FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Trading212 UK - zadarmo 1 akcii, jejíž hodnota činí max.100€

Offline - Poslední varování Profil 
15. 1. 2022 13:47 Odeslat příspěvek
Jakože i eToro nemá spread? NEVĚŘÍM! Říkám že jedině udělat slepit test za cenu trhu v jeden časový okamžik.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
15. 1. 2022 14:08 Odeslat příspěvek
https://helpcentre.trading212.com/hc/en-us/articles/360014820257-Can-the-spread-be-different-on-another-platform-
Citace
Can the spread be different on another platform?
Invest/ISA

The spread and price quotes should be the same if the brokers are both using the primary (most liquid) exchange of the instrument.

No, nejlepší asi vyzkoušet. Možná to tu nikdo nepoužívá. Tak až zkusím, uvidím :-)


Offline - Trvalý BAN Profil 
15. 1. 2022 16:16 Odeslat příspěvek
Chci se zeptat kdo garantuje, že ty tvrzení na web stránkách zprostředkovatelů akciových obchodů "brokerů", že mají např. oddělené držení akcií klientů od ostatních účtů a že mají ono 20k € pojištění proti podvodům některého svého zaměstnance jsou fakticky fyzicky pravdivá a ne jen vylhaná ?

Dále mě připadá krajně podezřelé, že někteří brokeři nebo jejich naháněči i v česku slibují "nějaké" neznámé akcie údajně, údajně v hodnotě až 100€ jen za registraci jako bonus, to už někdo objevil finanční perpetum mobile ?? Kdopak bude něco dávat jen tak zdarma....


Offline - Diskutér Profil 
15. 1. 2022 16:50 Odeslat příspěvek
Navstevnik123 píše
...spíš chci zjistit od zkušenějších, v čem je ten háček u T212... zatím jsem ho úplně nenašel :)

Žádný háček tam není... A ani nesmí být, jinak by to regulátoři zařízli. Za mě vhodný broker na divi US akcie (-15%).
Rizika - akcie jsou na sběrném účtu, sice na tvé jm., ale broker je může půjčovat (za úplatu). Ale to dělá i Degiro.
Drobné nevýhody - docela non user friendly platforma (dle mě); je jednoduchá, velmi strohá, málo info, exekuce ale OK.
Určitě ale lze jinde nalézt podstatně více přehledná a vypovídajíc místa na info, grafy, TA aj.
Spready - brokeři samozřejmě mají spready různě veliké (jak na co) na akcie i ETF, mění je, ale jsou nízké. Celkově jsou však nižší než poplatky, proto se vyplatí především na malé částky a to asi až do 120 až 60 tKč za obchod.
Zkus zapátrat: který broker má nejnižší spready ? (Nápověda: ale zase namá frakce)


Offline - Nadšenec Profil 
24. 1. 2022 13:09 Odeslat příspěvek
Ode dneška opět běží akce na akcii zdarma:
Citace
The present Campaign shall be active in the following time period: 24/01/2022, 00:00 AM GMT to 28/02/2022, 00:00 PM GMT
https://www.trading212.com/legal-docume ... iend-terms

A tak kdyby náhodou - nabízím využití vašeho kódu doporučení, když využijete a splníte podmínky u některého z mých kódů doporučení jiné služby :)


Offline - Přeborník Profil 
27. 1. 2022 00:04 Odeslat příspěvek
Je to, myslím, daleko jednodušší: lákají nové uživatele rozdáváním peněz, jako spousta jiných firem. Vylepšili to rozdáváním akcií proto, aby i ten, co si to založí čistě kvůli odměně a obchodovat nemá v plánu, musel udělat aspoň jeden obchod a naučit se s tím pracovat – takže až ho někdy napadne opravdu obchodovat, vzpomene si ta tuto firmu a půjde tam, protože už to umí a je to nejjednodušší.

Kdyby uměli předpovídat downtrend, tak by místo provozování obchodníka mohli s daleko větším ziskem shortovat sami.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 2. 2022 18:15 Odeslat příspěvek
Ahoj, řešil tu někdo už daňové přiznání. Dividendy jsou strženy 15% a hodlám si to započíst. Co dáváte jako přílohu? Z apky jde stáhnout přehled transakci v .csv a na email chodí měsíční výpisy. Co dáváte jako přílohu o sražené dani? Díky


Offline - Administrátor Profil 
17. 2. 2022 21:52 Odeslat příspěvek
Viz § 38f odst. 5 zákona o daních z příjmů: Daň zaplacená v zahraničí se prokazuje potvrzením zahraničního správce daně. Tento důkazní prostředek lze vyžadovat nejdříve po třiceti dnech ode dne doručení potvrzení zahraničního správce daně daňovému subjektu. V odůvodněných případech lze daň zaplacenou v zahraničí prokazovat i potvrzením plátce příjmu nebo depozitáře o sražení daně.


Offline - Diskutér Profil 
18. 2. 2022 15:22 Odeslat příspěvek
Četl jsem, že se dají převést peníze mezi CFD účtem a Invest účtem, je to pravda? CFD účet má totiž dobití kartou bez poplatku bez limitu...

A jak přesně funguje CZK účet? Měním peníze na eura/dolary, nebo mám zůstatek v korunách a za nákup cenného papíru se strhne burzovní kurz + těch 0,15 % přímo v korunách?
Jde mi o to, co když třeba za rok zvýší poplatek za konverzi na 1 %, co pak? Můžu si tam nechat peníze v měně prodané investice (eur/usd), nebo se to automaticky převede na koruny s poplatkem?


Offline - Návštěvník Profil 
18. 2. 2022 16:23 Odeslat příspěvek
tmx643 > T212 nemám, ale viděl jsem video, kde ukazovali, jak na to. https://www.youtube.com/watch?v=wpYx3-Vj5_Q

Sám jsem to hodně rešeršoval. K Degiru hledám opravdu trustworthy brokera, který umožňuje frakci akcií a je levný. Překvapivě nejlépe mi teď vychází Interactive Brokers, akorát se tam musí přepnout ten režim poplatků na ty "dynamické". Právě na T212 je šílenej ten fee za převod měny. Pokud jsem to pochopil správně, pak pokud v jednom roce nakoupím akcie za 1000 USD a prodám je za 1500 USD a chci si prachy převést na účet, tak zaplatím 5+7,5=12,5 USD... + samozřejmě spread.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 3. 2022 13:00 Odeslat příspěvek
Všiml jsem si v poslední době ve fb skupinách k T212, že při posílání peněz zpátky na účet u Monety dochází k tomu, že přijatou platbu banka zablokuje a dokud jim člověk nedodá od T212 ARN kód, tak to nepustí.
Docela zajímavý přístup.


Offline - Nadšenec Profil 
29. 3. 2022 13:22 Odeslat příspěvek
Co to je ARN kód?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 3. 2022 13:27 Odeslat příspěvek
"In case your funds haven’t appeared in your account after 3 working days since the execution of your withdrawal request, you should contact us here.

We will provide a unique Acquirer Reference Number (ARN), which is assigned specifically to credit/debit cards transactions. You will be able to contact your local bank’s branch and provide this number in order for them to assist further with your withdrawal.

A proof of payment document can also be issued for bank wire payments, executed more than 3 business days ago."
https://helpcentre.trading212.com/hc/en-us/articles/360014189938-What-should-I-do-if-my-withdrawal-is-missing-after-3-working-days-
Nejspíš identifikace platby ze strany brokera.


Offline - Návštěvník Profil 
17. 4. 2022 23:02 Odeslat příspěvek
Ahoj, jak je to v současnosti s nějakým reportem/statementem na konci roku pro DP? Četl jsem, že T212 žádný takový "sumář" příjmů, výdajů a dividend za předchozí rok neposkytuje a že člověk musí složitě dopočítávat např. u frakčních akcií diviendy. Co je na tom pravdy?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 8. 2022 14:47 Odeslat příspěvek
Ahoj,
mám Trading 212 a dostal se ke mě přiložený dokument hovořící o danění frakčních akcií, tedy akcii které mají i všichni ostatní majitelé účtů na Trading 212.
1) Prosím, rozumíte tomu tak, že ať mám na Trading 212 jakýkoliv zisk, tak na mě neplatí osvobození od daně po držení 3 roky a taktéž neplatí 100tis.Kč/rok? A VŽDY tedy z veškerého zisku platím 15%?
2) Dejme tomu, že si koupím 0,3 akcie/ETF, pak si koupím 0,4 akcie/EFT a nakonec 0,5 akcie/ETF. Za 3 roky prodám 1 celou akcii/ETF. Je už to bráno jako že sem prodal frakční akcii a musím zdanit 15% nebo už mám 1 celou akcii a jsem po 3 letech osvobozen a je to teda "v pohodě"?

Ať je to jakkoliv, hodně mě překvapuje, že se nikde o tom nepíše.

Obrázektemporary image hosting
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Další stránka
Stránka 8 z 13 [ Příspěvků: 189 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies