FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Bitcoin - vyplatí se do něj investovat?

Offline - Diskutér Profil 
16. 5. 2022 13:28 Odeslat příspěvek
Domnívám se úplně stejně. Sám jsem nejraději v USDC a BUSD.
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
16. 5. 2022 15:17 Odeslat příspěvek
USDT prý moc krytý právě není, tak to asi nebyl omyl s Terra.
https://a1finance.cz/investice/forex/digitalni-meny/jen-zlomek-kryptomeny-tether-je-kryty-hotovosti


Offline - Diskutér Profil 
14. 6. 2022 05:35 Odeslat příspěvek
Hezky to vyklesalo
Obrázek
Obrázek


Offline - Diskutér Profil 
14. 6. 2022 11:40 Odeslat příspěvek
Ještě pár měsíců a na podzim asi bude čas nastoupit zpátky. Jen hodně zvažuji raději koupit ETP a mít to po 3 letech bez daně, než řešit peněženky, klíče a mít dobrej pocit, že mi to nikdo nevezme, ovšem za cenu 23% daně (nebo šaškovaní s dary osobě blízké). :D


Offline - Poslední varování Profil 
14. 6. 2022 11:49 Odeslat příspěvek
A jaký je k dispozici na degiru třeba a s jakým TER?


Offline - Diskutér Profil 
14. 6. 2022 12:50 Odeslat příspěvek
Přehled je třeba tady.
https://www.justetf.com/en/how-to/invest-in-crypto.html
TER až 2,5 %


Offline - Diskutér Profil 
14. 6. 2022 16:21 Odeslat příspěvek
Na Degiro jsou 21Shares ETP, ty mají u BTC a ETH TER 1,49 %. Já bych raději VanEck, to ale asi leda na IBKR, a to má TER 1,00 %.
Pro mnou očekávané držení na jeden krypto cyklus, tj. tak ty 3 roky, a očekávané zhodnocení u ETH 1000 % a víc, ty 3 % za 3 roky oproti 15-23% dani z příjmů u přímé držby dávají smysl.


Offline - Poslední varování Profil 
14. 6. 2022 16:39 Odeslat příspěvek
No právě, trefit ten cyklus blbě, tak se to zrovna nemusí vyplatit …

Třeba když to začne padat po 2,99 letech :-))

Nebo když vydavatel krachne anebo nebude dost koupěchtivých..


Offline - Diskutér Profil 
14. 6. 2022 17:40 Odeslat příspěvek
No pád po 2,99 letech samozřejmě je možný, ale člověk stejně nikdy nechytne vrchol, takto bych měl přesně dáno, kdy prodat.
A právě z důvodu jména emitenta bych spíš bral VanEck.


Offline - Návštěvník Profil 
14. 6. 2022 18:47 Odeslat příspěvek
21Shares ETP - kdyz si clovek precte prospekt, tak zjisti ze se jedna dluhopisovy cenny papir. Je otazka jak se k tomu casem financak postavi - zda bud uznavat jako podkladove aktivum cenny papir.... ETP je navic trosku jiny produkt nez ETF. Taky zvazuji nakup na Degiru hlavne kvuli vetsi bezpecnosti, nulove zdaneni by byl bonus.


Offline - Návštěvník Profil 
14. 6. 2022 20:31 Odeslat příspěvek
tmx643 píše
Ještě pár měsíců a na podzim asi bude čas nastoupit zpátky. Jen hodně zvažuji raději koupit ETP a mít to po 3 letech bez daně, než řešit peněženky, klíče a mít dobrej pocit, že mi to nikdo nevezme, ovšem za cenu 23% daně (nebo šaškovaní s dary osobě blízké). :D


niekto hovoril, ze by to malo padnut pod 10k, asi naozaj do jesene cakat


Offline - Diskutér Profil 
15. 6. 2022 07:59 Odeslat příspěvek
Kam až to padne neví nikdo, ale 10000 USD je dost silná psychologická podpora, pokud zrovna v tu dobu nebude nějaký armagedon na akciích, což nejde vyloučit.
Ale historicky to vždy cca rok padá, 2 roky lehce roste a rok je mánie. Přičemž směr udává Bitcoin a altcoiny jsou oproti němu o něco opožděné. Z tohoto cyklu já bych vycházel.


Právě že 21Shares ETP je dluhopis, což na jednu stranu je celkem risk bych řekl, na druhou stranu finančák nemůže dle mého nic namítat, na dluhopisy se vztahuje časový test.


Offline - Diskutér Profil 
15. 6. 2022 08:18 Odeslat příspěvek
Ona ani sama ČNB pořádně nemá jasno u takovýchto produktů. Takže velmi pochybuji, že by měl jasno finančák. :mrgreen:


Offline - Nadšenec Profil 
17. 6. 2022 10:01 Odeslat příspěvek
Tak co nakupuje teď někdo a nejlépe se slušnou pakou alespoň 10:1 a nebo čekáte na těch 10000 dolíků :)

-- 17. 6. 2022 11:12 --

Pamatuju jak jsem těžil doma někdy v roce 2009-10 a tatík byl *****, že mu za měsíc vyrostla spotřeba asi o 200 kWh nechci kecat ale myslím že jsem vytěžil víc než 1 BTC ( jo měl jsem slušnou grafárnu) tenkrát stál BTC asi 20 dolarů a kWh asi 1,5 Kč takže jsem na tom kilo vydělal :) škoda že jsem si je blbec nenechal.
Ale otázka zní co kdyby byl BTC zase někdy za třeba 800 USD. za kus :)


Offline - Trvalý BAN Profil 
17. 6. 2022 19:44 Odeslat příspěvek
Třeba bude BTC zase za 20 USD? Ale to by se ho už nevyplatilo tèžit. Kolik elektŕiny se dnes propálí na vytěžení jednoho BTC? Vyplatí se vúbec ještě jeho těžba?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 51  Další stránka
Stránka 44 z 51 [ Příspěvků: 761 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies