FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Degiro

Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 9. 2021 13:34 Odeslat příspěvek
octaviampi píše
Myslel jsem email s tim, ze mam prejit na ucet misto FPT. Taky v prehledu uctu nevidim nic zvlastniho krom toho, ze je tam uveden prodej fondu. Asi je na ne jeste brzo,

Na listu portfolio jsou otevrene pozice/uzavrene pozice/vse. Takze ja uz mam to FPT pouze v uzavrenych pozicich. Zaroven v transakcich krome prodeje penezniho fondu uz je pouze cash sweep a nasledne prevod na flatex ucet.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
8. 9. 2021 13:49 Odeslat příspěvek
Znamená to tedy, že odesílám Kč stále na stejný sběrný účet v CZK.. A ono se to samo prevede u degira do eur?

Jde mi o to zdali to stále odchází v czk na český sběrný účet.. A konverze stále proběhne u degira za jejich pěkný kurz..


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 9. 2021 13:53 Odeslat příspěvek
ano


Offline - Nadšenec Profil 
8. 9. 2021 14:06 Odeslat příspěvek
Super díky, to je nejlepší :-)


Offline - Poslední varování Profil 
9. 9. 2021 08:38 Odeslat příspěvek
tom brava píše
Řešením by byla multiměna, ale na straně flatexu a/nebo zrušení omezení na pouze autorizované účty, ale čekat něco proklientského od nich asi nelze. Naštestí už tam mám zainvestováno 30% nad max.limit EU brok. pojištění, tak nové úložky stopnu, jen jsem zvědavý, jak mě "donutí" si ten účet u flatexu zřídit.

Ale ani u konkurence to není lepší, T212 multiměnu slibovali už před rokem a dodnes ticho po pěšině.


Kolik je limit? Neplati jen pro nezainvestovany penize?


Offline - Nadšenec Profil 
9. 9. 2021 09:16 Odeslat příspěvek
20000EUR na investice,
ta vyšší ochrana je právě jen na peníze na Flatex účtu..


Offline - Návštěvník Profil 
9. 9. 2021 12:57 Odeslat příspěvek
Limit 100.000 EUR je poistenie vkladu v banke, tj. hotovosť na Flatex účte je chránená proti bankrotu banky, ktorá daný účet vedie.

20.000 EUR limit sa týka ako peňazí tak i cenných papierov, ktoré má Degiro v úschove pre daného klienta. Tieto peniaze a papiere by ale mali byť tak ako tak, tj. s limitom či bez neho, oddelné od majetku Degiro v prípade jeho bankrotu. Veritelia Degira sa proste nemožu uspokojiť zo zákazníckého majetku. Význam garančného limitu je teda len v tom, že do 20.000 EUR chráni zákazníka pred prípadným tunelovaním jeho zákaznického majetku zo strany Degiro.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 9. 2021 14:32 Odeslat příspěvek
Aktuálně nejde vkládat EUR :roll:

Citace
For clients who already opened their flatexDEGIRO Cash Account depositing in EUR will be temporarily unavailable. We apologize for the inconvenience and work to provide you with a solution soon.


Offline - Návštěvník Profil 
20. 9. 2021 18:07 Odeslat příspěvek
Funguje vám vkládání z Equa bank (v CZK)? dříve bez problémů připsáno ten samý den, ale naposled jsem posílal ve čtvrtek (na ten samý účet) a stále nic.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 9. 2021 14:39 Odeslat příspěvek
Zdravim všechny,

Chtěl bych se jen ujistit.
Nově při založení hotovostního účtu/zrušení FPT už se na toto nevztahuje limit prodeje 100 000 Kč?

Jde mi jen o to, abych při překročení 100 000 Kč(ročně) vkladu a následné investive nemusel vyřizovat daňové přiznání jen protože to jde přes FPT.

Díky za odpověd.


Offline - Administrátor Profil 
24. 9. 2021 18:17 Odeslat příspěvek
Podle mého názoru se prodej FPT počítá do prodejů cenných papírů - tedy limit se vztahuje i na tento prodej.


Offline - Diskutér Profil 
24. 9. 2021 20:13 Odeslat příspěvek
Ano, je to realne CP s vlastnim ISINem.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 9. 2021 07:13 Odeslat příspěvek
ANO, FTP se počítá do prodejů cenných papíru. Ale jelikož FTP bylo zrušeno tak už to tím pádem nemusím řešit?
Letos jsi tam poslal POD 100 000, abych se vyhnul daňovému přiznání. Takže pokud to chápu správně s tímto novým hotovostním účtem můžu jít přes 100 000 a neřešit to?

Ještě jednou díky!


Offline - Administrátor Profil 
25. 9. 2021 07:24 Odeslat příspěvek
Jak bylo zrušeno? Prodal jsi FPT? Tedy poslal jsi peníze na hotovostní účet?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 9. 2021 08:22 Odeslat příspěvek
No to se právě snažím zjistit.
Ano, převedl jsem peníze na hotovostní účet a zaškrtl jsem kolonku zrušení FPT ve formuláři o založení hotovostního účtu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 91  Další stránka
Stránka 51 z 91 [ Příspěvků: 1358 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies