FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Bitcoin - vyplatí se do něj investovat?

Offline - Diskutér Profil 
25. 5. 2021 10:42 Odeslat příspěvek
Jak to uchovává svoji hodnotu?
Poslední příspěvek

Offline - Nadšenec Profil 
25. 5. 2021 13:16 Odeslat příspěvek
Fantucci píše
Jak to uchovává svoji hodnotu?

Ono je to celé dost podivná věta, asi z jiné reality.

"A vzhledem k tomu, že jde o důvěryhodný prostředek, který je bezpečný, uchovává svou hodnotu a prakticky se v něm nedá podvádět. Tak budoucí cena je prakticky neomezená. Jsem zvědav, jakou hodnotu to bude mít třeba za 10 let."

Mě to připomíná nějakého Amwayáka, když tě láme do pyramidky - možnosti výdělku jsou prakticky neomezené... :-D :-D :-D

Z pohledu velkých zvířat je to ale bomba. Když uděláš někde pump and dump, třeba na akciích, budou pak zájemci jistě opatrnější a oholíš je nejspíš jen jednou, kdežto věřící hodleři, ti začnou hned přikupovat, takže je můžeš ostříhat i několikrát a pak jim zas nezbývá než držet, na BTC nějaký čas zapomenout a doufat, že zase přijde taková vlna nejspíš mladých a neklidných, kteří si od tebe toho černého Petra koupí až jim někdo nasype NZP, nebo jako v US nějaký Covid šek.

Ani mě nezajímá, jakou to bude mít hodnotu za 10 let, a jestli to tu ještě bude a nenahradí to třeba baseballové nebo pokémonové kartičky, spíš by mě zajímalo, kdo a kolik vydělal na BTC minulý týden, to musela být strašná rejže, když to projelo skoro milion napákovaných účtů a snížilo dramaticky hodnotu dlouhodobým hodlerům.... :tleskani :tleskani :tleskani

Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 5. 2021 16:54 Odeslat příspěvek
Pokémonové kartičky :D:D

https://hypebeast.com/2021/5/goldman-sa ... nouncement

25. 5. 2021 17:16 Odeslat příspěvek
tomsln píše

To je právě ono, jak do toho vstoupí taková zvířata, jim je nějaká vize BTC nebo něco takového naprosto ukradené, investují do toho proto, že na konci dne jim to přinese dolary, které ráno patřily někomu jinému. Jim je naprosto fuk, co na tom grafu mají, jestli kukuřici, měnový pár, nebo BTC, harvestují peníze, to je celé. Mít BTC, asi bych právě ze vstupu takových do BTC moc nadšený nebyl.

A ty pokémonové kartičky a NFT, to bylo myšleno hlavně jako narážka na to, že když už lidi kupují i roztomilá videa z youtube a všelijaké kartičky, tak nějaká korekce už vážně nemůže být moc daleko. A to nemyslím jen BTC. Tam to podle mě bude podobné, jako vánoce 2017, zase to spadne, i když to bude o něco výš, a pak to zas půjde do strany, než se zase objeví nějaký hype, který to vyžene nahoru. Nevím jak, nevím kdy, ale jedno vím jistě, většina českých BTC "investorů" u toho bude zase pozdě, jako vždycky předtím... :-D

A za mě zlaté pravidlo crypta je: koupit, když to nikoho nezajímá a pak hlavně včas prodat a nedoufat, že to poroste do nějakých nesmyslných výšin, jinak se pak člověk odsoudí k nějakému tomu roku hodlování po dně grafu. Ty předpovědi, kdy to dosáhne 10 mil., to jsou jen vlhké sny, když máš dobrý zisk, vystup, za dva měsíce koupíš možná ještě níž, než jsi kupoval naposled.

25. 5. 2021 22:51 Odeslat příspěvek
Já v tom kroku GS naopak vidím impuls, který dostane Bitcoin mezi další retailové a institucionální klienty. A o to tady vlastně jde. S rostoucí mírou přijetí totiž půjde nahoru i jeho cena.

25. 5. 2021 23:25 Odeslat příspěvek
Je v tom tolik peněz, a dá se k nim dostat tak snadno, že to nejde ignorovat. Ale že tam je o dalšího velkého hráče víc, mění to něco na skutečné využitelnosti BTC? Navíc každý týden to někde zakážou, omezí, nebo jako v US nařídí hlásit pohyby nad 10k dolarů daňovým úřadům. Brzy to může přestat spoustu lidí bavit, protože koupili něco nového, svěžího, neregulovaného a najednou je to pod brutálním dohledem, třeba z UK jsem slyšel o dost problémech, i když už jen na nějakou BTC burzu posíláte peníze z účtu, tak si majitele účtu hned proklepnou a třeba i blokují účet apod.

To i daleko užitečnější věci a v té době symboly modernosti a pokroku si prošly svými bublinami, třeba velká cyklistická bublina v UK...:

https://www.nasdaq.com/articles/revisit ... 2020-12-08

Některé ty symptomy dnešní situaci dost připomínají, ale to nejenom s BTC.

Naposledy upravil Rop dne 26. 5. 2021 06:46, celkově upraveno 1

Prosím, pokud reaguješ na poslední příspěvek, tak místo "citovat" mačkej "odpovědět". Dík.

Offline - Inventář Profil 
26. 5. 2021 07:57 Odeslat příspěvek
tomsln píše
Pokémonové kartičky :D:D

Pozor! Bitcoin JE sběratelská komodita beze srandy!
Což není nic proti ničemu. Hodnotu to uchovávat do té míry, do jaké bude poptávka po tom aktivu.

27. 5. 2021 18:14 Odeslat příspěvek
vpe píše
Pozor! Bitcoin JE sběratelská komodita beze srandy!

Opravdu? Můžeš vysvětlit jak může být něco virtuálního sběratelským artiklem? Kdyby se stalo, že by se bitcoin neujal, budeš mít jen balík jedniček a nul, bude úplně jedno kolik to bude bitcoinů. Z bicoinu se nikdy nestane něco jako je třeba stará krabicová verze hry s manuálem a instalačními disketami.

27. 5. 2021 19:08 Odeslat příspěvek
jak může být něco virtuálního sběratelským artiklem? už jsi slyšel o NFT? https://digitalninomadstvi.cz/nft/
virtuální asistentky, virtuální schůzky, virtuální operátoři, virtuální artikl ^^

28. 5. 2021 00:12 Odeslat příspěvek
Neslyšel, zajímavé čtení. Jen si nejsem jistý, zda to získá i mou důvěru. :-)

28. 5. 2021 10:46 Odeslat příspěvek
Mou to zatím také nezískalo, ale svět se mění. Stejně jako mnozí nechápou, jak se někdo může dívat na jiné jak hraje PC hry nebo platí za oblečky pro svou postavičku, přesto to tak je. A NFT bude jedou dost možná také normální :-)

28. 5. 2021 16:18 Odeslat příspěvek
Jsem na tom stejně. Když v tom hodnotu vidí, ať si za to utrácí ... :-D Chci vidět, zda mě to časem taky semele, ale moc šancí tomu nedávám. Leda to propojení tolkenu na věc v reálném světě, ale to má stále řadu otazníků.

PS: OMG, já tu reagoval na virtuální sběratelské komodity / NFT, ne na bitcoin.

Naposledy upravil peliculiar dne 28. 5. 2021 19:50, celkově upraveno 1

Offline - Návštěvník Profil 
28. 5. 2021 16:39 Odeslat příspěvek
Celý svět zažívá velice rychlou masivní migraci do virtuálního světa, většina lidí tam každý týden/měsíc/rok tráví pořád víc času a vy se tady vzrušujete tím, že Bitcoin je virtuální a není ze dřeva nebo železa? Ale no tak. :-) Pokud má lidstvo nějakou budoucnost, tak leží ve virtuálním světě.

Ty škodolibé předpovědi o jeho nehodnotě a konci si čtu už 10 let v kuse a za tu dobu nám krásně vyrostl (to je ten uchovatel hodnot, jak se tu někdo ptal) a to je pořád na úplném začátku. Instituce naskakují do BTC, státy plánují svoje digitální měny, i tak konzervativní firma jako Apple se chystá zapojit do krypta, když shání lidi se zkušenostmi v tomto oboru na nový projekt.

Tahle jízda jen tak neskončí ...

28. 5. 2021 17:03 Odeslat příspěvek
A k čemu je to dobré? Na co se to dá použít, co s BTC můžeme nahradit? Dneska je to především "zlato pro mladé", a pár excentrických miliardářů, ale jinak? Můžeme zavřít Visa a Mastercard a zítra přejít na BTC?

Já mám reálné obavy naopak, teď nějaká africká země to zakázala taky, zkrátka kde se to trochu rozjede, nedej bože začne nahrazovat místní inflační měnu, tak tomu zatnou tipec.

A nedivím se, že firmy i státy hledají odborníky na tohle, ale nechtějí BTC, chtějí si tvořit své měny, pod kontrolou, nebo svoje platební systémy.

Já třeba "virtuální peníze" s platební kartou používám už teď, šáhnout si na bankovku je pro mě skoro svátek, funguje to a nahrazovat to nějak nemám potřebu, hlavně ne něčím, co zdaleka nemá takovou propustnost a kapacitu.

To, že je tu něco nové, moderní, fajn, ale když je to k ničemu, tak co s tím?

Jediné, co mě napadá, tak že to může posloužit jako inspirace pro to, jak to udělat lépe a kvalitněji, aby se to skutečně dalo globálně používat. Třeba první kontaktní čočku od Heyrovského byste fakt nosit nechtěl, asi by to skončilo zánětem, ale o pár desítek let později je používají stamiliony lidí, i když s tou první to má společné už jen máloco...

Je třeba oddělovat od sebe třeba i geniální fajn nápad, a pak skutečně užitečné řešení. To mohou být dvě zcela rozdílné věci.

Offline - Trvalý BAN Profil 
28. 5. 2021 17:06 Odeslat příspěvek
Nic proti cryptu, ale zrovna BTC je už přežitý mrtvý projekt. Je to jen nafouklá bublina, protože je nejznámějším cryptem. Ale každá bublina jednou praskne.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Další stránka
Stránka 26 z 33 [ Příspěvků: 482 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies