FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Nejlepší broker pro menší objemy investic

Offline - Diskutér Profil 
5. 8. 2020 15:47 Odeslat příspěvek
Akcie vidíš poměrně realisticky. Za minimum bych nominální výnos 8 % p. a. spíš nepovažoval. Bral bych to spíš jako střední výnos (tj. průměr). I tak je to poměrně optimistická varianta, ale není zas tak daleko od reálu.

Co se týče krypta - kvůli něčemu to krypto kupuješ. Nekupuješ ho bezdůvodně. Už jsi jeden výnos uvedl, jenom nevíme období, za které ten výnos měl být. Zkus si představit i další možné scénáře a doby, za které by mohly nastat.
Poslední příspěvek

Offline - Návštěvník Profil 
5. 8. 2020 15:55 Odeslat příspěvek
Já asi nechápu na co se mě přesně ptáš, krypto nekupuju primárně kvůli výnosu, jen jako rezervu pro případ nějaký velký fin. krize v budoucnu apod. Bude se mi díky tomu líp spát, jako důvod mi to stačí a tím bych to uzavřel.

Offline - Inventář Profil 
5. 8. 2020 17:39 Odeslat příspěvek
Tak ho kup a nešpekuluj

-- 5. 8. 2020 17:47 --

vencaxxx píše
Pořád se snažím vysvětlit že neočekávám vůbec nic. Neberu to jako investici kde bych čekal nějaký roční zhodnocení. Je mi to jedno, resp. proto že to nemá cenu ani řešit. Je to jako zainvestovat do nějakýho startupu, prostě do roka může zkrachovat, ale taky to může bejt druhej Apple třeba, co já vim. Nemám zkrátka žádný očekávání, je to SPEKULACE.
Proti tomu chci mí ty akcie který už známe dlouho a máme nějakou historii a taky nějaký předpoklady budoucího vývoje apod. Ty beru jako investici a tam čekám min. 8% ročně.

Do roka NEmůže být z žádného startupu druhý apple, a to z milionu důvodů…
nechápeš, jak svět funguje. I když USNavy má patenty na lítající talíře, tak svět nefunguje, jak si konsp.teoretici představují :-(

Ps: apple je na burze přes 40 let nebo i víc, to neni zazrak z roku na rok :-) Bezzos to taky bouchá pilně už od začátku devadesátek, žádná Supernova nepřijde.

5. 8. 2020 18:11 Odeslat příspěvek
Jako já chtel řešit akcie, tam směřoval původní dotaz, ale jen jsem zmínil krypto tak nikdo neřeší nic jinyho. Už jsem tu diskusi několikrát neúspěšně utnul a stále se k tomu vracíme.
Jo a s těma startupama to bylo myšleno tak (stačí pozorně číst) že do roka může zkrachovat a nebo se stát druhým Applem - za libovolně dlouhou dobu.

Offline - Nadšenec Profil 
6. 8. 2020 10:31 Odeslat příspěvek
To Venca : Já tě chápu :-) S tím BTC i startupem. Nemám s tím problém. Klidně to měj :-)

Akcie : Chce to plán, plán, plán :-) Pořád dokola, já vím :-) Ale obecně. Když akcie, tak nejlépe ETF (popřípadě nějaký dobrý OPF). Alokace u tebe asi 100 % akcie. Diverzifikace např. : jedno ETF USA SP 500, jedno svět, jedno Evropu atd . Diverzifikace měny : USD, EU, CZK. Nevím. Neznám podrobnosti. Je to jen příklad. Takže bych jsi mohl mít 2-4 ETF. Poplatky za nákup jsou od 0-12 USD. Čili od Degira, přes IB, Lynx až po ostatní. Každý broker má své výhody, nevýhody. To si musíš ujasnit sám. Pokud budeš investovat pravidelně menší částky, poplatky jsou dost zásadní. Můžeš ale místo 1x měsíc investovat 1x3, nebo 1x6, 1xrok.U vyšších částech bych se neřídil jen poplatky. Degiro je sice zdarma, ale zase má omezený výběr ETF. Důležitý je ten plán a prostě začít.

6. 8. 2020 13:00 Odeslat příspěvek
Jasně, díky. Já právě chci někde začít a postupem času se uvidí, asi zkusím Degiro na tu první investici. Co se týče tý pravidelnosti tak šlo by to udělat tak že bych třeba trvalým příkazem posílal na investiční účet každý měsíc a nakupoval pak podle potřeby třeba méně často ne?

Jinak se chci ještě zeptat jak potom řídit to portfolio, jestli vůbec má cenu se tím zabývat? Zatím předpokládám pojedu jen strategii "nakup a drž", ale samozřejmě asi lepších výsledků bych dosáhl nějakým aktivním přístupem. Je o tom třeba nějaká literatura nebo blog nebo informace? Nebo jak to dělají (alespoň obecně) zdejší akcioví investoři?

6. 8. 2020 14:25 Odeslat příspěvek
Jo ty bys rád řídil portfolio, ale nechceš si s dopomocí ani spočítat, kolik ti vynese 10 % až 20 % toho portfolia. Řídit tvoje portfolio musí profesionální řidič. Pokud chceš ušetřit, tak můžeš zvolit rozumnou "naivní" (defakto neřízenou, generickou) strategii, kterou zas tak moc nezkazíš, např.:

80 % IWDA (např. DEGIRO, technikálie viz vlákno o D. zde)
20 % spořák/státní dluhopisy/stavebko apod.

Očekávaný reálný výnos = cca 4 % ročně, směrodatná odchylka = cca 10 %. Udržuj poměry zhruba v pásmu +/- 10 procentních bodů. A máš to zdarma.

6. 8. 2020 14:39 Odeslat příspěvek
Spočítat si to dokážu jen nevidím význam v tom to dělat pokud je to zase další narážka na krypto a předchozí dotaz. Nebo kam tím míříš?

Pokud se budeme bavit o akciích tak jak jsem psal, jsem na začátku, snažím se do toho proniknout a proto bych uvítal nějaký odkazy na další zdroje (prakticky) nebo reálné zkušenosti zkušenějších, nehodlám si příští týden hrát na "velkýho investora" s aktivně řízeným portfoliem. Bavíme se o letech vývoje a studia, někde ale začít musím. Nechci to jen "nasypat" do nějakých ETF a zapomenout na to. Rád bych věděl co dělám a proč a chci mít nějakou strategii, kterou ale budu pilovat časem. Nevidím ale důvod znovu objevovat ameriku a tak se ptám na zkušenosti nebo zdroje. Zatím mi jde jen o uložení financí mimo běžný účet a jejich postupné zhodnocování, cílem je alespoň udržet hodnotu těch peněz a časem získat i nějaký rozumný výnos.

6. 8. 2020 14:53 Odeslat příspěvek
O co ti vlastně jde? Chceš jenom slyšet, jak je super, že věříš na pohádky? Ano, samozřejmě, mluvím o kryptu, protože chceš řídit portfolio a do něho si chceš zařadit taky krypto, ale snad ne proto, že odhaduješ budoucí hodnotu 1 BTC na 57 mld. USD. To by byl přinejmenším úlet.

Spočítání historického výnosu krypta (nebo jiného aktiva) je důležité v tom, že budeš mít trochu realističtější odhad "budoucího průměrného výnosu", "maximálního nebo minimálního budoucího výnosu" apod.

Odkazy máš všude na Googlu. Návrh portfolia viz výše.

6. 8. 2020 15:20 Odeslat příspěvek
Ne nemá to cenu počítat. Ten můj post předtím byl jen o tom, abych demonstroval jak velký je potenciál krypta, pokud by se z něj jednou stalo běžně používané platidlo, což ale nečekám že se stane, resp. že to bude zrovna a jen BTC a nebude to třeba za 100let. Takže klidně se bavme o desítkách procent ročně. Za poslední 3 roky se BTC dostal na 7mi násobek ceny. Pokud to půjde dál třeba jen polovičním tempem tak to je hodně zajímavá investice. Ale taky tam za 10 let může být nula, proto tam chci dát jen menší část peněz. Ale nemá cenu to počítat a plánovat protože to je "novinka na trhu" a spekulace. Není dost historických dat na nějakou analýzu apod. takže to nedělám a nedává mi smysl to dělat.

Jinak o kryptu už nechci slyšet nic, netušil jsem že je to tady "červený hadr" a neměl jsem ho vůbec zmiňovat.

6. 8. 2020 15:28 Odeslat příspěvek
Jim to krypto nedá spát a nedá spát :-):-)

Jakou si představuješ jinou strategii od kup, investuj, drž a prodej? Jako nějaký trading? Nebo chytat dna v krizi, kupovat ve větším a následně prodat při růstu?

Naposledy upravil Inev dne 6. 8. 2020 16:05, celkově upraveno 1

6. 8. 2020 15:30 Odeslat příspěvek
vencaxxx:
Fakt? Já mám data z Yahoo a na těch to vypadá jinak. Ale možná jsem něco "zvoral" a spočítal to blbě.

Příloha
BTC.png
BTC.png
[ 15.35 | Zobrazeno 46 krát ]

Příloha
BTC den Kc.png
BTC den Kc.png
[ 6.88 | Zobrazeno 1198 krát ]

-- 6. 8. 2020 15:32 --

Inev píše
Jim to krypto nedá spát a nedá spát :-):-)

Jakou si představuješ jinou strategii od kup, drž a prodej? Jako nějaký trading? Nebo chytat dna v krizi, kupovat ve větším a následně prodat při růstu?

Inev: Hele, ty tvoje amatérské akciové nápady jsou taky podobná šílenost, ale ze slušnosti jsem ti nic neřekl, tak si nezačínej.

6. 8. 2020 15:55 Odeslat příspěvek
jednadva : co máš konkrétně na mysli? Jaké amatérské akciové nápady, ty profíku :-) :-) :- )

6. 8. 2020 16:16 Odeslat příspěvek
Konkrétně chytání dna. Zejména. A kouskování na iks indexů.

6. 8. 2020 16:18 Odeslat příspěvek
Ten druhej graf nechápu, co je tím myšleno? Pravidelný nákup?

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 5 z 6 [ Příspěvků: 89 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat
Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies