FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Degiro

Offline - Diskutér Profil 
25. 11. 2021 11:40 Odeslat příspěvek
Takže doplnění - pokud si člověk "zřídí" USD a GBP "cash account", tak může mít oddělené tří měnové složky zvlášť bez nutnosti konverze přes EUR. Průzkum dopadl vyrovnaně. Protože za manuální konverzi jsem zaplatil 10 EUR, na druhou stranu dolar posílil, tak to vyšlo šul nul. Při převodu mně to dostalo do mírného minusu, cca 0,13 USD a ten byl přes noc (možná s ohledem na navrácení "autofx" vyrovnán automaticky z EUR účtu. Jestli se dá nastavením "autofx" udělat výhybka tak, aby se i při existenci USD a GBP cash accountů konvertovaly příjmy do EUR, to zatím nevím. Nejbližší příležitost je vyplacení divi cca 17. prosince. Ale napsal jsem do Degira, ať ty účty zruší. Tak kdo bude první...
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
25. 11. 2021 16:23 Odeslat příspěvek
První odpověď z podpory Degira:

- pokud člověk vypne manuální konverzi, bude se údajně proces nákupu a prodeje včetně konverzí tvářit tak, jako kdyby USD a GBP cash account nebyl otevřený
- cílem je mít cash accounty v různých měnách, ale neví se, kdy to bude


Offline - Diskutér Profil 
25. 11. 2021 20:03 Odeslat příspěvek
xls píše
Posledních pár let uvažuju, že si Degiro zřídím, ale vždycky mě od toho něco odradilo. Pořád to mám v seznamu úkolů, ale zatím používám jiného brokera. Když to tak ale sleduji z dlouhodobého hlediska, tak se Degiro pořád mění pod rukama - a to je vlastnost, kterou u finančních služeb nesnáším. Mám prostě rád nějak nastavené podmínky, na které se dá přistoupit a počítat s nimi. Takhle to připomíná systém, kde zakazníky dřív nebo později začnou čím dál tím víc dojit. Vypadá to, že založení Degira asi nebude vůbec.


Hledám brokera na US akci, účet v USD (nebo mini poplatek za konverzi nebo via Revolut), buy/sell v USD za žádný nebo malý poplatek/spread, W8BEN na daň z divi 15% podepsán automaticky při ot.ú., OK na malé objemy již od 100-200 USD výše. Exchange Degiro (od 20.12. Dead !!) => Trading 212 zatím best solution... Jaký jiný brok je použitelný?


Offline - Poslední varování Profil 
26. 11. 2021 00:13 Odeslat příspěvek
Shrnuto https://youtu.be/RkNXzi1MCj8


Offline - Diskutér Profil 
26. 11. 2021 12:20 Odeslat příspěvek
Dle informací z Degira - jediná osvobozená konverze měn bude CZK <=> EUR. Buď tedy platit za konverzi a nebo si vytvořit USD na "cash accountu".

Mimochodem, to video je hrozné, vypadá jak afektovaný buzík.


Offline - Poslední varování Profil 
26. 11. 2021 12:29 Odeslat příspěvek
Mu to tam napis :) informacni hodnota je ale nadprumerna.


Offline - Diskutér Profil 
13. 12. 2021 20:21 Odeslat příspěvek
Jak to bude s divi ? Připsání divi z US taky berou jako transakci za popl. +0.50 EUR ?


Offline - Návštěvník Profil 
15. 12. 2021 09:55 Odeslat příspěvek
Může mi, prosím, někdo vysvětlit jak fungují konverze u Degira, viz. obr.?
Na začátku jsem měl na flatex účtu 1.99 Euro. Vložil jsem na Degiro 300tis. kč a provedl manuální konverzy na euro. Konkrétně 11750 Euro (víc mi to nedovolilo) za kurz 25.5301, což je podle mě 299978,675kč, ale Degiro si strhlo 300028.02kč a tím pádem jsem se dostal do mínusu. Těch 28.02kč si pak následně strhly zpětným převodem z EUR-CZK, tzn. pro mě nevýhodným kurzem. Otázky mám tedy dvě:
1) Proč konverze CZK-EUR proběhla za jiný kurz než je uvedeno a nebo z nějakým poplatkem navíc (jakým ?) ?
2) Jestli si tam účtují nějaký poplatek, tak proč mi nedovolí koupit jen tolik Euro, abych nepřekročil zůstatek a nedocházelo ke zpětnému doplácení?
Příloha
degiro.png
degiro.png
[ 28.58 | Zobrazeno 139 krát ]



Offline - Poslední varování Profil 
15. 12. 2021 11:13 Odeslat příspěvek
A co se zeptat na klienti@degiro.cz, telefon: +420 228 882 957


Offline - Návštěvník Profil 
15. 12. 2021 14:24 Odeslat příspěvek
Nevěděl jsem že má Degiro CZ podporu. Když na jejich stránkách kliknu na Kontakt, tak mě to skočí na client@degiro.com a +31 20 261 3072.


Offline - Diskutér Profil 
15. 12. 2021 20:57 Odeslat příspěvek
Mailova komunikace v EN.


Offline - Poslední varování Profil 
15. 12. 2021 23:11 Odeslat příspěvek
Tak asi pobočku zrušili, mám to v kontaktech z minula. Ale tipuji ze e-mail odpoví do 2 dnů?


Offline - Diskutér Profil 
16. 12. 2021 11:04 Odeslat příspěvek
Jo a ještě k dotazu Přemíra, nějak se mně to původně neodeslalo - při manuální konverzi jsem měl taky odchylky oproti deklarovanému kurzu. Nebyla to konstanta, nebylo to pevné procento, pohybovalo se to okolo 0,02% k tíži zákazníka. Na kurzu pro ilustraci necelý halíř. Byť normálně kurzy (až na naprosté výjimky) sedí a přepočtená částka se občas liší kvůli zaokrouhlení, tak tady to bylo zdůvodněno tím, že kurz je drobně odchýlený od středového. Celkově to byla tak zanedbatelná částka, že jsem to dál neřešil.


Offline - Hlavní administrátor Profil 
16. 12. 2021 11:50 Odeslat příspěvek
Co na Degiru znamenají tyto kategorie v přehledu porfolia? I když se kurzor nad nimi změní na odkaz, kliknout se nedá a nepodařilo se mi najít, o co jde. V mém případě jsou všechny řádky ETF.

Příloha
21-12-16 11-48-09.png
21-12-16 11-48-09.png
[ 52.57 | Zobrazeno 140 krát ]



Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 12. 2021 11:57 Odeslat příspěvek
It's the risk of the financial instrument according to Degiro model. For stocks is A to D and for ETF's is E to J. The higher the letter the higher the risk.
I don't think it's too important, the risk of the ETF is stated in the KIID

C, CH, G are ETF's that give dividends in payment in your broker account.
F, FH, N are ETF's that reinvest dividends payments automatically.
CH and FH ate ETF's that have a risk limitation on the exchange rate.
H alone means exchange rate risk reduction.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 92  Další stránka
Stránka 57 z 92 [ Příspěvků: 1379 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies