FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Trading212 UK - zadarmo 1 akcii, jejíž hodnota činí max.100€

Offline - Administrátor Profil 
29. 8. 2022 14:55 Odeslat příspěvek
Viz téma: Stanovisko GFŘ k frakčním akciím
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
30. 11. 2022 13:34 Odeslat příspěvek
Co říkáte na poslední zmrvení zavedením od 9.11. LTP (aktuálního tržního cenového středu, resp. maskování spreadů) místo předchozího zobrazování BUY/SELL orientační ceny vč. spreadu ekv. volatilitě a spreadu T212? A jako bonus shodou okolností právě cca od 9.11. se mi T212 webtrader nechutně zpomalil při scrollu přes ptf je jak želva s načítáním cen atd.

Vážně uvažuju po 3 letech že jim dám pápá a o přechodu k IB nebo XTB, už na ty jejich optimalizace způsobující na straně klienta akorát komplikace nemám nervy.


Naposledy upravil tom brava dne 30. 11. 2022 13:45, celkově upraveno 3


Offline - Diskutér Profil 
2. 12. 2022 12:17 Odeslat příspěvek
.... to vypadá že jsem u T212 odsud poslední..... asi nejvyšší čas fakt změnit brouka.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 3. 2023 13:19 Odeslat příspěvek
tom brava píše
Co říkáte na poslední zmrvení zavedením od 9.11. LTP (aktuálního tržního cenového středu, resp. maskování spreadů) místo předchozího zobrazování BUY/SELL orientační ceny vč. spreadu ekv. volatilitě a spreadu T212? A jako bonus shodou okolností právě cca od 9.11. se mi T212 webtrader nechutně zpomalil při scrollu přes ptf je jak želva s načítáním cen atd.

Vážně uvažuju po 3 letech že jim dám pápá a o přechodu k IB nebo XTB, už na ty jejich optimalizace způsobující na straně klienta akorát komplikace nemám nervy.

Nedávno jsem si založil účet a nestačím se divit... Nejdřív jsem zjistil, že u nich není USD účet a teď tahle finta, že broker k nákupu / prodeji nezobrazuje bidask spread a to ani v okně s kontrolou příkazu! Jasný, můžu použít limitní příkaz, ale i tak si broker může spread o něco natahovat, což bych se vůbec nedivil...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 3. 2023 13:44 Odeslat příspěvek
Já od nich taky odešel... na začátku minulého roku jsem něco málo prodával, přišla mi sice stejná částka, ale rozdrobená ze 4 jiných zdrojů... absolutně jsem to nepochopil, nesedělo to ani k jednomu prodeji, jen výsledný součet byl ok, divné. Vzbudilo to ve mně hodně pochybností. :-D


Offline - Návštěvník Profil 
5. 3. 2023 12:22 Odeslat příspěvek
Ahoj, trošku si teď lámu hlavu s daňovým přiznáním a Tradingem 212. Mám účet v CZK a jejich tax statement je uveden v CZK, ale není přepočítán přes jednotný kurz. Teď člověk asi musí každou transakci rozepsat v původní měně a přepočítat do CZK přes jednotný kurz co? :hm K DP pak jen přiložit soupis transakcí z T212 a k tomu dát tabulku s přepočtem...

Jestli se nepletu, tak T212 ruším, protože to je práce na den. :roll:


Offline - Diskutér Profil 
5. 3. 2023 13:47 Odeslat příspěvek
K DP nic nepřikládáš. Takže pokud tam máš aspoň někde vidět hodnoty v měně jednotlivých instrumentů, tak to z toho opiš do Excelu a spočítej tam. Do DP napíšeš celkovou částku, co ti vyjde.


Offline - Návštěvník Profil 
5. 3. 2023 14:21 Odeslat příspěvek
Ok díky. Minulý rok jsem výpis od brokera k DP přikládal do příloh (měl jsem jen Degiro), tak jsem to chtěl udělat stejně. Jelikož si u dividend budu uplatňovat daň zaplacenou v zahraničí, tak jsem to chtěl nějak doložit. Přepokládám, že když to uplatním a nedám k tomu žádný podklad, tak se stejně asi ozvou s výzvou o doložení ne?


Offline - Diskutér Profil 
5. 3. 2023 14:59 Odeslat příspěvek
Nemáš povinnost to přikládat, beztak jde o potvrzení brokera a ne zahraničního správce daně, a myslím, že pokud nejde o statisíce, vyberou si na kontrolu někoho jiného. Pokud v tom výpisu jsou takové zmatky, raději bych ho proaktivně finančáku nedával, ať na sebe neupoutáváš pozornost. :D


Offline - Návštěvník Profil 
5. 3. 2023 15:18 Odeslat příspěvek
Ok, díky. Tak budu dělat mrtvého brouka. :) V prodejích/nákupech jsem se minulý rok rozjel, tak to nejsou úplně drobné, ale pod milion to je, tak snad mě nechají být. :)


Offline - Nadšenec Profil 
24. 4. 2023 18:01 Odeslat příspěvek
U Tradind 212 opět beží akce : Chceš získat zdarma akcie v hodnotě až 100 €?
Připoj se k Trading 212 Invest pomocí mého odkazu a oba získáme akcie zdarma.
V případě zájmu SZ.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 5. 2023 12:52 Odeslat příspěvek
Rovnako viem zaslať refferal link a poznám trik, ktorý zvyšuje pravdepodobnosť, že dostaneme hodnotnejšiu akciu :) už som takto dostal 43€ a 82€ akcie.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
10. 6. 2023 15:31 Odeslat příspěvek
Zdravím. Pokud si v Trading 212 vytvorim vlastni kolac akcii, ktere jsou třeba i dividendové, jako ej například Apple a mam tam nastaveno dividendy automaticky reinvestovat, musím řeši dividendy v daňovém přiznání? Jde mi o to aby mi tato povinnost odpadla a nemusel sem to řešit a danit. Děkuji.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 6. 2023 16:04 Odeslat příspěvek
Ano, musíš ty dividendy řešit a danit, protože ti byly vyplaceny.


Offline - Inventář Profil 
11. 6. 2023 13:46 Odeslat příspěvek
Tak tak, že ti broker nabízí reinvestice, to neznamená, že ti dividendy nejsou vypláceny, jen jsou hned obratem přímo jím zase zainvestovány. Pokud bys nechtěl řešit daně, pak ti nezbývá nic jiného než místo přímých dividendových akcií nakupovat akumulační ETF (až už obecné indexové, nebo nějaké zaměřené na dividendové akcie), které dividendy podkladových akcií reinvestují přímo ve své struktuře, tj. tobě nejsou vůbec vyplaceny, ale projeví se na kurzu/výnosu ETF. Hlavně neplést s ETF distribučními, které dividendy vyplácejí - to jsou typicky všechny ETF obchodované v USA plus část těch ostatních. Musíš tedy sáhnout po těch obchodovaných v Evropě, které mají typicky ve svém názvu na konci zkratku Acc (akumulace, nikoliv distribuce dividend).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další stránka
Stránka 9 z 13 [ Příspěvků: 189 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies