FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka 

Degiro

Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 5. 2021 18:58 Odeslat příspěvek
Můžou mi prosím zkušenější osvětlit, proč když mám na degiru první nákup ETF (bez poplatkového z jejich seznamu) v dubnu, proč mi účtují na začátku května poplatek 0,77 EUR za obchodování na amsterdam burze ? Roční poplatek neúčtují 1x ročně, ale měsíčně ? A když teda měsíčně, tak od kdy je 2,5/12 = 0,77 ? Něco mi uniká ? Navíc účtují i poplatek 0,54 EUR za (Currenex - CNX) ? To jako za konverzi měny, které se nedá z důvodu toho jejich fondu vyhnout ? A opět kdybych to bral, že to berou jako burzu, tak 2,5/12 je 0,54 ?
To má být ten úžasný levný broker, kterého každý doporučuje ?
XTB je narozdíl od nich opravdu zdarma, pokud si tam přes paypal pošlu dolary na USD účet, tak se vyhnu "poplatku" v podobě horšího kurzu za konverzi při nákupu...
Poslední příspěvek

Online - Mírně pokročilý Profil 
6. 5. 2021 19:01 Odeslat příspěvek
Ten seznam ETF zdarma se nedávno měnil, jaké kupuješ? Poplatek za burzu je 2,5 ročně a bývá účtován začátkem roku. Nákup i konverze by měla být bez poplatku.

Offline - Nadšenec Profil 
6. 5. 2021 19:29 Odeslat příspěvek
Ten poplatek je "0,25% z celkové hodnoty vašeho účtu (maximálně 2,50 €) ročně za každou zahraniční burzu", já taky za první nákup za cca 930 EUR měl na konci měsíce poplatek 2,36 EUR a další měsíc za nákup za dalších necelých 1000 eur poplatek 0,14 EUR - tím jsem se dostal na 2,5 EUR, což je to roční maximum.

6. 5. 2021 19:47 Odeslat příspěvek
Aha, tak pokud to stopnou při poplatku 2,5 EURO a pak dají po delší období pokoj, tak je to v pořádku. Já v tom hledal nějakou logiku, kdybych prostě pochopil, že bych měl za měsíc naúčtován 1/12 ročního poplatku.
Vím, že měnili seznam ETF, ale to ETF co nakupuji je určitě zdarma, je to: Vanguard S&P 500 UCITS ETF. A poplatek za currenex chtějí proč ? Nejsem si vědom, že bych využil "ruční" konverzi měny, pokud ano, tak i tak mi to přijde celkem hnus,,

Online - Mírně pokročilý Profil 
6. 5. 2021 20:45 Odeslat příspěvek
A ruční konverze je zpoplatněná?

6. 5. 2021 20:55 Odeslat příspěvek
Není pokud se konverze týká měnového páru CZK-EUR. Jiné zpoplatněny jsou.
Akorát mám podezření, že si účtují poplatek za použití burzy (forex), když si to ručně převedu sám (místo automatického převodu na druhý den ze strany degira)..Akorát si prostě nepamatuji, že bych si to ručně převádel..

Offline - Návštěvník Profil 
7. 5. 2021 11:59 Odeslat příspěvek
Takze jsi kupoval IE00B3XXRP09 v Amsterdamu?

10. 5. 2021 21:36 Odeslat příspěvek
Ano, přesně to jsem nakupoval.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 42, 43, 44, 45, 46
Stránka 46 z 46 [ Příspěvků: 683 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies