FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Degiro

Offline - Administrátor Profil 
2. 3. 2021 09:58 Odeslat příspěvek
https://www.kdpcr.cz/seznam-danovych-poradcu
Poslední příspěvek

Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 3. 2021 13:13 Odeslat příspěvek
začátečnický dotaz, jestli dobře chápu poplatky za nákup, držení a prodej ETF,
něco z kategorie zdarma, např. EPA | LU1829221024 | EUR | Lyxor Nasdaq 100 UCITS ETF

chápu to dobře, že jednorázový nákup je za 0%,
držení 2,5€/rok za použití burzy
a prodej též za 0% ?

Offline - Návštěvník Profil 
4. 3. 2021 22:54 Odeslat příspěvek
hanssh007 píše
Ok. Známá mi poradila formulář na webu adisepo.mfcr.cz, zvládnu to ? Popř. máš lepší tip. Děkuji 2x.

Zrovna ten roční výpis od Degira je v porovnání s jinými zahraničními brokery fakt hezky připravený.
V podstatě stačí opsat pár čísel do přiznání. Aplikace Elektronické podání ADISu (adisepo) je sice ukázkový případ toho, jak vylekat uživatele hned po otevření, ale myslím že příjmy ze zaměstnání, z prodeje cenných papírů a dividend přes degiro tam bude celkem hračka naházet.
Samozřejmě napoprvé je asi fajn si to nechat někým zkontrolovat, jestli v podání něco nechybí nebo nepřebývá.

Offline - Návštěvník Profil 
4. 3. 2021 23:57 Odeslat příspěvek
CapL píše
Daňové přiznání budu muset podat i když za rok přes Degiro investuji více než 100tis., neboť vše projde tím peněžním fondem. Chápu to správně?
Uvidím tyto prodeje/nákupy FPT v ročním výpisu Degira, abych dal dohromady daňové přiznání?

1) mám podezření, že pokud člověk zainvestuje částku dostatečně rychle, tak se do FPT ani nedostane. Ale nespoléhal bych na to.
2) Ano, v ročním výpise (viz příloha) jsou hezky vidět celkové příjmy i pořizovací cena prodaných cenných papírů. Nákupy a prodeje FPT jsou v součtech zahrnuty (řádek fondů).

Přílohy

Poznámka: Výpis Degiro
degiro-vypis.JPG
degiro-vypis.JPG
[ 60.12 | Zobrazeno 62 krát ]

Offline - Diskutér Profil 
5. 3. 2021 00:17 Odeslat příspěvek
@goropes:
Ano, ta ETF zdarma jsou jak píšeš. Poplatek 2,5 eura za rok a použitou burzu je bez ohledu na to, kolik titulů (ETF, akcie...) na ní budeš mít, inkasuje se na konci měsíce, ve kterém v daném roce je burza poprvé použita (tedy typicky na konci ledna, později jen nově použité burzy v daném roce). A nákup nebo prodej je zdarma, vyhodnocuje se pro každý titul zvlášť. Tedy třeba nákupů může být za měsíc zdarma i víc, pro každé z těch ETF zdarma ale jen jeden. Druhý pohyb na stejném ETF ve stejném měsíci už by byl za klasický ETF poplatek 2 eura a nějaké drobné dle objemu.

5. 3. 2021 11:52 Odeslat příspěvek
No dal jsem tomu docela dost času s výpočtem zisku, roční průměrný kurz se vysvětlil. Mám už i přiřazené poplatky k jednotlivým nákupům/prodejům. Ale nesedí mně ztráta z FPT (reálně je vyšší) a podle všeho i obraty FPT. Jenže ty křížově spočítat bude oser, ve výpisu jsou uvedené dost nešikovně v textu. Úředník asi do detailu nepůjde, ale mně to pak nesedí ve vlastním vykazování zisku a ztráty.

Nemám taky uvedenou žádnou kompenzaci za FPT, ale to asi nikdo.

-- 5. 3. 2021 10:53 --

chovanecm píše
CapL píše
1) mám podezření, že pokud člověk zainvestuje částku dostatečně rychle, tak se do FPT ani nedostane. Ale nespoléhal bych na to.

Ano, je to tak, "investují" se tuším až druhý den.

5. 3. 2021 22:27 Odeslat příspěvek
tak jsem odfiltroval texty z prehledu transakcí, nahradil vzorci u "konverze" FPT (jeho prodej) a oproti vypisu mne vysla castka odlisna o vic jak 50 tis. Kc. a ted co pouzit...

jinou hodnotu znehodnoceni ve vypisu oproti souctu hodnot dle seznamu transakci bych jeste mohl svest na to, ze kvuli pomerne vysokemu zustatku na konci roku zapocitali do znehodnoceni jen cast za prodane podily.

Offline - Nadšenec Profil 
5. 3. 2021 23:34 Odeslat příspěvek
Najeď na Přehled účtu za r. 2020 a odhákni "Pohyby ve FPT"
Máš tam položky jako "Konverze Peněžního Fondu: Prodej 117,5007 v 0,9861 EUR."
Postupně spočítáš jednotlivé prodeje za rok. Jejich součet dá Příjem z FPT. Výsledek mi sedí na halíř s výpisem.
117,5007 ks x 0,9861 EUR x 26,5 (jednotný kurz) = 3070,49 Kč

Podobně spočítáš Nákupy FPT. Tam mi to o pár korun nesedí a nevím proč.

6. 3. 2021 11:00 Odeslat příspěvek
No prave ze to tak nesedi. Aspon tedy podle exportu do xls.

Offline - Inventář Profil 
6. 3. 2021 14:16 Odeslat příspěvek
Má smysl řešit “pár korun”?

-- 6. 3. 2021 13:20 --

minarjo píše
Druhý pohyb na stejném ETF ve stejném měsíci už by byl za klasický ETF poplatek 2 eura a nějaké drobné dle objemu.

Druhý pohyb na stejném ETF ve stejném měsíci a i každý další pohyb bude také za 0,00 (podmínkou má být: je ve stejném směru a objemu minimálně 1000 USD/EUR).

Nebo se pletu?

6. 3. 2021 17:44 Odeslat příspěvek
Padesat tisic neni par korun.

Offline - Inventář Profil 
7. 3. 2021 00:13 Odeslat příspěvek
Mlsal pise o par korunach!

Jinak nema nahodou Degiro rozdil v aplikaci a na vypisu ze v jednom jsou poplatky a v druhem ne?

Offline - Nadšenec Profil 
7. 3. 2021 05:36 Odeslat příspěvek
octaviampi: odkud bereš ty data? Já je beru z Aktivity/Přehled účtu a odháknu "Pohyby ve FPT"
Postup jsem psal výše.

Počítám zvlášť Prodej a Nákup metodou FIFO. Prodej mi vychází přesně. Nákup se liší proti výpisu o celých 3,58 Kč. Za r. 2019 mi to vyšlo přesně na halíř.

7. 3. 2021 18:29 Odeslat příspěvek
Data beru z "prehled uctu" a export dat do xls. Filtruju na kalendardni rok, pocitam prodeje fondu, tedy prijem z podilu. Rozdil mezi sumou prodeju dle vypisu a sumou dle exportu do xls je skoro 2100 EUR

Zkusil jsem cvicne spocitat evidovane akcie a poplatky, nasledne pak porovnat s deklarovanym zustatkem ke konci roku. Rozdil je zanedbatelnych 0,04 EUR, tzn. pouze zaokrouhlovani. Rozdil tedy nebude dany nejakou opomenutou transakci.

EDIT: takze chyba byla v chybejici transakci v sestave - k 28.8. proste a jednoduse neni v exportu, ale vypsana ve webovem rozhrani je. Takze rozdil 2080 EUR dohledan... tomu se rika garazovka...

8. 3. 2021 00:08 Odeslat příspěvek
Pánové, odchylka vzniká především dle toho, jakým kurzem to počítáte. Vy se snažíte jak to chápu ve vašich úvahách používat kurzy ze dne operace, což běžně ale fyzická osoba co nevede účetnictví či jinou evidenci nemusí dělat a ani nedělá. Je jasné, že když to uděláte aktuálním kurzem vždy dle dne realizace operace (FPT či jiné, tak jak to vidíte v historii transakcí Degiro), tak vyjde jiný výsledek, než když Jednotným kurzem pro zdaňovací období 2020. A tento Jednotný kurz (v podstatě průměr za celý rok, zveřejněný Finanční správou vždy cca v půlce ledna) běžný investor co nevede účetnictví typicky používá v celém daňovém přiznání DPFO, tedy třeba i pro prodeje cenných papírů, zahraniční dividendy a daně... Prostě všude kde musí přepočítat jinou měnu do Kč. A právě Degiro v tom PDF dokumentu Roční výkaz v těch souhrnných číslech Jednotný kurz všude používá.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 47  Další stránka
Stránka 42 z 47 [ Příspěvků: 703 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies