni burzu.


Nedovoluji se posuzovat, kdo z jakého důvodu co dělá a kdo je dementní. Ale v loteriích, kasinech, sázkových kancelářích taky drtivá většina lidí prodělává a pokračují v tom, jinak by se tyhle podniky už dávno museli zavřít, ale jejich byznys funguje velice dobře a nebýt tvrdší regulace, tak jsou na každém rohu (svého času byly automaty v každé hospodě a přitom bylo všeobecně známo, že se na tom dlouhodobě vydělat prostě nedá). Pokud patří kolega mezi ty šťastlivce, že mu to dlouhodobě vydělává, tak klobouk dolů a rozhodně dementní být nemůže ani náhodou, naopak musí mít nadprůměrné schopnosti a to je nutno ocenit. Dovoluji si však tvrdit, že valná většina retailových investorů včetně mě tyhle schopnosti nemá a pro ně bude vhodnější a bezpečnější investovat dlouhodobě a konzervativně za využití dividendového výnosu. K tomu je Degiro na české akcie naprosto nevhodné.

Na ETF Degiro zatím dobrý. Já nakupuju ETF ještě přes XTB. Poplatek na všechny ETF je 0.


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2021 15:56 Odeslat příspěvek
uselink píše
Ale většina zákazníků netraiduje, ale investuje (včetně mě). A 90 % krátkodobých obchodníků prodělává, takže pokud patříš mezi těch 10 %, tak gratuluji, ale nezávidím.



P.S. Není na takovéto krátkodobé obchody vhodnější nějaké CFD místo fyzických akicií?


Investovat neznamená neobchodovat. To, že člověk vsadí na nějaký titul, prodá ho část za 830Kč a a za pár dnů/týdnů dokoupí za 720 Kč zpět není ruská ruleta. Resp. je v tom smyslu, že mu může ujet vlak.

Ten poměr ztrát by možná seděl na lidi, kteří si hrají s pákou. To já nedělám a nikdy dělat nebudu. Beru vždycky jenom konkrétní akcie, dividendové tituly tak, aby v případě poklesu ceny nesly výnos a daly se v nejhorším vysedět.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 92  Další stránka
Stránka 56 z 92 [ Příspěvků: 1371 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies