FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Bitcoin - vyplatí se do něj investovat?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 11. 2021 04:01 Odeslat příspěvek
Věštění z koule. :D
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
11. 11. 2021 13:26 Odeslat příspěvek
Ma pravdu, korekcia pride, otazne kedy a ako velka a na ako dlho


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 11. 2021 06:32 Odeslat příspěvek
Prý až v lednu.


Offline - Návštěvník Profil 
12. 11. 2021 11:49 Odeslat příspěvek
JPP , ta toho nakeca :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 11. 2021 13:45 Odeslat příspěvek
Zatím vždy platilo že kdo držel btc 5+ let tak nemohl prodělat. Tedy to vypadá že btc je jako začátek gembl a po letech (někdy i dříve) se z něj stává surebet. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je tak vše co se s tím dá dělat.


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 11. 2021 14:58 Odeslat příspěvek
Zatím. Protože je BTC aktuálně na svěm dosavadním nejvyšším vrcholu. Ale do budoucna to vypadá trochu jinak. Když je tak vysoko, může i klesnout.


Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2021 15:34 Odeslat příspěvek
Ta jistota, že zrovna Bitcoin poroste navždy, mě celkem fascinuje. Zrovna dnes jsem četl, že po přesunu části farem z Číny do Kazachstánu ty spotřebovávají 8 % spotřeby elektřiny celé země. A to si ještě stěžují, že jim jde elektřina jen část dne.

V rámci "green dealu" je podle mého bitcoin hodně ohrožený, protože se kvůli proof of work vyhazuje strašné množství energie do hajzlu, aniž by přinášelo reálný užitek. Jasně, chápu, že se tím zajišťuje bezpečnost sítě, ale kvůli takové blbosti vyhazovat tolik energie, když jiné kryptoměny mají uhlíkovou stopu "milionkrát" nižší...
A tím ohrožením myslím jak potenciální zákaz na úrovni většiny států, tak ještě dřív kolaps ceny čistě poklesem zájmu o kryptoměnu, která ničí planetu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 11. 2021 15:44 Odeslat příspěvek
Víte co je nejhorší? Že já si dokážu připustit to že se mýlím v odhadu vývoje btc v budoucnu. Ale nikdo z Vás odpůrců tu si to že se naprosto mýlí a jsou mimo nedokáže připustit. Tak uvidíme v dalších 5-10 letech.

https://www.youtube.com/watch?v=ev7iProynaU

https://twitter.com/saylor/status/1459155690048692228


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 11. 2021 15:54 Odeslat příspěvek
Pokud cena BTC klesne pod určitou úroveň, zhroutí se, přestanou se ověřovat transakce, protože náklady převyší výdělek, přestanou to validátoři dělat, nejdéle vydrží ti validátoři, kteří mají levnou elektřinu.


Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2021 15:56 Odeslat příspěvek
A co je na bitcoinu tak skvělého? V různých tématech jsi ho tu doporučoval, ideálně dát do něj všechno, když za 5 či 8 let bude mnohonásobně dražší.
Proč ne třeba Ether, Cardano, Polkadot? Jen proto, že Bitcoin je nejznámější? Tobě vážně nepřijde, že je to strašně riziková investice, když je to sice nejstarší a největší kryptoměna, ale tím pádem i nejvíc zastaralá? Její energetická náročnost ti nepřijde problém a nevýhoda proti jiným kryptoměnám? Takže budeme jezdit elektroauty, platit tisíce za emisní povolenky, sázet lesy, ale přitom úplně zbytečně spotřebovávat astronomické množství elektřiny na provoz jedné jediné kryptoměny?


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 11. 2021 16:07 Odeslat příspěvek
Možná bude BTC ještě chvíli stoupat, ale pak padne a nahradí ji ETH.
https://diit.cz/clanek/co-je-proof-stake-jak-funguje


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 11. 2021 16:11 Odeslat příspěvek
jjrr píše
Pokud cena BTC klesne pod určitou úroveň, zhroutí se, přestanou se ověřovat transakce, protože náklady převyší výdělek, přestanou to validátoři dělat, nejdéle vydrží ti validátoři, kteří mají levnou elektřinu.


Pokud do Země narazí obří kometa, tak všichni savci vymřou... . Jinak samosebou nejdéle vydrží skalní zastánci btc a nikoliv ti s levnou elektřinou.

-- 13. 11. 2021 16:14 --

tmx643 píše
A co je na bitcoinu tak skvělého? V různých tématech jsi ho tu doporučoval, ideálně dát do něj všechno, když za 5 či 8 let bude mnohonásobně dražší.
Proč ne třeba Ether, Cardano, Polkadot? Jen proto, že Bitcoin je nejznámější? Tobě vážně nepřijde, že je to strašně riziková investice, když je to sice nejstarší a největší kryptoměna, ale tím pádem i nejvíc zastaralá? Její energetická náročnost ti nepřijde problém a nevýhoda proti jiným kryptoměnám? Takže budeme jezdit elektroauty, platit tisíce za emisní povolenky, sázet lesy, ale přitom úplně zbytečně spotřebovávat astronomické množství elektřiny na provoz jedné jediné kryptoměny?


Vůbec nic na něm není tak skvělého, jen v něj dost lidí věří a ještě víc spekuluje na jeho růst. Dále mi vkládáš do úst nepravdy - žádného Jardu tu nenabádám aby vsadil vše na btc, zbytečně se to snažíš překrucovat (10 procent z kapitálu opravdu není vše). Ostatní krypta jsou některá také fajn...kupříkladu na množení btc ;-) . S tím ostatním do toho motáš dle mě blbosti a nemá cenu na ně reagovat.

Krása btc je v tom že je mu vše co si o něm myslíš u *****.
https://www.youtube.com/watch?v=4r7wHMg5Yjg

-- 13. 11. 2021 16:24 --

jjrr píše
Možná bude BTC ještě chvíli stoupat, ale pak padne a nahradí ji ETH.
https://diit.cz/clanek/co-je-proof-stake-jak-funguje


Setkal jsem se opakovaně s názorem, že pokud eth flipne v kapitalizaci btc, tak hodně lidí swapne velkou část kapitálu z eth do btc....včetně mě pokud ještě budu eth držet :) .


Naposledy upravil Aldapo dne 13. 11. 2021 16:30, celkově upraveno 1


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 11. 2021 16:27 Odeslat příspěvek
Já bych nekoupil ani jedno, jsou už moc vysoko na to riziko. Je dost levných tokenů.


Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2021 16:31 Odeslat příspěvek
Objektivní rizika, kterými jsou regulace a výrazně jiný postoj mladé generace k ekologii a udržitelnosti, než u lidí cca 40+, jsou blbosti? Tak jo.

"jen v něj dost lidí věří a ještě víc spekuluje na jeho růst" - tak přesně takto vypadala dot.com bubble. Je úplně jedno, jaká jsou tam rizika a jaké to má využití, prostě v to budeme věřit a spekulovat na růst. Pak se všichni dost divili, když se v lepším případě vraceli na své 16 let (MSFT) a půlka firem úplně zanikla.

Já mám asi 15 % majetku v kryptu, přesto jsem realista, ne svědek bitcoinův. V tom se dost lišíme.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 11. 2021 16:32 Odeslat příspěvek
jjrr - Pokud to chceš na spekulaci tak Ti rozumím, pokud máš výhled 5+ let tak to je to dle mě asi chyba, ale chápu Tě taky.

-- 13. 11. 2021 16:33 --

tmx643 píše
Objektivní rizika, kterými jsou regulace a výrazně jiný postoj mladé generace k ekologii a udržitelnosti, než u lidí cca 40+, jsou blbosti? Tak jo.

"jen v něj dost lidí věří a ještě víc spekuluje na jeho růst" - tak přesně takto vypadala dot.com bubble. Je úplně jedno, jaká jsou tam rizika a jaké to má využití, prostě v to budeme věřit a spekulovat na růst. Pak se všichni dost divili, když se v lepším případě vraceli na své 16 let (MSFT) a půlka firem úplně zanikla.

Já mám asi 15 % majetku v kryptu, přesto jsem realista, ne svědek bitcoinův. V tom se dost lišíme.


Je dobře že na světě nejsme všichni stejní.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 51  Další stránka
Stránka 35 z 51 [ Příspěvků: 762 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies