FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Offline - Administrátor Profil 
12. 5. 2023 06:35 Odeslat příspěvek
Tak to pak jo. To má správně v čistém.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
12. 5. 2023 09:43 Odeslat příspěvek
drummond píše
Tomas 3 píše
Tak zítra budeme vědět inflaci k 4/23, která je odhadovaná někde kolem 13,3%. Vypadá to, už je to naposled dvouciferné číslo.


Je to tak. Červencová inflace (která je určujici pro výnos říjnové emise) bude okolo 8%. Říjnová bude trochu vyšší, ale nemyslím si, ze bude nad 9%.


...a projekce na ročním horizontu? výnos klesne při nezměněném trendu už pouze 3>>1% po kvartálech, ne? nebude tedy od poloviny t.r. nejvyšší čas radikálně exitovat z každé další emise při výročí?

Spořka předpovídá už na leden meziročně jen 3%?:
Research (Česká spořitelna)
Makroekonomika | 12.05.2023 11:12:17
CZE: Inflace nečekaně nízko
Dubnová inflace: Meziměsíčně cenová hladina poklesla o 0,2 %, což znamená meziroční inflaci ve výši 12,7 %. Data jsou pod očekáváním (13,4 % my a 13,3 % trh), když hlavní důvodem je oproti očekávání rozdílný vývoj cen potravin.
Pokles cen potravin jsme čekali již v březnu, což nakonec dopadlo zcela opačně a ceny potravin se v březnu meziměsíčně zvýšily. Předstihová data z ČSÚ pro duben pak signalizovala možný růst cen potravin, proto očekávání celkové inflace bylo nad 13 %. A dopadlo to opět zcela opačně (což se běžně nestává při pohledu do historie dat) a ceny potravin překvapily směrem dolů. Za mě je jejich korekce intuitivní, protože dříve stouply z nemalé části kvůli silné spotřebě domácností, která je již delší dobu utlumená, a proto korekce cen potravin dává smysl.
Celkově i nadále čekáme pro červen hodnotu inflace mírně pod 10 % a pro leden 2024 kolem 3 %.
Z pohledu ČNB jdou včerejší data jasně ve směru stability sazeb, což pro červnové zasedání snižuje pravděpodobnost možného zvýšení sazeb (aktuálně vidíme pravděpodobnost možného zvýšení sazeb v červnu kolem 30 %).

Jiří Polanský, analytik České spořitelny


Naposledy upravil tom brava dne 12. 5. 2023 11:55, celkově upraveno 2


Offline - Nadšenec Profil 
12. 5. 2023 11:04 Odeslat příspěvek
Jestli v lednu bude inflace okolo 3% , tak ČNB půjde se sazbami rychle dolů a budem rádi, když na spořáku tou dobou bude aspoň 3,5% .. takže pokud ty peníze nehodláš poslat do investic, na spořáku či v PSD to vyjde nastejno bych řekl. Z nějakých emisí letos předčasně vystoupím, ale 1/2 v PSD ponechám jako diverzifikaci.. aby tu ke konci příštího roku nebyla inflace jak v Turecku, to budeš rád, že nějaké PSD máš.


Offline - Nadšenec Profil 
16. 5. 2023 12:41 Odeslat příspěvek
Vyjde to výnosově možná na stejno, ale tohle je tak nelikvidní, že v takovém případě už bude pomalu rozumné pozice v dluhopisech trochu redukovat. Já mám lednovou emisi a plánuju to zredukovat zhruba na polovinu. Ale zatím je čas.


Online - Nadšenec Profil 
16. 5. 2023 12:47 Odeslat příspěvek
já mám v každém kvartále něco a od podzimu také začnu upouštět


Offline - Nadšenec Profil 
16. 5. 2023 12:52 Odeslat příspěvek
Já bych byl opatrnější, podobné prognózy o snižující se inflaci už čtu 2 roky pořád dokola. Zatím nic ani náhodou nesignalizuje inflaci k 1/24 na úrovni 3%...


Naposledy upravil bodyczech dne 17. 5. 2023 07:00, celkově upraveno 1


Offline - Nadšenec Profil 
16. 5. 2023 23:28 Odeslat příspěvek
Dotaz na zkušenější ... Jak je pravděpodobné, resp. stává se v praxi, že národní banka snižuje úrokové sazby pomaleji v porovnání k inflaci? Zajímá mě zda (a na kolik) je reálná situace, že meziroční inflace bude v nějakém měsíci 5%, ale úroková sazba ČNB bude stále třeba na 7 % či 6 % ... ?


Offline - osobne Profil 
17. 5. 2023 02:54 Odeslat příspěvek
Tihle budou snizovat sazby rychle.


Offline - Diskutér Profil 
17. 5. 2023 06:54 Odeslat příspěvek
peliculiar píše
Dotaz na zkušenější ... Jak je pravděpodobné, resp. stává se v praxi, že národní banka snižuje úrokové sazby pomaleji v porovnání k inflaci? Zajímá mě zda (a na kolik) je reálná situace, že meziroční inflace bude v nějakém měsíci 5%, ale úroková sazba ČNB bude stále třeba na 7 % či 6 % ... ?


Trh se dnes domnívá, že za 1 rok budou sazby níž o cca 1,8 %, do konce roku 'jen' o zhruba půl procenta. Samozřejmě je to jen odhad trhu, ale může to dát určitou odpověď s očekávanou rychlostí snižování sazeb.


Offline - Inventář Profil 
17. 5. 2023 06:59 Odeslat příspěvek
To, že to asi nepůjde zrovna podle plánu příští rok rychle dolů, by nakonec potvrzovalo i chování Michla, který teď se značným zpožděním pochopil, že to bez dalšího zvýšení sazeb klesat nebude.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 5. 2023 08:55 Odeslat příspěvek
... tak jak se ČNB chová za Michla, se v dohledném minulu nechovala, takže těžko predikovat (za dřívějšího vedení bychom zřejmě byli dříve nad 7 % a teď už možná pod nimi - zvláště pokud bychom už měli nižší inflaci, k čemuž by to dřívější zvýšení nad 7 % mohlo i přispět ...).


Offline - Nadšenec Profil 
17. 5. 2023 12:26 Odeslat příspěvek
passé píše
Tihle budou snizovat sazby rychle.


Nejsem si tím jistý. Podle mě se Michl bude bát cokoliv udělat a současný stav podle mě vydrží do konce roku. Zatím snad od začátku svého členství v radě nehlasoval pro nic jiného než pro setrvání stávajícího stavu, ať byl jakýkoliv.


Offline - osobne Profil 
17. 5. 2023 13:52 Odeslat příspěvek
Alespon hlasuje konzistentne, tak se ma CNB chovat, aby trh vedel, co ocekavat. Neni mu co vytknout.


Offline - Diskutér Profil 
17. 5. 2023 14:19 Odeslat příspěvek
Hm, konzistentně. Myslíš, že je konzistentní, že nezvedne ruku ani v momentě, kdy jim model ukáže, že tu ruku zvednout mají? Že ji prostě nezvedne ani kdyby se situace změnila? V tom případě je slovo konzistentně hodně mnohoznačné.
Ono je vlastně u některých jedinců i konzistentní používat tu spoustu různých nicků, že?


Offline - osobne Profil 
17. 5. 2023 15:44 Odeslat příspěvek
Kdyby se melo se sazbami hybat podle nejakeho modelu, nepotrebovali by v CNB zasedat a hlasovat, to by obslouzil nejaky pocitacovy program. Takhle pekne konzistentne drzi sazby model nemodel a koruna konzistentne posiluje.

Uzivatel tu neni zadnym pravidlem omezen v poctu NICKu. Nebo je? Ber to napr. tak, ze jeden NICk je prihlasen v PC, druhy v notebooku, treti v mobilu, ctvrty v tabletu a vsechny zarizeni takto uzivaji tri lide, maji v ramci rodiny spolecne zarizeni a spolecne NICKy. Je to zakazane?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 137  Další stránka
Stránka 120 z 137 [ Příspěvků: 2041 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies