FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Bitcoin - vyplatí se do něj investovat?

Offline - Nadšenec Profil 
4. 6. 2021 17:09 Odeslat příspěvek
Nevím, od kdy se těží BTC na grafikách, možná to jde i s počítadlem, ale kdyby se netěžil pomocí grafických karet, asi těžko by vznikaly takovéto přehledy o tom, jaká grafika je nejlepší na těžení v roce 2021:

https://www.techradar.com/uk/best/mining-gpu

A pak taky články o tom, jak mineři zdražují a vykupují grafiky hráčům....:

https://www.tomshardware.com/uk/news/gp ... s-ethereum

Nebo si ti mineři kupují grafárny, aby si při těžbě zapařili?
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
4. 6. 2021 17:47 Odeslat příspěvek
yowie - ano statistiky ukazují BTC obchodované na KYC burzách. BTC, které tam drženy/obchodovány nejsou ... ve statistikách nejsou. :-) Zase se budu opakovat, ale máte na výběr - buď si poslat z účtu peníze na burzu a tam za ně koupit BTC a jste v databázi, nebo existují jiné způsoby a můžete BTC vlastnit anonymně.

Mimochodem v oné Nigérii už stát pravděpodobně opět obchod s BTC povolí, protože efekt se očividně (překvapivě) nedostavil. Když lidem zakážete užívat něco, co pro ně má skutečný užitek a hodnotu a je těžké/nemožné nahradit, nepřestanou to užívat méně. Spíš nám historie často ukazuje opak.

Jinak těžit dnes BTC na grafikách je nesmysl, respektive můžete to dělat, ale nevyděláte vůbec nic (ba naopak), protože vás převálcují mnohem výkonnější specializované stroje. Grafiky jsou ještě ok třeba pro Ethereum a ostatní altcoiny.


Offline - Nadšenec Profil 
4. 6. 2021 18:09 Odeslat příspěvek
To máte pravdu, chlast, drogy a teď BTC.

Jo, to jsem někde viděl, nějaké finty, převést to na jinou měnu, pak to někomu darovat atp., pak to zase převést, to jsou rady skoro jako od účetních a daňových poradců Googlu. Opravdu tohle asi nemám za potřebí...

A právě, jaký z toho mají ti Nigerijci skutečný užitek? Opět je to země s pádivou inflací nepřekvapivě, takže mají na výběr, přijdou o 10-15% hodnoty za rok, nebo třeba o 50% za den. Vždyť všichni spekulujete a hodlujete a dle teorie většího blázna doufáte, že to někomu jednou za ranec těch ošklivých FIAT peněz prodáte, to je užitek?

Ohledně té těžby, viděl jsem fotky docela velkých zařízení, ale opět, bylo to poskládané ze stovek a stovek grafik, tím netvrdím, že na to někde nemají i nějaký super počítač. A ano, viděl jsem nedávno nějaké srovnání, nadupaná herní mašina těžila a za den to hodilo krásných 80,-. Jen škoda, že za ten den to spálilo 70,- za el. energii.


Offline - Návštěvník Profil 
4. 6. 2021 19:24 Odeslat příspěvek
Na těžbu BTC se používají hlavně ASIC minery (stroje k tomu přímo určené). GPU se vyplatí třeba na Ethereum a další altcoiny + samozřejmě ideálně levná/zdarma elektřina. Mimochodem Ukrajina plánuje stát se BTC "velmocí" a postavit asi za miliardu dolarů poblíž své jaderné elektrárny datacentrum pro těžbu BTC - využívat se bude přebytečná elektřina, takže žádné plýtvání nebude. Ještě bude zajímavé sledovat tuhle nastupující soutěž států o BTC.

Tady je článek o té Ukrajině - https://foreignpolicy.com/2021/06/02/uk ... y-central/

Nezlobte se na mě, ale mám dojem, že nečtete, co jsem vám psal dříve nebo mě chcete jen vytrollit. :-)

Proč je BTC tak používaný a oblíbený si můžete přečíst v odkazech, které jsem sdílel nebo si to najít na internetu, v knihách, existuje na to tuna videí na YT, stačí hledat. Inflace je v Nigérii kolem 20%, není těžké si spočítat, za jak dlouho přijdete o polovinu svých úspor.

Ještě dodám, že se krypto používá k podpoře různých humanitárních projektů - třeba podpora politických a stíhaných lidí v totalitních zemích. FIAT jim jen tak nepošlete nebo bude okamžitě zabaven.

Žádné finty na anonymní nákup znát nepotřebujete, prostě si BTC koupíte za cash třeba v btcmatu nebo mimo burzu, což jsem také psal pár postů zpátky.


Offline - Nadšenec Profil 
4. 6. 2021 20:42 Odeslat příspěvek
Zajímavý článek, hned vedle pak byl další, který naznačuje, že BTC už je poněkud obstarožní...

https://foreignpolicy.com/2021/05/21/cr ... ry-policy/

Ale zpět k tématu. Ano, Ukrajinců je mi upřímně líto, skvělí a tvrdě pracující lidé. Bohužel mají tendenci se střílet opakovaně do vlastních nohou. Zajímalo by mě doteď, kterého chytráka tam před pár lety napadlo neprodloužit Rusům pronájem základny na Krymu a ještě pak vyjednávat o vstupu do EU, potažmo NATO. Jak to dopadlo, víme. Rus se zase vrátil ke své historické tradici "vytváření nárazníků", proti západu a základnu si vzal pro jistotu i s celým poloostrovem....

Tedy dnes země ve válce, která nepřiláká seriozního investora jak je rok dlouhý, proto láká alespoň anonymní offshorové firmičky a doufá, že aspoň v té Ukrajině nebudou podvádět s daněmi. Strašlivě investují do IT vzdělání, zase jen proto, aby ti mladí po škole vzali hned roha.

A zase, místní měna, s tou si můžete koupit tak zmrzlinu nebo chleba, ale cokoliv od mobilu nahoru už se spíš platí v dolarech, nebo jiné tvrdé měně. Nakonec i v článku je psáno, že to může jen zhoršit místní už tak obrovské problémy s korupcí.

A až to neklapne s BTC, tak se už rovnou dají na velkovýrobu pervitinu, jako Severní Korea...


Offline - Nadšenec Profil 
8. 6. 2021 15:48 Odeslat příspěvek
Musk zase někde něco napsal, nebo to padá už samo od sebe? Vypadá to, že temné období hodlu se blíží.... :lol:


Offline - Diskutér Profil 
8. 6. 2021 16:14 Odeslat příspěvek
Kryptomeny sa včera obchodovali pod tlakom po tom, čo sa objavila správa, že USA sa podarilo získať späť niektoré bitcoiny vyplatené ako výkupné v rámci kybernetického útoku na ropu, čo naznačuje, že kryptomeny nakoniec nie sú také anonymné.

A teď to asi zas jen hledá nějakou podporu. Asi to bude 30000 USD, kde se to minimálně na čas obrátí.


Offline - Nadšenec Profil 
8. 6. 2021 16:39 Odeslat příspěvek
Pravda, to mě včera taky zarazilo, když ani top hackeři neuchrání svoje poctivě vydělané BTC z vydírání, tak že je ochrání někdo z jedné pražské kavárny, je velmi iluzorní představa.

Těch BTC získali zpět cca 64 z 75, co zaplatila ta rafinérie, jako výkupné. Ale stejně tím ti hackeři způsobili velkou škodu, protože mezitím BTC odepsal asi polovinu.... Nebo budou v rafinerii holt teď taky nějakou dobu hodlovat... :-D

Už jsem to tu psal, ale už hodně dávno tvrdil Snowden, že když už byl na odchodu z NSA, tak že tam tvrdě makali na kryptu...

Skoro to vypadá, že krypto je největší trojský kůň v historii lidstva.


Offline - Trvalý BAN Profil 
9. 6. 2021 05:07 Odeslat příspěvek
Tohle by snad neměla být zpráva s tak velkým vlivem na kurz BTC, když podle této starší zprávy to vypadá, že i česká policie zabavuje kriminálníkům BTC běžně.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesky-stat-prodal-prvni-zabaveny-bitcoin-na-sklade-ma-stovky-dalsich-149985


Offline - Diskutér Profil 
9. 6. 2021 07:43 Odeslat příspěvek
Tak záleží, jak to získali. Česká policie (a i policie jiných států) zabaví peněženku a obvykle výměnou za nižší trest jim pachatel k ní dá přístup.
V Americe mohlo jít třeba o odposlechy té aplikace An0m, a získání přístupu tímto způsobem, nebo má opravdu btc zadní vrátka...


Offline - Trvalý BAN Profil 
9. 6. 2021 08:07 Odeslat příspěvek
Můžou mít vlastní validátory transakcí a pak transakce podvrhnou a vzájemně si to zvalidují ne?


Offline - Nadšenec Profil 
9. 6. 2021 08:09 Odeslat příspěvek
Co mě taky včera zaujalo, že při tom propadu prý lidé hlásili, že je problém to prodat. To je super, být dlouhodobým BTC hodlerem proti své vůli....

A ti hackeři to asi začali postupně rozpouštět a měnit na peníze, ale bylo toho tolik, že museli po částech a než to stihli, tak je našli no.

Někde jsem zaslechl, že je mohla najít firma Palantir, která dělá pro různé americké tajné služby a agentury.


Offline - Trvalý BAN Profil 
9. 6. 2021 08:11 Odeslat příspěvek
To je ale při každém propadu, všechny burzy bývají podle ohlasu uživatelů při propadech zasekané a nefunkční.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 6. 2021 08:26 Odeslat příspěvek
Ne, že by se to nestávalo i s jinými komoditami, naposledy myslím loni touto dobou ropa, ale to jsou tak vyjímečné události, že o tom pak za pár let natočí nějaký film. Myslím, na burze k tomu došlo někdy v roce 1987. Zkusím najít, jestli to bylo častěji. Nejspíš ale zdaleka ne tak často, jako u krypta....

Jinak právě sjíždím nové video mého oblíbence:

https://www.youtube.com/watch?v=Odoqs0lBHLY


Offline - Trvalý BAN Profil 
9. 6. 2021 08:33 Odeslat příspěvek
No já píšu o propadu crypta, respektive BTC, protože když padá BTC, tak padá i většina ostatních coinů a všechny burzy jsou zasekané nefunkční.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 51  Další stránka
Stránka 31 z 51 [ Příspěvků: 762 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies