FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Trading212 UK - zadarmo 1 akcii, jejíž hodnota činí max.100€

Offline - Diskutér Profil 
28. 12. 2021 10:28 Odeslat příspěvek
dík za rozseknutí pochybností

ohledně té únorové akce kulový blesk, zdroj zprávy je T212?
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 12. 2021 18:24 Odeslat příspěvek
Psali to na foru T212. Ale vzhledem k tomu, jak plni terminy, tak buh vi, kdy to nakonec bude...


Offline - Návštěvník Profil 
2. 1. 2022 14:02 Odeslat příspěvek
Dostali jste po založení trading212 nějakou smlouvu?
Až se s nima něco stane, tak se pouze s přihlašovacím jménem a heslem bude špatně prokazovat nějaký nárok. :hm


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 1. 2022 14:57 Odeslat příspěvek
Nie, ale ani v XTB. Do 20 000€ je to ok, viac peňazí by som držal asi len v IBKR.


Offline - Nadšenec Profil 
2. 1. 2022 16:20 Odeslat příspěvek
Že se tak ptám, 20 000 € je hranice na nějaké pojištění? Jinak mi to přijde celkem riskantní, když člověk ty akcie nevlastní a vlastníci společnosti na první pohled taky nevzbuzují nějakou extra důvěru :)


Offline - Nadšenec Profil 
14. 1. 2022 22:22 Odeslat příspěvek
V investování jsem úplný nováček a chtěl bych zkusit ze srandy třeba za pár stokorun koupit na hraní nějaké ETF (pokud to vůbec za tak malou částku jde, ale třeba jo).

Dá se k tomuto účelu doporučit T212 nebo raději něco jiného (Degiro, XTB, Lynx)? Nemám zkušenosti s ničím. Vzhledem k velmi nízkým investovaným částkám jsou pro mě důležité nízké, nejlépe žádné poplatky.

Účet doporučíte založit raději v měně EUR? K dispozici mám třeba Revolut a Easychange.

Akce na free akcii teď asi neběží? Podle podmínek běžela do středy... tak třeba bude zase nová :-)

Díky za rady


Offline - Poslední varování Profil 
15. 1. 2022 00:05 Odeslat příspěvek
Na degitu koupis (vybranych 200 ETF) zcela zdarma a druhy kalendardni mesic ji i prodas zdarma (nesmi byt nakup/prodej stejneho titulu v jednom mesici - aby to bylo zcela zdarma), prevod czk-eur zdarma. Jediny poplatek budes mit 2,5€ za rok za aktivni burzu.

Nevim jak na T212?

-- 15. 1. 2022 00:08 --

Ulmra píše
Dostali jste po založení trading212 nějakou smlouvu?
Až se s nima něco stane, tak se pouze s přihlašovacím jménem a heslem bude špatně prokazovat nějaký nárok. :hm


Zkus https://youtu.be/KxEGwlWhbSM


Offline - Nadšenec Profil 
15. 1. 2022 00:54 Odeslat příspěvek
T212 by mělo být bez poplatků celkově nezávisle na počtu nákupů / prodejů, jestli chápu sazebník dobře.
Účtují si podle něj 0,15% za převod měny (takže úplně zdarma budou jen ETF v EUR s účtem vedeným v EUR) a potom 0,7% poplatek za vklad (ten se účtuje až po vložení 2000 EUR celkově).
To znamená, že abych se dostal u T212 na poplatek 2,5 EUR ročně (u T212 jej počítám za směny), musel bych udělat non-euro nákupy a prodeje v celkové výši ~40k CZK.
Těch 2,5 EUR u Degira jsem našel že je poplatek za každou burzu. Pokud tedy chci obchodovat malé částky a možná i na více burzách (budu se s tím seznamovat, hrát si), tak asi bude výhodnější T212, což?

edit: poplatku 0,7% z vložené částky se zřejmě dá úplně vyhnout bankovním převodem - poplatek se týká jen karetních transakcí.
Citace
Funding via Credit/Debit Cards, Google Pay, Apple Pay, Skrill, iDeal, DotPay GiroPay and Sofort, will remain fee-free until you have deposited £2,000 in total. A fee of 0.7% will apply thereafter. Please note we do not profit from this fee. Its purpose is to cover the costs levied by payment providers and card companies.

*Deposits via bank transfer and instant bank transfer will remain free of charge, however, you should consult with your bank on whether they apply any fees on their side.

A SEPA bank transfer must be chosen only if both your bank and trading accounts are in EUR.


Offline - Poslední varování Profil 
15. 1. 2022 01:40 Odeslat příspěvek
No jen aby nemel na ty “zdarma” nakupy siroke spready. Zvlaste zlomkovi brokeri tohle maji :-)) Radsi si to u Bulhara prover, abys misto uspory 2,50€ za rok nebyl prekvapen. Idealne koupit na obou platformach soucasne za cenu trhu stejny etf a uvidi se


Offline - Nadšenec Profil 
15. 1. 2022 02:01 Odeslat příspěvek
Jo, dobrá poznámka. Spready jsou prý jak u čeho a jak kdy, takže porovnat je celkově / průměrně asi není úplně snadné.


Offline - Diskutér Profil 
15. 1. 2022 10:43 Odeslat příspěvek
A má už T212 účet pro vklady CZK v ČR? Posílalo se to někam do Anglie jako mezinárodní platba, to samé výběr CZK.
EUR účet a výměna na Revolutu vyřeší nákup EUR, ačkoliv s cca 10x vyšším spreadem než u Degiro (Degiro bid - ask cca 0,5 haléře, Revolut 5 haléřů), pak ale zůstane prodej EUR po prodeji cenných papírů, kde to vzhledem k výši asi bude muset jít přes devizovku a spread pak bude úplně jiný. Samozřejmě nikdo neví, co budeme mít za měnu za 20 let, jestli a jaký broker bude stále fungovat samostatně a s jakými službami... Ale pokud chce mít člověk účet u brokera v cizí měně, měl by zvažovat i jak a za kolik z toho udělá koruny, pokud jsou jeho základní měna.


Offline - Nadšenec Profil 
15. 1. 2022 12:07 Odeslat příspěvek
Záleží na délce a výši investic. 5 haléřů dělá 50Kč na 1000 eurech, což je pro mě pořád lepší po x letech jednorázově zaplatit než platit 2.5€ každý rok. Hlavně se mi zamlouvá možnost obchodovat neomezeně bez dalších poplatků cokoliv kdykoliv. Přes Revolut se dá směnit 25k CZK měsíčně bez poplatku, takže já osobně devizovku potřebovat nebudu. Kdo jede v milionech, tak to možná bude řešit víc. Samozřejmě nevíme, co bude za pár let a bavíme se o haléřích, zatímco euro skáče o koruny :)


Offline - Diskutér Profil 
15. 1. 2022 12:28 Odeslat příspěvek
Navstevnik123 píše
Pokud tedy chci obchodovat malé částky a možná i na více burzách (budu se s tím seznamovat, hrát si), tak asi bude výhodnější T212, což?

Další potěškoště... U T212 lze nakupovat frakce již od 1 EUR. Ale to není normální investice... Normální je snažit se kupovat vždy celé kusy akcií a jen na ty drahé (>500) brát frakce. "Normální" velikost nákupu je od 12-20 tKč a více, jako a VÍCE !!
A to především z důvodu jednoduchosti hlídání profitů, brokerovi je to vcelku jedno. Ale až bude potřebovat (za 2-3R), tak změní spready nebo podm. celkově a klioši platí. Pro začátečníka je vhodnější účet Invest v EUR (než v CZK).


Offline - Poslední varování Profil 
15. 1. 2022 12:35 Odeslat příspěvek
To by me zajimalo, zda zlomkovi opravdu dokazi prodavat frakce za stejnou cenu jak cele kusy (srovnej s cenou celého rohlíků a půlku rohlíku) a zda opravdu dokáží prodávat alespoň ETFka bez jakéhokoliv spreadu za cenu trhu…

Zkratka se mi to nezda p realne, aby frakcni broker prodaval frakce ETF s marzi 0,00!? jednoduse - nedava mi to zadny ekonomicky smysl.

On totiz broker musi koupit o cely jeden papir vic, aby vam mohl nevhat tu frakci. Ale tim jde do rizika a proc by to proboha delal? Jasné, potom další praxi může dát už jste jedné zásobní ceniny, ale stejne!

Mozna ma prirazku az na te frakci? Nevim. Chtelo by to vyzkouset, navíc oni s tím můžou docela v čase šibovat, že si toho někdy nevšimneme.


Offline - Nadšenec Profil 
15. 1. 2022 13:06 Odeslat příspěvek
DrumSession: ano, jenže já si jdu zatím jen hrát a místo zisku chci získat především zkušenosti a znalosti. Přece hned nebudu dávat 20tKč a VÍCE do něčeho, čemu ještě nerozumím a nemám to vyzkoušené.

Já jsem tady začátečník a spíš chci zjistit od zkušenějších, v čem je ten háček u T212... zatím jsem ho úplně nenašel :)

vpe: nevím proč to dělají, ale rychlý gugl říká, že:
Citace
eToro and Trading 212 make most of their money out of derivatives trading through a significant margin on the spread. While they do not make money on share trades, the hope is that customers will later be attracted to more lucrative products.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další stránka
Stránka 7 z 13 [ Příspěvků: 189 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies