FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Degiro

Offline - Návštěvník Profil 
14. 1. 2015 18:55 Odeslat příspěvek
Degiro, maji velmi nizke ceny, ale dve veci me trochu vyplasily.

1. V jejich podminkach se pise:

Půjčování cenných papírů Do Smlouvy o investičních službách je zahrnuto právo společnosti DEGIRO používat Cenné papíry, které Beleggersgiro drží pro své klienty. Používat je může například, aby mohla realizovat (realizovat zde znamená dodat Cenné papíry proti platbě) Nekrytý prodej (transakci, kdy zákazník prodává Cenné papíry, které nemá). Společnost DEGIRO používá Cenné papíry, které Beleggersgiro drží pro zákazníka A, aby mohla realizovat Nekrytý prodej zákazníka B. To umožňuje společnosti DEGIRO poskytovat službu Shortování cenných papírů.
Když společnost DEGIRO půjčuje Cenné papíry, pak od okamžiku půjčení nemá Beleggersgiro dostatek Cenných papírů tohoto typu. Riziko, že nedostatek povede ke škodě klienta, je však velmi nízké.
A.
Za prvé platí, že protistranou Beleggersgiro je vždy DEGIRO (a ne strana, která si půjčuje) a tudíž svým vlastním majetkem garantuje včasné vrácení Půjčených cenných papírů.
B.
Kromě toho platí, že DEGIRO požaduje zajištění od strany, která si půjčuje. Pokud je strana, která si vypůjčuje, zákazníkem společnosti DEGIRO, poskytuje tato strana zajištění prostřednictvím zástavy, kterou má DEGIRO na její Zůstatek, a u vypůjčené pozice je společností DEGIRO monitorováno riziko. V jiných případech musí strana, která si půjčuje, poskytnout zajištění tak, že převede na Beleggersgiro peníze nebo Cenné papíry, které může Beleggersgiro v případě ztráty strany, která si vypůjčuje, použít, aby vykoupilo zpět Půjčené cenné papíry.
Škoda pro klienta, jehož Cenné papíry byly vypůjčeny, vzniká tudíž až v okamžiku, když jak strana, která si půjčila, tak společnost DEGIRO nejsou schopni dostát svým závazkům (tedy jsou v úpadku) a hodnota zajištění klesla nebo hodnota Půjčených cenných papírů stoupla. Výše škody je přitom omezena na rozdíl mezi hodnotou Půjčených cenných papírů a zajištěním poskytnutým vypůjčitelem.


Je tohle bezna praxe i jinde? Neni to prilis riskantni? Vase aktiva jim v podstate pujcujete ale risk nesete vy. A pokud jim to neumoznite, zalozenim tzv. "custody" uctu, mate pak podstatne horsi ceny kdy vam napriklad z kazde dividendy seberou poplatek za zpracování dividend € 1,00 + 3,00% z dividendy (maximálně 10,00%) - coz je podle me prilis, zvlast kdyz investuji prevazne do dividendovych akcii

Mate nekdo s Degirem vic zkusenosti? Ceny maj v CR asi nejlepsi ale to jen pokud je nechate aby vami zakoupené cenné papíry půjčovali ostatním zákazníkům k shortování s riskem na vasi strane, ochranenym pouze tim, ze ten komu umozni shortovat vase akcie, musí mít na investičním účtu Degira aspon 104 % hodnoty tech shortovaných akcií. Budu rad za kazdou radu zkusenejsich zda se tomu radsi nevyhnout a pokud ano - kdo tu ma podobne nizke poplatky s mensim rizikem?


Naposledy upravil SUM1WIM dne 15. 1. 2015 10:37, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
15. 1. 2015 10:08 Odeslat příspěvek
Taky by mne zajímala odpověď na vaši otázku. Jinak v souvislosti s používáním Degira se mi teď stalo, že mi nebyla připsána dividenda. Nicméně na emailovou korespondenci reagují rychle a je to snad v řešení. Poplatky jsou opravdu nízké, ale otázka bezpečnosti mi u Degira vrtá hlavou. Psal jsem dotaz na ČNB, ale bez odpovědi.


Offline - Návštěvník Profil 
17. 1. 2015 10:09 Odeslat příspěvek
To SUM1WIM: celkem zajimava diskuse, zkuste vznést svůj dotaz tam. http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3&page=46


Offline - Návštěvník Profil 
20. 1. 2015 03:27 Odeslat příspěvek
Nasel jsem spousty diskuzi v holandstine a anglictine - bohuzel spis negativni - pro me asi hlavni problem je u jejich normalniho uctu velke riziko a u custody uctu velke ceny - a u obou variant dost oklestene sluzby - ale problemu je jeste vic. Budu Degiro sice nadale sledovat ale nakupovat budu spis u mirne drazsiho ale jiz osvedceneho spolehliveho Lynxe.

TO headshottt: Uz Vam odpovedela CNB? A dividendu Vam pripsali? Dik za odkaz - uz to tam procitam.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 1. 2015 10:45 Odeslat příspěvek
CNB neodpověděla a dividendu zatím nepřipsali.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 9. 2015 14:10 Odeslat příspěvek
Také jsem se nechal zlákat nízkými poplatky u Degiro a teď toho lituju, asi využiju možnost převést zdarma portfolio jinam. Jejich Webtrader spíš nefunguje a podpora problémy neřeší :( Poslední kapkou byla výplata dividend ČEZ, kdy mě strhli 35% daň místo 15%, takže co jsem ušetřil na poplatcích, o to jsem několikanásobně přišel :(
Za sebe Degiro nedoporučuju.


Offline - Návštěvník Profil 
13. 9. 2015 22:28 Odeslat příspěvek
Citace
Poslední kapkou byla výplata dividend ČEZ, kdy mě strhli 35% daň místo 15%,


Jak se k tomu vyjadrili?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
10. 11. 2015 20:17 Odeslat příspěvek
SUM1WIM: Nakonec mi z Degiro napsali, že aktuálně nemají podchycené všechny procedury pro správné danění ve všech zemích, takže dividendy z českých akcií se v ČR daní 35%. Náprava se očekává v průběhu 2016. Možná by mohl napsat ještě někdo jiný, kdo měl přes Degiro dividendy třeba KB, Pegasu nebo PM a jak to dopadlo.
Podle mě je to docela problém a minimálně by na to měli nové klienty upozornit. Ačkoliv mě rozdíl v Degiro kompenzovali, nevím jak se k tomu postaví příští rok, takže jsem se rozhodl minimálně tu českou část portfolia převést jinam (i za cenu poplatků to vyjde levněji).


Offline - Návštěvník Profil 
15. 4. 2016 14:55 Odeslat příspěvek
Mohu potvrdit, že mi dividendy od KB zdanili 35% sazbou. Pokud mi to nevykompenzují, tak od nich odejdu.


Offline - Diskutér Profil 
15. 4. 2016 15:27 Odeslat příspěvek
Co to je proboha za diletanty? Spíš to DEGIRO vypadá jako poněkud líná firma. Což nevěstí nic moc pěkného.


Offline - Návštěvník Profil 
15. 4. 2016 15:38 Odeslat příspěvek
Asi jsem plašil zbytečně, tady je odpověď Degira (odpověděli na email dotaz v 10 minutách):

Citace
Aktiva našich klientů jsou držena na omnibus účtu u neziskové společnosti Stichting Degiro, která se stará pouze o správu a úschovu investic. Je to z důvodu bezpečnosti (v případě nějaký problému DEGIRO) a také nám to umožňuje nabízet tak nízké poplatky. Jelikož Stichting Degiro je zahraniční správce aktiv, není možné aplikovat lokální zdanění českých dividend.

Našim klientům poskytneme veškerou sounáležitost a potřebnou dokumentaci, potvrzující, že naši klienti jsou konečnými vlastníky akcií. Pro klienty, kteří drží akcie KB v rozhodný den, poskytneme toto potvrzení v příštím týdnu. K dispozici bude ve WebTraderu v položce Výkazy.

KB po prokázání daňové rezidence klienta doplatí rozdíl mezi sazbou 35% a
15%, viz. https://www.kb.cz/cs/o-bance/vztahy-s-i ... -dividend/


Takže to KB doplatí, ale je to zbytečné papírování.


Naposledy upravil Gigi dne 15. 4. 2016 19:40, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
15. 4. 2016 17:30 Odeslat příspěvek
Tvl to je firma. KB doplatí, u jinejch neví... a klioš si bude dopisovat s holanďanama.... ještě, že jsem tam nakonec nepreved ani stock...


Offline - Návštěvník Profil 
15. 4. 2016 19:40 Odeslat příspěvek
Tohle bude platit u všech "českých" akcií, pokud doložíš, že jsi český daňový rezident, tak ti to doplatí všechny firmy. Jen je to vopruz, ale o peníze nepřijdeš. Doufám, že to půjde řešit elektronicky.


Offline - Inventář Profil 
15. 4. 2016 22:22 Odeslat příspěvek
Tak ale postupují v souladu s legislativou, ne? Jinak to řešit v tomto případě asi nejde...


Offline - Inventář Profil 
18. 4. 2016 13:11 Odeslat příspěvek
DEGIRO nabízí svým klientům možnost vytvořit si portfolio ETF bez poplatků. Klienti si mohou vybrat z více než 700 ETF.

Seznam ETF bez poplatku
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Další stránka
Stránka 1 z 51 [ Příspěvků: 759 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies