FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Offline - Trvalý BAN Profil 
21. 9. 2021 13:45 Odeslat příspěvek
Já tam ani žádný výnos nevidím, úroky pokryjí jen inflaci, čili nula od nuly pojde.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
21. 9. 2021 15:33 Odeslat příspěvek
Esli to ještě někoho interesuje, tak 13.upisovací kolo na Dluhopisy Republiky trvá jen do 23.12.2021
Druhý, tzv. reinvestiční dluhopis má fix 1,80%
Vydání obou emisí je stanoveno na 3. ledna 2022. Dluhopisy jsou splatné v době do 6-ti let a je možné v předem stanovených termínech požádat o jejich předčasné splacení 1x ročně. Výnosy emisí Dluhopisu Republiky jsou osvobozeny od daně z příjmů (pro vydané po 1.1.2021). Předčasné splacení je podrobněji popsáno v čl.:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zach ... iky-175089
https://www.kurzy.cz/makroekonomika/inflace/


Offline - Nadšenec Profil 
22. 9. 2021 12:47 Odeslat příspěvek
qxdxqxdx píše
Já tam ani žádný výnos nevidím, úroky pokryjí jen inflaci, čili nula od nuly pojde.

Jenže je to pořád vyšší výnos než co nabízí jakýkoliv spořící účet i různé termínované vklady na jeden rok a více let.
Naopak stát půjčování tímto způsobem stojí (na jednotku) víc než když si půjčuje na (třeba evropském) trhu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 9. 2021 13:35 Odeslat příspěvek
Doporučuji navštívit stránky ČNB (http://www.cnb.cz). Sleduji je pravidelně, ale takovou PR smršť jsem nezaznamenal. Bankéři pracují naplno.


Offline - Diskutér Profil 
23. 9. 2021 17:58 Odeslat příspěvek
Od psaní článku tam nejsou, hlavně, aby zvedli úrokovou míru :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 10. 2021 09:37 Odeslat příspěvek
Taky ještě nevidíte připsaný výnos?


Offline - Hlavní administrátor Profil 
1. 10. 2021 09:58 Odeslat příspěvek
Ještě tam není.


Offline - Nadšenec Profil 
1. 10. 2021 10:12 Odeslat příspěvek
Jsem si vybíral loňskou emisi a ráno jsem měl připsáno na účtu...

edit: úpis tam také ještě nevidím...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 10. 2021 15:37 Odeslat příspěvek
Dnes ráno už byl vidět nový úpis i výnos. Možná to naběhlo ještě 1. 10., ale později v ten den už jsem se nedíval.


Offline - Inventář Profil 
2. 10. 2021 17:01 Odeslat příspěvek
Jo, je to připsáno. Jen mám trochu problém s tím, že tam je něco málo přes 3 % čistého, akcie mně udělali za 3/4 roku desetinásobek. Začnu to asi postupně přesouvat pryč.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 10. 2021 17:35 Odeslat příspěvek
Osobně bych teď akcie nedržel a nešahal na ně minimálně do té doby, než se vyjasní věci okolo energetické krize. To může totiž při určitých scénářích být větší průser než celá korona.


Offline - Diskutér Profil 
2. 10. 2021 17:58 Odeslat příspěvek
A co držení energetických firem?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 10. 2021 18:25 Odeslat příspěvek
To by šlo, napadá mě EDF, Verbund, OMV, Cez, RWE... Otázka je, jestli to bude v případě nějakého většího sell-offu stát za ty nervy. A i tady je spousta otazníků a scénářů, např. Cez prodal většinu výroby na příští rok mezi 50-60/MWh a cena je dnes 135... vždyť je to zpětně docela fail a firma mohla vydělat pro akcionáře balík. Navíc visí ve vzduchu pro dodavatele riziko masivních ztrát z dodávek zákazníkům (viz Bohemia Energy), je zatím otázka jak to ti velcí zvládnou.


Offline - Inventář Profil 
3. 10. 2021 03:10 Odeslat příspěvek
To, že je předprodáno na nižší cenu, je nepříjemné, ale holt to vychází ze způsobu prodeje, který se zajišťuje na několik let dopředu. Ono kdyby šly ceny dolů, tak by to naopak byla výhoda. (Ale je fakt, že vedení firmy nic moc).
Pokud některý distributor uzavřel fixace se zákazníky a nezajistil si jejich pokrytí se sázkou, že to půjde dolů, tak bude jen dobře, když zkrachuje. El. i plyn se budou vyrábět a dodávat dál, přes koho je vcelku jedno.


Offline - Administrátor Profil 
4. 10. 2021 18:25 Odeslat příspěvek
Vzhledem k tomu, že u každé emise jsou zvláštní emisní podmínky, tak se to vztahuje na emisi.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 137  Další stránka
Stránka 54 z 137 [ Příspěvků: 2041 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies