FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 3. 2021 17:54 Odeslat příspěvek
Vždy číst emisní podmínky konkrétní emise:

"Dojde-li ke splacení dluhopisů před stanoveným datem splatnosti dle bodu 23 těchto emisních
podmínek, částka příslušného výnosu za výnosové období, jehož konec je shodný
s příslušným datem předčasného splacení, se nereinvestuje dle bodu 17 těchto emisních
podmínek, ale je vyplacena vlastníkovi dluhopisů dle bodů 23 a 25 těchto emisních
podmínek"
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
18. 3. 2021 16:27 Odeslat příspěvek
Chtěl bych se zeptat - není jiná cesta zřízení toho účtu než přes komerční subjekty? V ČSOB mě dnes odmítli, o 4 km dál procházkou ve Spořce to dělá jeden člověk a neměl zrovna čas :D Skvělý způsob teda...

Jak dlouho se čeká na login pak?

18. 3. 2021 16:34 Odeslat příspěvek
Dělal jsem to přes ČSOB a do týdne jsem měl přihlašovací údaje k dispozici.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 3. 2021 16:38 Odeslat příspěvek
Tak zítra konec úpisu, do pondělka zaplatit. A pak dumat co asi udělá inflace. Tipuji že za ten necelý rok pod 2% neklesne.

Offline - Nadšenec Profil 
18. 3. 2021 16:59 Odeslat příspěvek
já to dělal přes ČS a do pár dní to bylo přihlašování k dispozici. Dneska jsem taky poslal na nový úpis, inflace furt vypadá zajímavě.

Offline - Inventář Profil 
18. 3. 2021 17:27 Odeslat příspěvek
Včera Alenka u Standy se bila v hruď, jak vymyslela SSD :-) Kdo koukal?

18. 3. 2021 17:31 Odeslat příspěvek
Odkaz by nebyl?

18. 3. 2021 18:30 Odeslat příspěvek
Ted uz je to jen za prachy na patreonu, do tydne byva kratsi sestrih na youtube, hledej

standashow

Nebudu hledat standovi, co z toho inkasuje skoro 300 000 mesicne tady delat PR :-)

18. 3. 2021 18:49 Odeslat příspěvek
Tak už si mu to PR udělal, protože jsem to neznal. Každopádně dík za odpověď.

18. 3. 2021 21:21 Odeslat příspěvek
Tak donutil jsem te udělat vlastní research, což 80% průměrných neprovede :-D noo, když jde o zábavu a konzum, tak asi jo, nevím ;-)

Tady mas kosticku: https://www.instagram.com/p/CMkkA8IAkzn/

Btw vysvětlovala tam i “bytovou krizi” i ten její byt na ministerstvu ...

Vláda si jede svoje :
Zákon o dostupném bydlení je na světě. Dostálová ale obešla řádné schvalování https://www.e15.cz/clanek/1378864

18. 3. 2021 22:17 Odeslat příspěvek
pino píše
Mohu poprosit o radu ty, kteří již žádali v některé z předešlých emisí o předčasné splacení protiinflačního dluhopisu ? V podmínkách emise během 2020 bylo, že jeden vlastník může žádat o předčasné splacení jím vlastněných dluhopisů do počtu kusů 500 000 včetně dle datumů pro jednotlivá období. U výnosu za dané období je zmíněno, že výnos je reinvestován, což znamená, že na majetkový účet vlastníka dluhopisu jsou k datu reinvestice připsány dluhopisy téže emise v hodnotě, která odpovídá výnosu.

V příspěvcích je zde zmíněna varianta, kdy se neupisuje celých 500 000, ale jen např. 480 000, aby bylo možno žádat o splacení dluhopisů + výnosu. Nějak si neumím představit, jak se v tomto případě žádá o splacení dluhopisů a výnosu, když výpočet výnosu se stanovuje až po termínu posledního možného podání žádosti o předčasné splacení.

Může mi někdo potvrdit, že při úpisu celých 500 000 a žádosti o předčasné splacení celých 500 000 před koncem prvního roku existuje vždy pouze varianta, že ten výnos bude vždy reinvestován a nelze ho tedy vyplatit při předčasném splacení 500 000 ? Díky

Pošlou ti proporčně výnos k částce, kterou jsi požádal předčasně splatit. Příklad při 3 % p. a. (bez daně):
1. Podáš žádost o předčasné splacení 100 000 z celkového úpisu 300 000,
2. předčasně ti splatí 100 000 + výnos 1000,
3. na účtu MF ti zbyde 202 000 (tj. původních 200 000 + 2000 reinvestovaný výnos).

19. 3. 2021 17:13 Odeslat příspěvek
Díky za toto téma. Přesto se v tom ztrácím, takže proti-inflační dluhopisy jsou zároveň reinvestiční? Někde jsem v podmínkách četl, že každý rok pošlou na účet zdaněný výnos (což je v rozporu s reinvesticí) ... Pro letošní emise už i nezdaněný výnos. Ale pokud se to reinvestuje, proč to tedy (každý rok?) daní a neudělají to případně najednou až při výběru?

Mimochodem, počítal někdo za je lepší držet původní dluhopisy emitované do konce minulého roku a nebo je raději prodat a případně nasypat do nových emisí, které jsou osvobozené od srážkové daně, ale zas ve výši inflace namísto půl procenta nad inflaci před zdaněním?

19. 3. 2021 17:44 Odeslat příspěvek
Ano, počítal. Je na to jednoduchý vzorec a stačí si pročíst pár stran zpět.

19. 3. 2021 20:38 Odeslat příspěvek
Ale hlavní parametr je ta cílová inflace a ten trefit cca 10 měsíců dopředu je docela oříšek, když i ČNB dost často netrefí. Já se rozhoduji spíš dle toho, jestli chci dluhopis mít déle k dispozici (emise 2021), nebo deflační pojistku 0.5% (emise do 2020).

20. 3. 2021 13:19 Odeslat příspěvek
Jaka cilova? Parametrem je skutecna inflace.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Další stránka
Stránka 47 z 51 [ Příspěvků: 762 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies