FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Portu

Offline - Nadšenec Profil 
2. 3. 2020 18:35 Odeslat příspěvek
Můžete mi prosím poslat pozvánku (3 měsíce obchodování zdarma pro oba stále platí? ) nebo ani nedoporučujete zkoušet? Obchoduji aktivně krypto a akcie ... tady bych chtěl pravidelné "spoření" na delší horizont (spíše alternativní záležitosti než dluhopisový fond)
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 3. 2020 12:26 Odeslat příspěvek
Portu není špatné, mám to také jako další alternativní nástroj investování, ideální do začátku, než se člověk více "nachytří" . Poplatky nejsou nikterak vysoké, dají se samozřejmě najít levnější, případně nakupovat etf napřímo (některé lze i zdarma)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 3. 2020 21:07 Odeslat příspěvek
Zkontrolujte si daňové výpisy, které portu připravilo. Bohužel se stala chyba a u některých dividend je uveden špatný kurz EUR, je tam něco mezi 22-23 Kč, což je blbost. Může to celkem rozhodit daňové přiznání, které potom nebude pravdivé.
Stačí napsat mail na portu a vygenerují vám nové podklady. ;)


Offline - Návštěvník Profil 
4. 3. 2020 14:18 Odeslat příspěvek
Portu na rozdíl od ostatních platforem vůbec neupozorňuje na to, že součástí poplatku není TER. Může se tedy jevit, že ve srovnání s třeba fondee (0,9%+TER) jsou levnější, ale není tomu tak, TER samozřejmě součástí není, tak se nenechte napálit. I přesto jsem se rozhodl, že to taky zkusím s účtem pro dítě, kde je snížený poplatek na 0,25%+TER.

Aktivní portfolio ještě nemám, tak nevím, do jakých ETF budou investovat, ale četl jsem, že údajně investují i do některých fondů vedených nějakými subjekty s jejich skupiny s vysokým TER, takže je dost možné, že se tímto skrytě dále zvyšují poplatky ve prospěch W&C. Až mi aktivují účet, tak prověřím. //EDIT: Tak to asi pravda s těmi spřátelenými ETF s vysokým TER pravda nebyla, tady je seznam instrumentů a podle mě to vypadá ok (jsem amatér, možná se pletu) https://www.portu.cz/strategie/seznam-instrumentu/


Offline - Diskutér Profil 
4. 3. 2020 15:34 Odeslat příspěvek
Postrádám tam nejlevnější akciová ETF na rozvinuté země (EUNL, XDWD aj.).


Offline - Návštěvník Profil 
29. 3. 2020 17:51 Odeslat příspěvek
OnderCZ píše
Zkontrolujte si daňové výpisy, které portu připravilo. Bohužel se stala chyba a u některých dividend je uveden špatný kurz EUR, je tam něco mezi 22-23 Kč, což je blbost. Může to celkem rozhodit daňové přiznání, které potom nebude pravdivé.
Stačí napsat mail na portu a vygenerují vám nové podklady. ;)

Chyb tam bylo víc. Například forwardy se splatností 2020 započítané do výpisu 2019 a další.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 4. 2020 03:05 Odeslat příspěvek
nemam portu, ale zkousim indigo, 1% poplatek, neberu to seriozne nejak, posilam za malo, spis ze zvedavosti jak to "umi" hospodarit. Posilam pravidelne tydne neco malo, necekam na nejake dno, davam jejich "robotovi" moznost sanci se ukazat, za 35 dnu cca jsem v plusu.. coz... nic neznamena :-D

proti portu to ma jeste min nastaveni, vsechno se nastavi v dotazniku pri registraci a pak to ridi (investuji a preskladavaji) oni s tim ze takto je to cilene myslene aby ti zacatecnici do toho nekafrali - volny preklad :-D


Offline - Návštěvník Profil 
17. 4. 2020 14:31 Odeslat příspěvek
Chtěl jsem investování s Portu.cz zkusit, ale jejich nesmyslné požadavky při registraci vedly k tomu, že účet u nich nemám ani mít nikdy nebudu.

Požadovat kopii dokladu totožnosti pro uzavření smlouvy o poskytování finančních služeb v online prostředí je zcela běžná záležitost a je to dokonce s ohledem na AML pro poskytovatele povinné. Zcela běžné ale taky je, že poskytovatel akceptuje kopii opatřenou vodoznakem nebo vpiskem obsahujícím název služby, aby se zabránilo zneužití kopie dokladu totožnosti třeba pro uzavření smlouvy u jiné služby.

Všichni rozumní brokeři i jiní poskytovatelé tohle akceptují, naposled jsem měl zkušenost třeba u Degiro. Chápou běžně totiž, že k únikům dat prostě dochází i u těch nejlépe zabezpečených firem a kopie dokladů se zneužívají pro krádež identity zcela běžně. Úniků dat od velkých firem byly v posledních době desítky, zcela namátkou třeba https://www.e15.cz/zahranicni/british-a ... ku-1360440 Portu to ale nechápe a i přes to, že jsem s nimi vyměnil spousty emailů, trvají na tom, že jim mám nahrát kompletní občanku, řidičák a pak i rodný list dítěte. Nadepsat kopii slovy "Portu.cz" nesmím, protože by prý pak smlouva nebyla platná. Jednak hloupost, pokud o právu něco víte, jinak přinejmenším úsměvné.

Děkuji, nechci a totéž doporučuji všem, jejichž není lhostejno jejich soukromí. Co se dá lehce udělat s kopií dokladu totožnosti viz třeba tři dny stará zpráva https://refresher.cz/83402-Tato-zena-si ... -vzal-uver


Naposledy upravil Feodaron dne 17. 4. 2020 15:04, celkově upraveno 1


Offline - Inventář Profil 
17. 4. 2020 14:50 Odeslat příspěvek
O takové paranoie slyším poprvé, ale z druhé strany si nemyslím, že by to byla "must have" služba, takže buďte rád.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 4. 2020 15:00 Odeslat příspěvek
AI ty vodoznaky dneska umi odstranit takze je to jedno. Sam to ale taky tak delam (z principu) a vsude to posilam po me gimp uprave.

Naposledy mne takto OP neuznali vvv Creditas, tak jsem si tam ucet tim padem nezalozil a zalozil u Hello, kde s tim nebyl problem, ostatne tak jako vsude jinde.

Vážený pane xxx,
mrzí mě, že je založení účtu on-line komplikovanější, avšak dokumenty je zapotřebí nahrát bez vodoznaků. Doklady, na kterých je uveden vodoznak není možné akceptovat.


Offline - Návštěvník Profil 
2. 5. 2020 06:22 Odeslat příspěvek
Portu má nové instrumenty do vlastních strategií:

https://www.portu.cz/blog/jak-v-dobe-kr ... -jak-na-to


Offline - Návštěvník Profil 
26. 3. 2021 22:12 Odeslat příspěvek
Portu zveřejnilo nový slevový program na poplatky:

https://www.portu.cz/blog/snizujeme-pop ... te-levneji


Offline - Diskutér Profil 
27. 3. 2021 14:30 Odeslat příspěvek
I DEGIRO chce k registraci 2 doklady


Offline - Diskutér Profil 
9. 4. 2021 18:23 Odeslat příspěvek
Využíváte někdo té fixace? Je výhodnější zvolit delší i v případě dřívějšího výběru, přičemž ušetřená částka mezitím vydělá víc díky úročení?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 4. 2021 08:31 Odeslat příspěvek
Mají 40 tisíc uživatelů a 2,5 miliardy Kč
https://www.czechcrunch.cz/2021/04/port ... -jeho-sef/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Další stránka
Stránka 3 z 19 [ Příspěvků: 275 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies