FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Akcie ČEZ

Offline - Inventář Profil 
24. 9. 2021 13:02 Odeslat příspěvek
Je jasný, že mají na letošek prodané skoro všechno, na příští rok výraznou většinu, něco i na přespříští rok. Manažeři nic moc. Tím by mohly ty špatné zprávy končit.
Dál se uvidí, faktorů je ve hře hodně, ale v podstatě nevidím vůbec žádný, který by posílil na trhu elektřiny nabídku (především pro pokrytí základní spotřeby) nebo snížil poptávku. Naopak je to o čím dál větším otevíráním nůžek.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
24. 9. 2021 13:32 Odeslat příspěvek
Nerozporuji budoucí možnou atraktivitu ceny akcie. Mé pochyby mířily čistě na výši dividendy za letošní rok.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 10. 2021 14:35 Odeslat příspěvek
Jaktože je tohle fórum úplně mrtvý? Posledních pár dnů se na akciích ČEZu píše historie:-)


Offline - Nadšenec Profil 
6. 10. 2021 14:39 Odeslat příspěvek
Pač všichni drží a nikdo už nedokupuje tak není o čem psát :D


Offline - Nadšenec Profil 
7. 10. 2021 20:12 Odeslat příspěvek
xcmaniax píše
Jaktože je tohle fórum úplně mrtvý? Posledních pár dnů se na akciích ČEZu píše historie:-)

Tohle fórum je mrtvý 10 let, psal jsem to sem 10.7.2018
gotesák píše
slávu toto fórum ovšem nikdy nezažilo, pouze sem kdysi chodilo více návštěvníků, kteří se cítili ohroženi děním po r.2008, to ustalo v r.2012 a pak už jen marasmus



k ČEZu:
gotesák píše
9.7.2018: Mám nakoupeno za 400, pobral jsem 2 dividendy a prodám nad 600,-.

Takže nakonec jsem pobral 4 dividendy a prodal půl pozice za 799,-, tzn. že druhou půlku mám jako bonus a tu vyvezu nad 1000,-, jestli tam doleze.

-- 7. 10. 2021 21:18 --

Ale lítá to moc hezky za poslední 2 dny a ty objemy..............to na ČEZu nebylo roky...........


Offline - Inventář Profil 
8. 10. 2021 04:20 Odeslat příspěvek
Já ještě včera dokoupil, a to dost. Křišťálová koule mi ukazuje zdvojnásobení dividend do tří let a další setrvalý růst. Cena akcií tomu bude odpovídat.


Offline - Diskutér Profil 
8. 10. 2021 06:30 Odeslat příspěvek
Hlavne, aby to jeste spadlo.

K foru, trochu smysluplna diskuse o akciich je snad jen na Twitteru. Jinak vetsinou jen prani otcem myslenky a inspirace se clovek nedobere.


Offline - Diskutér Profil 
8. 10. 2021 06:43 Odeslat příspěvek
Možná to bude taky tím, že žádné zázračné tipy neexistují a všechno to jsou jen zbožná přání, ačkoli se mohou tvářit sebevíc fundovaně. Nikdo neví jak bude stát cokoliv za hodinu, den, měsíc, natož za rok.
Nejvíc se ohání chytrými zaručenými tipy co bude kdy stát ti, kteří o tom moc nevědí.
A tady jsou naštěstí někteří lidé stále racionální.


Offline - Inventář Profil 
8. 10. 2021 07:16 Odeslat příspěvek
Ceny se samozřejmě předpovídají špatně. Ovšem trend, co se v Evropě stane, když se uzavře pár jaderných a všechny uhelné + přirozeně rostoucí spotřeba + rozhození soustav pomocí OZE + elektromobilita + zelené výkřiky + přitlačení na plyn, je vcelku jasný: spotřeba energie je nežádoucí, proto nebude levná.


Offline - Diskutér Profil 
8. 10. 2021 07:33 Odeslat příspěvek
Stejně tak ale to není jen otázka ceny silové elektřiny. Stačí se podívat dál než na naše hranice.
Například evropské ETF utilit je YTD v mínusu. https://www.ishares.com/uk/individual/e ... rough=true

Takže růst ČEZ je specifický. Kdo z vás třeba tuhle maličkost věděl? A kdo z vás ví, proč šel ČEZ výrazně jinak? A kdo z vás ví jak to bude v budoucnu, pokud zůstane cena silové elektřiny vysoká? Není vyloučeno, že nutná změna mixu výrobních zdrojů ČEZu povede k podobným nákladovým problémům jako v případě evropské energetiky. Já to třeba nevím. Klobouk dolů před těmi, kteří když tomu rozumí, budou tvrdit, že ČEZ z toho bude profitovat i při změně mixu výrobních zdrojů elektřiny.
Btw., taky mám trochu ČEZu v portfoliu. Ale za zlatý důl ho nepovažuji. Za posledních 10 let je výkonnost, i přes současný růst, tragická.


Offline - Diskutér Profil 
8. 10. 2021 10:51 Odeslat příspěvek
Proč šel ČEZ výrazně jinak? Dovoluji si odkázat na křivky jeho zahraničních kolegů. ČEZ byl dlouhodobě až příliš podceňovaný.

Zaručené tipy neexistují a pořád platí zákon neurčitosti. Pokud mají ale někteří úspěšnost předpovědi tak vysokou, jakou mají, pořád to stačí.


Offline - Inventář Profil 
8. 10. 2021 12:51 Odeslat příspěvek
Na to bych teorii měl.

Na rozdíl od konkurence má vysoký podíl výroby z AE. U uhelných je problém s povolenkami, takže tam vychází zisk poměrně malý (ale stejně musí být ceny elektřiny takové, aby tyto zdroje jely). Jiné je to u AE, kde prodávali řádově za 50 při nákladech 40, teď budou prodávat za 100 při nákladech 40. Plus jsou tam ostatní méně důležité položky jako distribuce, prodej, OZE atd., které budou vydělávat cca stejně, možná o něco více, viz např. přísun nových zákazníků od alternativců.


Offline - Diskutér Profil 
8. 10. 2021 13:10 Odeslat příspěvek
můj omyl, už nic:)


Offline - Trvalý BAN Profil 
8. 10. 2021 15:18 Odeslat příspěvek
Otázka je, z čeho se bude hradit ten pátý blok Dukovan, asi to teď bude na úkor dividend, protože to začiná být rentabilní investice. Cena se ale zdvojnásobí už jen diky tomu, že z tendru vyřadili Rusko a Činu.


Offline - Diskutér Profil 
29. 10. 2021 14:01 Odeslat příspěvek
saabik píše
Možná to bude taky tím, že žádné zázračné tipy neexistují a všechno to jsou jen zbožná přání, ačkoli se mohou tvářit sebevíc fundovaně. Nikdo neví jak bude stát cokoliv za hodinu, den, měsíc, natož za rok.
Nejvíc se ohání chytrými zaručenými tipy co bude kdy stát ti, kteří o tom moc nevědí.
A tady jsou naštěstí někteří lidé stále racionální.

There are no miracle tips!
Nikdo neví jak bude stát cokoliv za hodinu, za den, ale za měsíc, natož za rok to už odhadnout lze.
saabik píše
Letošní divi byla mimořádná. Na příští rok, dle bbg dividend forecast, je v plánu dividenda 36 CZK/akcii. Takže zřejmě víš víc než trh. ;-)

I do Bloombergu ládují data jen lidi a mimořádná divi tam zkrátka a jednoduše nacpat nejde neb není standardní. A ek. analytici informují na základě jistých dat a raději s konzervativním výhledem (u ČEZu především).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Další stránka
Stránka 7 z 36 [ Příspěvků: 533 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies