FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Zdanění dividend USA vs Německo

Offline - Nadšenec Profil 
4. 2. 2020 12:40 Odeslat příspěvek
Třeba ti je strhli 2x
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 2. 2020 07:56 Odeslat příspěvek
Vasekpasek píše
Hm, tak zjišťuju, že mi US dividendy daní 30 procenty :-( Myslel jsem si, že když u brokera vyplním formulář W-8BEN, že mi budou strhávat jen 15 procent. 30 je teda už docela pálka :-(


O jakou akcii šlo? Např u společností typu LP, MLP se daní dividenda až cca 40% podle výše zisku, protože firma neodvádí daň ze zisku ale platí ji majitel (akcionář).

Pokud jde o běžnou firmu, u které by měl akcionář platit srážkovou daň 15%, je možné se obrátit na brokera a upozornit je na to. V řádech několika dnů by pak měli udělat korekci.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 2. 2020 08:49 Odeslat příspěvek
Byl to Verizon a AT&T. Na brokera jsem se obrátil, prý mi přes vzdálené připojení zkontrolují ten formulář. K tomu jsme se zatím nedostali, byl jsem dlouho v práci. Tak snad to zmáknu dnes nebo zítra.


Offline - Návštěvník Profil 
2. 6. 2020 09:50 Odeslat příspěvek
Ahoj,

chci se zeptat, Lynx při založení účtu automaticky předvyplní formulář W-8BEN a člověk tak nemusí tento formulář vyplňovat ručně ani ho podepsat ? A tím pádem má při nákupu US produktů na 3 roky pokoj, než bude muset tento formulář znovu aktualizovat ? Díky moc


Offline - Návštěvník Profil 
2. 6. 2020 10:05 Odeslat příspěvek
Čo si myslíte o zmenách na DeGiro, kde ohlásili, že budú dividendu daniť 30%, pričom existuje zoznam 2000 spoločností, kde to bude 15%. V oboch prípadoch počítam s podpísaným W8-BEN a len pre americké spoločnosti. Je takýto postup v poriadku, že si broker vymyslí svoj zoznam, kde bude daniť 15% a kde 30%?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 8. 2020 01:23 Odeslat příspěvek
eL Ká píše
Jen doplním, že Ládík má pravdu. V USA se daní srážkou 30% pro nerezidenty, je potřeba poslat W-8BEN (https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf) brokerovi, na základě toho pak bude srážka pouze 15% a divi už si nemusíš uvádět do daňového přiznání.



Je tomu opravdu tak, ze pokud US dividejd je srazeny spravne jen o 15 procent, pak uz numusime to uvadet do Dan.priznani? nebo i tak to musime uvadet??


Offline - Diskutér Profil 
9. 8. 2020 07:40 Odeslat příspěvek
Podle mě se musí do přiznání uvést hrubá zahraniční dividenda (tj. dividenda před zdaněním) a započte se daň zaplacená v zahraničí.


Offline - Návštěvník Profil 
9. 8. 2020 07:44 Odeslat příspěvek
Je to tak. Ale to už se tady řešilo.

Doplnění:
Mohlo by se naprvní pohled zdát, že pokud započtu 15% daně sražené v zahraničí proti 15% daně v tuzemsku, nula od nuly pojde. Vtip je ale v tom, že mám-li ve svém daňovém přiznání vyplněny některé řádky v oddílu 3, pak nelze započíst celou v zahraničí strženou daň a část z ní se stává v daném roce daňově neuznatelnou. Takže pokud neuvedete zahraniční přijem (a daň) do svého DP, může se při vyšších částkách stát, že stát ošidíte o část daně a rázem máte na krku trestný čin krácení daně a začne se o Vás zajímat policie. Vláda totiž potřebuje daně vybírat v míře vyšší než hojné, aby je mohl podle svého uvážení přerozdělovat mezi své voliče (někdo tomu také říká investice do lidí).


Naposledy upravil Vladimir99 dne 9. 8. 2020 10:16, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
9. 8. 2020 08:20 Odeslat příspěvek
A řeší se to tu zas. :) Je to nekonečný příběh.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 9. 2021 08:28 Odeslat příspěvek
Rád bych požádal o radu, mám v úmyslu investovat do švýcarských akcií, které se kromě Švýcarska obchodují i v Německu a USA. Je v tomto smyslu lepší z pohledu danění dividend upřednostnit USA nebo to na výslednou daň nemá vliv, když jde vlastně o akcie se sídlem ve Švýcarsku?

Pokud to vliv nemá, napadají vás jiné důvody podle kterých bych se měl rozhodovat, v jaké zemi tu akci nakoupím?

Nakupovat bych chtěl přes Degiro, z tohoto pohledu se mi jako nejlepší jeví nakupovat v EUR. Ale rád si nechám poradit.

Děkuji za odpovědi.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 9. 2021 14:52 Odeslat příspěvek
Pokud nakoupis v EUR, usetris drobek za konverzi. Pak je otazkou, zda je vic konverze nebo poplatek za vyuziti burzy. V USA pozor na ADR, tam zaplatis poplatek pri pripsani dividendy.

Praktickou zkusenost nemam, ale ta 35%! dan z dividendy by mela byt vsude, ja se jim vyhybam.


Offline - Inventář Profil 
23. 9. 2021 14:10 Odeslat příspěvek
Jsou i výjimky, například takový Garmin (držel jsem, už nemám) má daň z dividend nulovou. Důvod neznám, ale každá země má určité výjimky (posuvnou nulu mají některé německé akcie atd.).
Jinak souhlas, ADR certifikátům (tedy typicky, i když ne vždy, neamerické akcie na US burze) je dobré se vyhnout (nejen kvůli poplatku ADR fee za každou výplatu dividendy konvertované do USD, ale i faktu, že akcie pak drží příslušná investiční banka, investor jen certifikáty na ně). Tedy nejlepší bude evropská burza za eura (i kvůli té konverzi), u Degiro třeba německá Xetra, pokud tam tebou vyhlédnutý titul mají.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 11. 2021 17:25 Odeslat příspěvek
Nemáte někdo zkušenost, jak je to s daněmi u německých dividend označených jako "Steuerfreie Dividenden" (takové dividendy vyplácí např. Deutsche Telekom, Deutsche Wohnen, Vonovia,...) - co jsem pochopil, tak dividenda není zdaněná při vyplácení, ale má se nějak dodanit až při prodeji akcií (možná podat DP v Německu?)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 5. 2022 05:18 Odeslat příspěvek
Zajimave jak tu lide pisou rozdilne nazory.
Dle mne pokzd dostanes dividendu z fondu, akcie v jinem state nez v cr, MUSIS uvest v danovem prohlaseni, bez ohledu na to, zda ti zdroj srazil dan ci nikoliv.
Vyska dane je , jak pisou jini, ruzna podle statu a pravidel
Jen by mne zajimalo - dividenda z etf fondu (nakupovano v nemecku) ale je to usa fond, dani se dle usa nebo germany? Sice americky fond ale nakupovan v nemecku. Co je rozhodujici? Burza statu kde jsem nakoupil, nebo stat puvodce fondu?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 5. 2022 06:42 Odeslat příspěvek
Rozhoduje domicil fondu, který to ETF vydal.
Je to fakt US fond? I americké společnosti vydávající ETF mají kvůli evropským požadavkům evropské varianty ETF a domicily v různých evropských zemích. Ty čistě americké ETF se dají pořídit jen někde.

Jinak slušně je to popsané třeba tady: https://rozbiteprasatko.cz/daneni-investic/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 45 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies