FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Akcie ČEZ

Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 6. 2022 14:22 Odeslat příspěvek
saabik píše
Biermann píše
Jestli chcou pomáhat, tak ať nějak použijí zisk ze svých 70% akcií na nějakou podporu cen elektřiny, případně ať zatlačí na management a zvýší dividendu (kdyby letos dali to co loni, nic by se ČEZu nestalo).

Tak asi špatně chápu tvůj psaný projev.


Jojo, asi to tak bude. Všimni si svého příspěvku "Tak rovnou napiš, že prostě chceš vysolit x mld na dotacích nebo podpoře..." a pak zkus najít, kde píšu, že JÁ chci aby se něco takového udělalo. Vě větě "Jestli chcou pomáhat..." je tzv. nevyjádřený podmět a to konkrétně "oni" (tzn. vláda) zároveň ve způsobu podmiňovacím, protože nevím, jestli chcou pomáhat ;-) O tom co já chci nebo nechci tam není ani slovo.

Ale to už jsme asi dost uhnuli od témata ČEZu jako takového.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
20. 6. 2022 20:10 Odeslat příspěvek
Ministerstvo financí navrhuje, aby polostátní energetická společnost ČEZ vyplatila akcionářům dividendu 48 korun za jednu akcii. Vedení společnost chce na červnové valné hromadě navrhnout dividendu 44 korun. Ministerstvo financí zároveň navrhuje prodloužení termínu pro výplatu dividendy o tři měsíce z 1. srpna na 1. listopadu, aby měla společnost dostatečný čas získat likviditu. Ministerstvo financí o tom dnes informovalo v tiskové zprávě.
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/504 ... zdeji.html

___________________________________________________________________________________________
21.6. 15:57
Finanční ředitel ČEZ Novák na Twitteru: Skupina ČEZ má aktuálně velmi vysokou likviditu, pravděpodobně nejvyšší v historii, ale to je dnes nutnost. Současná situace na trhu s energiemi je pod vlivem války na Ukrajině extrémně nepředvídatelná a dopadá na všechny energetické firmy v Evropě. Na výplatu dividendy máme dostatečnou likviditu, ale přes všechna opatření by během léta mohla chybět. Při omezeném fungování finančních trhů v letních měsících by bylo velmi složité ji nahradit, zvláště pokud celý sektor naráží na limity expozice bankovního sektoru.


Offline - Návštěvník Profil 
13. 7. 2022 21:25 Odeslat příspěvek
Takhle vysoko (1000Kč) ta cena ČEZ akcie (nebo podílu?) asi dlouho nevydrží že? Počítám v řádu měsíců nebo max. 2 let? Jsem úplný laik a říkám to jen kvůli tomu, jak vypadá graf za posledních 25 let: https://www.marketwatch.com/investing/s ... rycode=cz&
Neříkám, že by měla spadnout pod 500 Kč.


Offline - Diskutér Profil 
13. 7. 2022 21:38 Odeslat příspěvek
Už jen ten graf je špatně. Protože v něm nejsou zahrnuty dividendy za tak dlouhou dobu. Když si tam dáš i divi, graf bude vypadat jinak. Ročně to bylo cca 30-50 Kč.Tím pádem i 'čtení' grafu je špatně. Já už bych měl teda pochybnost o samotném principu čtení budoucího vývoje z historického grafu. Jaký je rozdíl mezi tím a třeba kávovou sedlinou?

Edit: za posledních 25 let je samotná změna ceny akcie 1138 % a total return, tedy včetně divi je 3797 %. Proto doporučuji věštit pouze z obrázku níže.

Příloha
sg2022071430929.gif
sg2022071430929.gif
[ 39.01 | Zobrazeno 156 krát ]



Offline - Návštěvník Profil 
16. 7. 2022 17:41 Odeslat příspěvek
postcd píše
Takhle vysoko (1000Kč) ta cena ČEZ akcie (nebo podílu?) asi dlouho nevydrží že? Počítám v řádu měsíců nebo max. 2 let? Jsem úplný laik a říkám to jen kvůli tomu, jak vypadá graf za posledních 25 let: https://www.marketwatch.com/investing/s ... rycode=cz&
Neříkám, že by měla spadnout pod 500 Kč.

Cena ČEZu vyletěla, protože se výrazně zvedly zisky ČEZu. A do budoucna se budou dále velmi výrazně zvyšovat.


Offline - Návštěvník Profil 
28. 7. 2022 17:24 Odeslat příspěvek
Stanjura zavede sektorovou daň 40-50% z mimořádných zisků. Takže akcie ČEZu strmě spadnou dolů. Kdo neprodal prohloupil.


Offline - Diskutér Profil 
28. 7. 2022 19:18 Odeslat příspěvek
Zvláštní, už se to dávno ví a akcie teprve spadne?
:mrgreen:


Offline - Návštěvník Profil 
28. 7. 2022 20:39 Odeslat příspěvek
to o těch 50% se ví?


Offline - Diskutér Profil 
28. 7. 2022 21:40 Odeslat příspěvek
Ne, ale už dávno se řešilo 25 %. Těch 50 % je jen takový tvůj výstřel do tmy.
https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy ... e-politiky
https://www.penize.cz/burza-cennych-pap ... cie-spadly

Nebo jsi těch 50 % vyčetl z toho 25-letého grafu?


Offline - Návštěvník Profil 
29. 7. 2022 15:13 Odeslat příspěvek
přečti si tento článek. je sice o monětě ale píše se tam o sektorové dani pro ČEZ.
https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy-z-burzy/270609-moneta-money-bank-svymi-vysledky-za-2q-prekonala-ocekavani-trhu-na-urovni-cisteho-zisku

Je to dolev článku. předposlední odstavec.


Offline - Inventář Profil 
29. 7. 2022 15:46 Odeslat příspěvek
Nebezpečí té daně je v ceně akcie zahrnuto, jinak by byla tak na 1600. Je to škoda, že na co politici šáhnou (nebo se zmíní o svých nepromyšlených nápadech), způsobí jen škodu. Chtěl jsem ČEZ ve velkém dlouhodobě držet, ale radši jsem se včas 70 % zbavil a vložil do jiných aktiv. Ten zbytek už mě tak netankuje, nějak to dopadne. Ono to stejně udělalo za půl roku přes 60 %, takže stačilo včas koupit a včas prodat, což jsem ve větším rozsahu udělal, teď už je to o ničem.


Offline - Návštěvník Profil 
29. 7. 2022 15:57 Odeslat příspěvek
Já si myslím, že až se zveřejní oficiálně, že ta daň bude někde mezi 40-60% tak čez rapidně oslabí.


Offline - Inventář Profil 
29. 7. 2022 16:33 Odeslat příspěvek
Myslet znamená houby vědět. Ten, kdo opravdu myslel, nakoupil za 400-500-600 a teď se může zamyslet znovu a podle rizikového profilu upravit svou strategii: prodat všechno, nechat všechno, prodat nějakou část.


Offline - Návštěvník Profil 
29. 7. 2022 16:44 Odeslat příspěvek
Moje předpovědi většinou dopadnou přesně opačně. Takže je možné ČEZ ve skutečnosti půjde nahoru.


Offline - Trvalý BAN Profil 
29. 7. 2022 19:02 Odeslat příspěvek
Chtějí současní vládnoucí politici ještě stále ČEZ zestátnit nebo už ne?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 36  Další stránka
Stránka 15 z 36 [ Příspěvků: 533 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies