FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Nejlepší broker pro menší objemy investic

Offline - Návštěvník Profil 
5. 8. 2020 12:43 Odeslat příspěvek
OK, zkusím se podívat na to Degiro. Můžeš ale rozvést proč Revolut ne? Ano, je to celkem nová platforma, ale jak jsem pochopil je to jen zprostředkovatel, a poplatky mi přijdou OK, resp. jsou tam i nějaký transakce zdarma. Je v tom nějakej háček?
Pak se samozřejmě nabízí otázka proč ne ETF a já říkám proč ne, jen jsem zatím neměl možnost s nima nikde obchodovat krom XTB, ale tam žádný peníze zatím nemám, takže můžu jít kamkoli jinam.

-- 5. 8. 2020 13:51 --

jednadva píše
vencaxxx:
Nechceš spekulovat o kryptu... A kdo s ním přišel? Mě by to ani ve snu nenapadlo. Kapitál je nahrnutý někde úplně jinde. BTC nebo krypto obecně nebo P2P prostě nikdo nekupuje, tak proč bys je měl kupovat ty?

Co se týče akcií, tak levně vychází IWDA přes DEGIRO, viz vlákno o DEGIRu. Má to samozřejmě svoje mouchy, jako všecko - nic není dokonalé. Byl tady kdesi zmíněn taky indexový podílový fond Fidelity MSCI World (vyhledej si příspěvky diskutéra "Fantucci" nebo mu pošli SZ, pokud by tě to zajímalo).


Já chtěl na tom jen poukázat na můj přístup k investování, nechtěl jsem se tady o tom rozepisovat. Krypto beru jako spekulaci, jsem si vědom rizika, prostě mi nevadí mít v tom a případně přijít o pár desítek až stovek tisíc. Jinak to že do toho nikdo neinvestuje je z pohledu akcií asi pravda, nicméně to se může změnit. A celkem známé heslo velkých investorů je zhruba "když už do toho investujou všichni tak je nejvyšší čas se poohlédnout jinde" ne? Prostě já nejsem zvyklý dělat všechno jako ostatní, krypto je prostě určitá příležitost (když už jsme do toho teda zabředli) a vzhledem k tomu v jakém fin. systému žije tenhle svět a kam to všechno spěje (do prd...) tak krypto je (možná) budoucnost. Ve chvíli kdy se zbavíme hotovosti (už se to blíží) tak nebude technicky rozdíl mezi tím platit kryptem nebo fiat měnou. A pak se třeba časy změní. Nikde není napsáno že jednou nebudeme počítat zisky z akcií v BTC a dolar s eurem upadnou do zapomnění. Zkrátka já moc nevidím rozdíl mezi kryptem a ničím nekrytými penězi, jen v použité technologii a ta hraje ve prospěch krypta co se budoucnosti týče.
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
5. 8. 2020 12:56 Odeslat příspěvek
Neupadnou, staty se nikdy nevzdaji statni meny. Pokud muzes prijit o statisice, tak je tam dej, proc ne, na co cekas, je to cista spekulace a jedina hodnota za tou menou je vira a spalena elektrina. Nikdy nevis, kdy prijde vyplach a kdo to ovlada (ve smyslu pohybu kurzu).

Za BTC se realne nic neprodava, protoze je to vse prepocteno na smenny kurz se spreadem. Asi jako kdyz jdes platit Eurem v ceskem Tescu, zkratka mas prirazku za to, ze platis v “cizi mene”.


Naposledy upravil vpe dne 5. 8. 2020 12:58, celkově upraveno 1


Offline - Návštěvník Profil 
5. 8. 2020 12:57 Odeslat příspěvek
Jsem si toho vědom a tohle riziko mi přijde přijatelné.


Offline - Poslední varování Profil 
5. 8. 2020 12:59 Odeslat příspěvek
A hotovosti se jen tak nezbavime, to nesmime pripustit :-) Je potreba udrzet si nejake to soukromi anebo aspon tu moznost. I kdyz ovce vzdy slysi na to pohodli vymenou za soukromi (facebook, google, nyni bezhotovost, za chvili cipy pod kuzi)...


Offline - Diskutér Profil 
5. 8. 2020 13:01 Odeslat příspěvek
vencaxxx:
Rozumný člověk by měl odlišit finanční plánování od sci-fi nebo bonmotů. Jinak to plánování nemá smysl a můžeme to rovnou všecko utratit na kolotočích. Je tam větší sranda.


Offline - Návštěvník Profil 
5. 8. 2020 13:03 Odeslat příspěvek
Soukromí už prakticky neexistuje a bude to horší, viz čína a její experimenty se socialnim kreditem apod. A EU směřuje stejným směrem. Ale to už jsme dost OT.

-- 5. 8. 2020 14:09 --

jednadva:
Ano a přesně tam směřuju, řekněme že jedna část mého PF je spekulativní (krypto, p2p) a to bude ta menší část, druhá bude investiční (tu chci vybudovat) a o té se chci bavit především.
Krypto chci prostě nakoupit a držet do doby než bude použitelné nebo ho odepíšu jako ztrátu a dál se jím nezabývat.
Na druhé straně chci akciové PF které by mělo sloužit jako pojistka na stáří atd. a tomu bych se chtěl nějak aktivněji věnovat do budoucna.


Offline - Poslední varování Profil 
5. 8. 2020 13:12 Odeslat příspěvek
To jsi ve spatnem vlaknu, kdyz “ broker pro menší objemy investic” :-)


Offline - Diskutér Profil 
5. 8. 2020 13:13 Odeslat příspěvek
vencaxxx:
A kolik % peněz chceš do toho krypta dát? Kdybys kupoval % podle relativní kapitalizace a měl k investování řádově stovky tisíc, tak se bavíme spíš tak o stokorunách nebo nižších tisících Kč.


Naposledy upravil jednadva dne 5. 8. 2020 13:14, celkově upraveno 1


Offline - Návštěvník Profil 
5. 8. 2020 13:13 Odeslat příspěvek
Tak to jsou menší objemy, nejsu milionář.

-- 5. 8. 2020 14:19 --

jednadva:
Já už to krypto tady nechci rozmazávat :D, jsme OT. Chci mít prostě pár coinů od top 5-10 kryptoměn, třeba 10-20% PF, to je ale na úplně jinou diskuzi. A jak už jsem řekl, je to spekulace a tak to vnímám, nehodlám se tím zatím nějak hlouběji zabývat.
Resp. jedna věc je rozložení PF teď, tzn. alokace několika set tisíc do různých instrumentů a další věc je pravidelná investice v průběhu času.
Teď mám v plánu nakoupit víc "spekulací" a později mnohem víc investovat. Prostě krypto dává smysl teď, když je právě kapitalizace malá, a cena nízká. Pokud kapitalizace časem vzroste tak cena taky a pak na tom vydělám, pokud ne tak to odepíšu. Ale míň než kdybych to kupoval postupně podle kapitalizace.
Oproti tomu akcie chci kupovat dlouhodobě, má to být hlavní zdroj příjmů ve vzdálenější budoucnosti, případně něco co předám dětem.


Offline - Diskutér Profil 
5. 8. 2020 13:27 Odeslat příspěvek
Jaký výnos z toho krypta čekáš? V ročním vyjádření?


Offline - Návštěvník Profil 
5. 8. 2020 13:29 Odeslat příspěvek
Já o tom takhle neuvažuju, prostě to beru tak že za 10 let to může být stonásobek nebo taky nula. Zkrátka vzhledem k tý malý kapitalizaci je ten potenciál obrovskej a míra rizika pro mě tím pádem přijatelná.
u akcií je to tak že můžu mít pár procent nad inflaci a nebo taky dost mínus, to riziko vnímám jako daleko větší, ale zase dlouhodobě stabilnější a spíš dosažitelný výnos. A PF chci mít postavené na něčem stabilním, firmy tady budou vždycky, krypto třeba ne, nebo ho nahradí něco jiného, takových příležitostí není moc ale určitě nějaký ještě budou, takže bůh ví co mě ještě časem zaujme ;)


Offline - Diskutér Profil 
5. 8. 2020 13:42 Odeslat příspěvek
Tak to nevím, podle mě z malé tržní kapitalizace BTC neplyne vysoký očekávaný výnos BTC.


Offline - Návštěvník Profil 
5. 8. 2020 14:08 Odeslat příspěvek
No kdyby BTC nahradil USD tak by měl 1BTC hodnotu asi 57mld USD. Kapitalizace je cena x množství, jestli se nepletu, tzn. množství BTC je známé a konečné, množství USD neznáme ale odhad je někde kolem 1,3 trilionu USD a momentálně je kapitalizace BTC jen nějakých 213 mld USD. A množství USD je jen zlomek toho kolik peněz celkem je na celém světě.


Offline - Diskutér Profil 
5. 8. 2020 14:21 Odeslat příspěvek
No, dobře, to je pořád to tvoje sci-fi, to by asi líp posoudil Bradbury nebo Asimov, na to nemám kvalifikaci.

Jaký roční výnos teda čekáš? Jakým tempem se ti ta investice bude zhodnocovat?


Offline - Návštěvník Profil 
5. 8. 2020 14:37 Odeslat příspěvek
Pořád se snažím vysvětlit že neočekávám vůbec nic. Neberu to jako investici kde bych čekal nějaký roční zhodnocení. Je mi to jedno, resp. proto že to nemá cenu ani řešit. Je to jako zainvestovat do nějakýho startupu, prostě do roka může zkrachovat, ale taky to může bejt druhej Apple třeba, co já vim. Nemám zkrátka žádný očekávání, je to SPEKULACE.
Proti tomu chci mí ty akcie který už známe dlouho a máme nějakou historii a taky nějaký předpoklady budoucího vývoje apod. Ty beru jako investici a tam čekám min. 8% ročně.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další stránka
Stránka 4 z 7 [ Příspěvků: 91 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies