FinExpert.cz

Přihlásit se
Nízkonákladové S&P500 fondy

- Kolemjdoucí Profil 
27. 6. 2017 16:00 Odeslat příspěvek
Dobrý den všem,
Warren Buffet odpovědel na dotaz, jak si spořit na důchod:
"Consistently buy an S&P 500 low-cost index fund," Warren Buffett told CNBC's On The Money in an interview recently. "I think it's the thing that makes the most sense practically all of the time."

Což nás přivádí k jádru dotazu: do jakých konkrétních nízkonákladových S&P500 fondů investujete? V Lynxu nejde investovat do dvou nejznámějších:
Vanguard 500 (VFINX)
Fidelity® 500 Index Fund Investor Class (FUSEX)

S tímto zdůvodněním:
Fondy jsou u naší společnosti přístupné pouze rezidentům USA.

Ptal jsem se taky v Degiro, odpověď negativní se zdůvodněním:
Vanguard 500 Index (VFINX) - není součástí naší nabídky, neboť se jedná o open-end fond.
Fidelity Spartan 500 (FUSEX) - také open-end fond


Uvítám Vaše názory a rady, jelikož nejsem zkušený investor - proto se také koukám po fondech, kde investování vyžaduje nízkou úroveň znalostí.
Poslední příspěvek


- Diskutér Profil 
27. 6. 2017 21:43 Odeslat příspěvek
Interactives brokers nebo jak se to jmenuje má všechny možný etf a je tam poplatek nak 0,05 %. Akorát vstupní kapitál 10 000 USD a nesmí klesnout pod 2000 USD jinak zavírají účet.


- Diskutér Profil 
27. 6. 2017 22:00 Odeslat příspěvek
Já bych to zase tak moc neřešil, vážně se necháš zastavit těch pár basis points na nákladech? Jestli chceš S&P 500 (jestli to chtít, je tedy otázka, ale řekněme proč ne), a můžeš koupit SPY, tak je třeba kup a máš hotovo. V kategorii ETF je SPY neefektivní kvůli cash drag a kdovíco, ale fakt to nemá smysl řešit, dokud se nezačeme bavit o milionech… možná milionech dolarů.

Jo a z ČR je daleko jednodušší koupit ETF než přímo americký fond. Takže místo VFINX zkus VOO (který je ještě daleko levnější).


- Kolemjdoucí Profil 
7. 7. 2017 15:53 Odeslat příspěvek
Přes jakého brokera je to tedy možné ? V mém případě Interactive brokers nepřipadá v úvahu, kvůli vstupnímu kapitálu.


- Mírně pokročilý Profil 
8. 7. 2017 09:26 Odeslat příspěvek
Zkus lynx - min kapital je 50000. Nebo degiro min kapital. 0


- Inventář Profil 
17. 7. 2020 19:45 Odeslat příspěvek
Coz me privadi na otazku, kde se da nejlepe ten s&p500, vanguard a fidelity poridit?


- Diskutér Profil 
18. 7. 2020 00:06 Odeslat příspěvek
Lynx (Alias Rys - Aneb kdo je vlastně ten Rys broker nebo klienti ??) je spolehlivý avšak nákladný. To se raději obrátím na bejka nebo na toho, kdo bohatým (hloupým) bral a chudým (sám sobě) dálval... Jako každý malý hejl s prtf do 1M, co se cítí jako hloupý Bubo Bubo, který nemá na zbytečné vysoké (pro malé akcionáře v CZ "bonusově extra triple Lynx vysoké" //aneb Duwenblejd//) poplatky. Úplně a zcela mi postačí rady od Vulpes Vulpes ryšavý: TOTAL LONG LIVE for FREE FEES... 8-P 8-P


- Nadšenec Profil 
25. 7. 2020 10:50 Odeslat příspěvek
To VPE : však ty jsi psal, že chceš investovat 30-50 tis. měsíčně. To zase řešit, jestli je poplatek 8 USD nebo 9 USD, asi nemá moc významu. V tvém případě, kdy o investování mluvíš už poměrně dlouho, jde spíše o čas. Mám pocit, že ty neustále čekáš na nějaký svatý grál. Prostě s investováním začni. Žádná věda. Dno nikdy nechytíš a v případě pravidelného investování to ani nemá žádný význam. Investování je běh na dlouhou trať. Pokud chceš investovat vyšší částku na začátku, nejlepší je investici rozdělit třeba na 3-4 části a investovat postupně po 2-3 měsících. Pořád platí, že základem je fin. plán. Když ho máš, víš co máš dělat.

-- 25. 7. 2020 12:10 --

Kupuji iShares Core SP 500. Jsem u Saxo bank, ale jak jsem psal, postupně prodávám akcie a přecházím na ETF. Takže další ETF budou následovat. A zřejmě přejdu k Lynx (IB) nebo Degiro nebo obojí. Zatím jsem neřešil detaily.


- Inventář Profil 
25. 7. 2020 15:56 Odeslat příspěvek
Myslis ticker IVV? Tak vidim dividendu tak vynos zdani 35%?

Kdyz to je na draka, ted pred krizi kupovat... Me to prijde furt jako takovy potencialni blackbox, kdyz nastavis a posilas a nekontrolujes, tak aby to jednou nezmizlo :-)


- Mírně pokročilý Profil 
25. 7. 2020 17:33 Odeslat příspěvek
Na degiru ticker CSPX
Isin IE00B5BMR087
Je akumulacni a TER je tusim 0,07%


- Nadšenec Profil 
25. 7. 2020 19:15 Odeslat příspěvek
VPE : doporučuji ti nějaký kurz ohledně investování. Třeba ten Investguru. Nevím o jakém blackboxu mluvíš. Každá akcie znamená podíl ve firmě. Takže si kupuješ kousíček dané firmy. Kam by to mělo zmizet? Proto, aby jsi omezil riziko (ano, některé firmy prostě normálně krachnou), máš kupovat ETF, kde těch firem je klidně 100-500. Takže když 3 krachnou, ty to nepocítíš. Budou nahrazeny. A pokud jsi studoval např. moje ETF, bavíme se o firmách Apple, Microsoft, Amazon, FB, Exxon atd....A věř mi, že pokud tyto firmy budou mít problém, budeme ho mít zřejmě všichni.

Ty víš, že přijde krize? Kdy a co si mám pod tím představovat? A co uděláš, až přijde? Jedna krize už tu byla před cca 4 měsíci? Co jsi udělal? Jak jsi na ni reagoval?
Prostě pokud chceš investovat pravidelně a dlouhodobě, je potřeba začít kdykoliv. Časování je blbost.


- Inventář Profil 
25. 7. 2020 20:55 Odeslat příspěvek
Myslim toho brokera treba, ze se vypari nebo se neco semele nebo... v prubehu let/desitek let, rikam ti jen pocit, ne ze sem debil (ani nededil). Proste jak vyloucis fraud, ze ti nekdo, nekde buhvikde za morem, papirky v hodnote xx milionu slohne...

No bohuzel nez jsem stacil reagovat, tak je vsechno zase on top. A to jsem jeste v breznu vedel a mel rozhodnuti, ze chci nakupovat papiry. Ale to mas lenost, priority, etc etc. Nadto jsem to nemel natrenovany na rozdil od jinych aktivit :-(

-- 25. 7. 2020 21:56 --

jumpmans píše
Na degiru ticker CSPX
Isin IE00B5BMR087
Je akumulacni a TER je tusim 0,07%


Ok uz to vidim a ten IVV je tedy co? To je taky challenge, trefit se do spravne kombinace, kdyz ty nazvy jsou identicke ;-(

https://finance.yahoo.com/quote/CSPX.L (L je londyn to mi je jasny)
Vs
https://finance.yahoo.com/quote/IVV
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 12 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies