FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Bitcoin - vyplatí se do něj investovat?

Offline - Poslední varování Profil 
15. 11. 2021 10:25 Odeslat příspěvek
tmx643 píše
V rámci "green dealu" je podle mého bitcoin hodně ohrožený, protože se kvůli proof of work vyhazuje strašné množství energie do hajzlu, aniž by přinášelo reálný užitek. Jasně, chápu, že se tím zajišťuje bezpečnost sítě, ale kvůli takové blbosti vyhazovat tolik energie, když jiné kryptoměny mají uhlíkovou stopu "milionkrát" nižší...


Na elektrarnach uz staveji ASIC centra a budou vyrabet teplo z uhli, akorat v meziclanku vyrobi i bitcoiny :-)) Elektrarny prodavaji prece i teplo, treba ve VČ Trutnov, Pardubice, Hradec jsou centralne vytapeny z elektraren.

Btw kolik tepla vyrobi takovy ASIC typicky s prikonem 3,5 kW? Ze by pry 3,4 kW tepla? Umi to nekdo spocitat?

Existuji uz domaci kotle na vodu, videl jsem vytop skleniku…
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
15. 11. 2021 10:43 Odeslat příspěvek
přesně tak skoro vše jde na odpadní teplo, cca 3 zimy jsem vytápěl jen minerama :-)

minery lze nalozit do oleje a následne vymenik olej / voda a pripojit na topnou sestavu.. přikon mám kolem 3kW...


Offline - Návštěvník Profil 
27. 11. 2021 23:39 Odeslat příspěvek
Používá někdo binance? Teď mi přišel e-mail, že si mám ověřit účet. Což znamená, nahrát tam svojí občanku fotku a nejspíš i duši. Bohužel, mi asi nic jiného nezbude, pokud nechci vlastní peněženku.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 11. 2021 00:39 Odeslat příspěvek
Jsou určité obskurnosti typu kryptovexl a kryptobankomat....nebo dovča v El Salvadoru... .


Offline - Nadšenec Profil 
28. 11. 2021 07:03 Odeslat příspěvek
Pohledem ověřený směnárny na darkwebu pokud potřebuješ bez KYC..


Offline - Návštěvník Profil 
29. 11. 2021 23:07 Odeslat příspěvek
Tak jsem došel k tomu, že to vlastně zatím nepotřebuju, jelikož tam neobchoduju a případný výběr udělat můžu. V nejhorším ten KYC ověřím později. Já tam před lety poslal nějaký ten zlomek BTC, udělal nějaký ten obchod a od té doby na to nesáhl a v nejbližší době se to nechystám měnit.


Offline - Diskutér Profil 
30. 11. 2021 06:43 Odeslat příspěvek
Jedna firma má kancelář v burzovním paláci v Praze a nabízí roční úrok 8%,
když se jí dá alespoň 25.000 korun na spekulaci z bitcoinem.
To vypadá jako podvod, že?
Přece jeden rok klesne bitcoin na polovinu, druhý rok vyroste 100%, třetí rok klesne na polovinu, čvrtý rok vyroste 100%.
Tak jak ta firma může zajistit každému slibovaný úrok 8% ročně, když ne z peněz nových klientů. Ponziho schéma.


Offline - Diskutér Profil 
1. 12. 2021 00:31 Odeslat příspěvek
ale houby, jsou lidi co sedí 10 hodin denně o kompu, sledují výkyvy kurzu, zprávy a další informace a nakupují a prodávají, klidně mnohokrát za den. Nejde o držení.

-- 1. 12. 2021 00:33 --

ale to, že těch 8% asi není nemožné udělat za jediný den ještě neznamená, že to nemůže být podvod :-) Garanci ti určitě nedají.


Offline - Poslední varování Profil 
1. 12. 2021 01:03 Odeslat příspěvek
Ladislave :-) 8% p.a. je uplne nic!

Dobry trader vydela za den neco okolo 0,6 az 2,6 % - DENNE V PRUMERU. Za rok treba mu to 150% v prumeru (vcetne ztrat) vygeneruje.

Ale znamena to tomu venovat 10 hodin denne. A je uplne jedno s cim traduje. Nerikej, ze nechapes rozdil mezi drzenim a obchodovanim?

Takze 8% rocne vs 150% rocne? Mysli. Blbych 8% udelas i ty na DIVI za Altrii nebo Tabaku Kutna Hora! Za me bys na tom byl lepe s indexem - usetril bys v prumeru tech 9,5 hodin denne a mohl by ses venovat manzelce.


Offline - Návštěvník Profil 
1. 12. 2021 14:29 Odeslat příspěvek
Ta čísla ti nesedí, i ta dolní hranice 0.6% denně by byla za rok 800% (1.006^365-1), ne 150%. I za pracovní dny 1.006^220-1 by to bylo 300%.


Offline - Diskutér Profil 
2. 12. 2021 19:41 Odeslat příspěvek
však počítá i ztráty, ne vždy se trefí


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 12. 2021 19:24 Odeslat příspěvek
Bitcoin umírá.
https://www.e15.cz/kryptomeny/bitcoin-drti-konkurence-hodnotu-udrzi-lepe-jine-kryptomeny-padaji-pomaleji-1385983


Naposledy upravil jjrr dne 6. 12. 2021 19:46, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
6. 12. 2021 19:36 Odeslat příspěvek
No, na konci ledna 2018 se ETH/BTC dostalo až asi na 0,125, když BTC padal a ETH klesal pomaleji. Následně ale do roka propadlo ETH pod 0,03 (když ztratilo přes 94 % hodnoty, zatímco BTC jen 84 %) a po skoro dvou letech dokonce skoro na 0,016.
Nyní jsme shodou okolností v dost podobné situaci, 4 týdny od ATH, krypto klesá, klesají i akcie... Pokud bude krypto dlouhodoběji klesat, troufám si tvrdit, že BTC bude ve výsledku klesat víceméně nejpomaleji.


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 12. 2021 19:53 Odeslat příspěvek
Jenže ETH se snaží upgradovat na systém proof of stake, kdežto BTC zanechává uhlíkovou stopu díky systému těžby proof of work. Díky tomu jednou zanikne.


Offline - Diskutér Profil 
7. 12. 2021 13:14 Odeslat příspěvek
No Bitcoin bych 20 nebo 30 let určitě neplánoval držet právě s ohledem na ekologii, ale prozatím je to stále měna s nejlepším jménem, nejvyšší kapitalizací a hlavně "nejkonzervativnějšími" držiteli. Čili až to bude padat, bude relativně dost zájemců nakupovat a méně prodávat. Ostatně, už v květnu byl ETH/BTC nad 0,82 a po pár týdnech výprodejů dokonce pod 0,55.



Každopádně, nevím, jestli to tu bylo, ale na Degiro jsou listované krypto ETP obchodované na XETRA, například:
21Shares Bitcoin ETP https://trader.degiro.nl/trader/#/produ ... 2/overview
21Shares Ethereum ETP https://trader.degiro.nl/trader/#/produ ... 2/overview
21Shares Crypto Basket Index ETP https://trader.degiro.nl/trader/#/produ ... 9/overview

TER samozřejmě vysoké, ale tak ono náklady na koupi a držení "fyzického" krypta taky jsou dost vysoké proti ETF.
Pokud to někdo chce jako investici/spekulaci a ne jako pojistku pro případ rozkladu společnosti a národních měn, ta možnost ušetřit 15 %, nebo dokonce 23 % daně z příjmů je zajímavá.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 51  Další stránka
Stránka 36 z 51 [ Příspěvků: 761 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies