FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Dividendy v DP - smlouva o dvojím zdanění

Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 1. 2022 21:32 Odeslat příspěvek
Zdravím,
situace:
daňové přiznání mi podává zaměstnavatel. Mně na brokerském účtu chodí pár dividend ročně, které jsou již zdaněné u zdroje srážkou, mám podepsaný formulář o zamezení dvojího zdanění, tedy daň v česku je 0.

Pokud to chápu správně dle par. 38. g 2) tyto příjmy do 6 tis. uvádět v DP nemusím a přiznání mi nadále může podávat zaměstnavatel, right?

Diky moc za info :)
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
6. 1. 2022 22:39 Odeslat příspěvek
Ano.


Offline - Trvalý BAN Profil 
10. 1. 2022 17:36 Odeslat příspěvek
Dividendy nad 6000, i když jsou už zdaněné srážkovou dani, se uvádí v DP? :nenapadne


Offline - Návštěvník Profil 
10. 1. 2022 18:02 Odeslat příspěvek
Pokud se jedná o zahraniční dividendy, tak ano. I když v závěru nebude člověk doplácet (ale i to se může stát dle země původu), tak je musí uvést do DP.


Offline - Nadšenec Profil 
10. 1. 2022 21:16 Odeslat příspěvek
Ano, klíčové slovo je "zahraniční" dividendy. Tj. všech titulu jejichž ISIN nezačíná CZ... Pozor, týká se to i některých oblíbených titulů obchodovaných na pražské burze... Tituly s CZ ISINem do DP uvádět nemusíš.


Offline - Trvalý BAN Profil 
11. 1. 2022 15:04 Odeslat příspěvek
Tak to je fajn. Díky o<:)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 3. 2022 17:13 Odeslat příspěvek
Zdravím,
chtěl bych se Vás prosím zeptat, zda musím v DP uvádět dividendy, které jsou zdaněny v USA 15% daní a jejich souhrn nepřesahuje 6 000 Kč v případě, kdy jsem zaměstnán, ale zaměstnavatel mi nedělá roční zúčtování a DP si řeším sám?
Děkuji moc. :-)


Offline - Administrátor Profil 
1. 3. 2022 17:44 Odeslat příspěvek
Musíš. Těch 6 000 Kč je jen na "nepodání přiznání". Když už se podává, tak se uvést musí.


Offline - Diskutér Profil 
1. 3. 2022 18:11 Odeslat příspěvek
Mimochodem, zkusil jsem je napsat ve formuláři na mě a na manželku. U USA vyšlo u mě o pár korun lepší započtení, u Francie zase u manželky...


Offline - Návštěvník Profil 
1. 3. 2022 18:32 Odeslat příspěvek
A limit 100 000 Kč (množstevní test) se taky vztahuje na "nepodání přiznání", nebo ve chvíli, kdy ho z jiných důvodů podávám (živnost) se tam prostě jakékoliv příjmy a výdaje (resp. zisk) uvedou a daní?


Offline - Administrátor Profil 
1. 3. 2022 18:36 Odeslat příspěvek
To je osvobození z prodeje cenných papíru za rok. To se na dividendy nevztahuje.


Offline - Návštěvník Profil 
1. 3. 2022 20:35 Odeslat příspěvek
Já vím, byl to trochu drzý offtopic ohledně fungování množstevního testu.


Offline - Administrátor Profil 
1. 3. 2022 21:15 Odeslat příspěvek
Tak to zkusím napsat takto - přiznání se nemusí podávat, pokud poplatník má příjmy jen od zaměstnavatelů, u kterých má na všechna období podepsané prohlášení k dani z příjmů, a kromě příjmů osvobozených nebo zdaněných (českou) srážkovou daní nemá jiné příjmy vyšší než 6 000 Kč.


Offline - Inventář Profil 
1. 3. 2022 21:27 Odeslat příspěvek
Jestli můžu, měl bych taky jeden dotaz. Už jsem nějak pochopil dividendy, ale není mi jasná jedna věc. Prodal jsem akcie, které nedosáhly časového testu - tam je to jasné, daním zisk. Mám ale někam uvést uvést další akcie, které časový test splňují? A případně kam? Dík.


Offline - Administrátor Profil 
1. 3. 2022 22:41 Odeslat příspěvek
Osvobozené příjmy se nikam nepíší. Jenom pokud bys prodal za více než 5 mil. Kč, tak musíš oznámit berňáku osvobozený příjem.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 1 z 4 [ Příspěvků: 58 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies