FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Fio e-Broker

Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 3. 2020 10:23 Odeslat příspěvek
Dovolil jsem si založit úplně nové téma jelikož na názvy nebo na časový odstup podobných témat nešlo logicky navázat.

První dotaz - jak lze nejjednodušeji zjistit kolik mám celkem investováno?
Vím o výpisech ale to jsem vzdal jelikož mám na brokeru celkem 4 obchodní účty mezi kterými jsem přesouval a je to v pdf ne v excelu a elektronicky se ukáže pouze poslední rok.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
25. 3. 2020 15:06 Odeslat příspěvek
No nevím jestli očekáváš něco pokročilejšího, ale na záložce "Portfolio" máš snad celkový stav svých aktiv snad ne?


Offline - Návštěvník Profil 
26. 3. 2020 17:17 Odeslat příspěvek
asi jde o celkovou investovanou sumu, že? tak k tomu portfoliu přičíst Portfolio -> Vývoj -> Výsledek -> Zisk


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 3. 2020 10:11 Odeslat příspěvek
No nenašel jsem lepší možnost než stáhnout všechny výpisy v PDF, sečíst převody z a odečíst ty na běžný účet ... naštěstí jsem tam posílal jen ze dvou Fio a pak k tomu poslední rok který se však nachází v záložce OBCHODY ... filtrovat to nijak nelze a tak si ani tak nejsem moc jistý ... :eh


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 5. 2020 23:41 Odeslat příspěvek
Začínám teď pronikat do tajů a kouzel e-brokera (byl jsem dlouhý léta u brokerjetu a po jeho nešťastným konci částečně u Saxa a Investičního makléře ČS - podle toho, co se kam dalo nejlépe převést).
U Fia mě krom prehistorickýho vzledu, logiky a ovládání e-brokeru zarážejí dvě věci:
1) Otřesný vyhledávání. Např. ETF je možná vyhledávat jen podle tickeru, přestože zdaleka nejdostupnějším údajem je ISIN. Teoreticky jde i podle názvu, kde ale úspěšnost je velmi nizká (zadání se musí 100% shodovat s databází Fio, kde ale často výrazy zkracují apod.
2) A záhada okolo investičních certifikátů. Lze je i Fia obchodovat, nebo ne? Kvůli nim především jsem k Fiu šel. Na svých stránkách jejich obchodování opakovaně nabízí, možnost obchodování mi potvrdili i při uzavírání smlouvy (jakkoliv pouze přes burzu, především Xetru, nikoliv třeba i OTC, jako u brokerjetu). Nicméně se mi v e-brokeru zaboha nepodařilo najít jediný konkrétní certifikát, přestože jsou na Xetře 100% obchodovány. Po výměně několika zpráv s podporou ohledně toho, jak vyhledávat, mě nakonec tato uzemnila tím, že Fio certifikáty neobchoduje (přestože v předchozích zprávách tvrdili opak)! Jak to tedy je?
Snad mi to tu někdo osvětlí. Předem dík.


Offline - Inventář Profil 
24. 5. 2020 13:18 Odeslat příspěvek
1) Ano,dle jména se hledá kvůli zkráceninám špatně, dle tickeru lépe. Ale nemáš pravdu s tím ISIN - cenné papíry eBroker UMÍ bez problémů hledat dle ISIN! Příslušný celý ISIN zadej do pole "Najdi CP" v levém sloupci (ticker, pokud ho znáš, pak patří do pole "Jdi na CP" tamtéž). Nenech se zmást, že výsledky hledání ISIN neobsahují - ano, sloupec s ISIN ve výsledku hledání není, ale databáze Fio ho zná, k hledaní ho tedy použít fakt lze. Samosebou musíš mít v okamžiku hledání vybranou v horní liště eBrokera buď konkrétní burzu (USA, SRN, ČR...), nebo tam zvolit Všechny, aby to hledalo napříč. Ta horní lišta ovlivňuje vše v něm, tedy hledání, zobrazení v portfoliu atd. Já tam mám trvale zvoleno (zvýrazněno) Všechny.

2) nevím zda Fio umí certifikáty z Xetra Německo (nezkoušel jsem), ale umí ty z naší burzy Xetra Praha (za Kč), sám jsem v minulosti občas využil. Zde možná došlo k tomu nedorozumění mezi tebou a Fio: není Xetra jako Xetra, tato skupina burz je rozlezlá po více zemích, i u nás v Praze jde o burzu Xetra, po fúzi před X lety :). K tomu máme u nás ještě burzu RM systém (tu vlastní už hodně let přímo Fio). Ta tedy certifikáty nemá, zato má některé akcie (i zahraniční) v Kč, které Xetra Praha nemá.
Zpět k certifikátům: v Praze jde konkrétně o několik certifikátů/warrantů od Erste bank (investiční, bonusové i turbo certifikáty, long i short). A to na indexy, vybrané akcie ČR/Německa nebo komodity (zlato, stříbro, WTI ropa...). Hledej zadáním názvu (třeba EB GLD IC2 pro klasický certifikát na zlato) nebo ISINu do "Najdi CP". Seznam aktuálně obchodovaných najdeš na webu Pražské burzy zde: https://www.pse.cz/udaje-o-trhu/struktu ... ertifikaty a zde: https://www.pse.cz/udaje-o-trhu/struktu ... y/warranty
Zda tam jsou certifikáty zahraniční (třeba z Xetra Německo) zkus hledáním dle ISIN dle bodu 1). Nejspíš tedy ne. Ano, Xetra Německo má nabídku IC jistě větší, ale zase ty z Pražské burzy nakoupíš o dost levněji (50Kč poplatek za obchod na pražské burze oproti téměř 10 EUR na německé burze, k tomu na naší burze odpadá nemalý měnový spread z měnové konverze CZK-EUR). Pokud trváš na zahraničních burzách pro certifikáty, tak Fio nebude na to vhodné. Sám jsem u Fio také začínal napříč burzami, teď u Fio ale mám vše jen v CZK, ostatní u levnějších (EUR hlavně u Degiro, USD hlavně u Lynx). Vše ale jsou u mě teď už jen akcie - certifikáty už nemám žádné, tak ani nevím, zda a jak je Degiro/Lynx nabízí (ale asi nějak ano, v ceníku to mají).

A ještě důležitá věc k eBrokeru, která s tím výše uvedeným trochu souvisí: první věc, kterou by měl nový klient v eBrokeru udělat, je v Globálním nastavení přepnout Verzi aplikace na Plná verze. Bez toho je eBroker o mnoho věcí ochuzen (třeba individuální nastavení těměř u každé tabulky jako Obchody a jiné - jako zobrazené sloupce, jejich pořadí atd..)


Offline - Diskutér Profil 
24. 5. 2020 15:36 Odeslat příspěvek
Já mám tedy plnou verzi přednastavenou už od začátku, nebylo třeba to přepínat.


Offline - Inventář Profil 
24. 5. 2020 16:55 Odeslat příspěvek
Tím lépe, při mých začátcích investic přímo do akcií (místo jen do fondů) a zřízení Fio účtu (cca 2010) tam byla přednastavená ta osekaná verze, na plnou je každopádně vhodné přepnout, pokud by aktivní nebyla.


Offline - Diskutér Profil 
24. 5. 2020 20:44 Odeslat příspěvek
Ty máš v e-Brokeru také master účet? Platil jsi za těch 10 let nějaké poplatky za držení akcií? Je nutné si tam kvůli poplatkům nechávat nějaký zůstatek peněz?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 5. 2020 22:51 Odeslat příspěvek
Díky moc za obsáhlý vysvětlení.
Dle ISINu se mi tam nepodařilo najít vůbec, ale vůbec nic, ale možná v tom hrálo roli to nastavení burzy, ještě to ověřím.
Jestli si vybavuju dobře, tak plnou verzi mám, ale musel jsem si ji aktivovat.


Offline - Inventář Profil 
25. 5. 2020 13:58 Odeslat příspěvek
@suram:
Kdo má Master účet jako já, tak za vedení cz akcií bez ohledu na objem neplatí nic (u zahraničních akcií se neplatí nic i u těch co Master účet nemají, ty jsou z většiny evidované jinde, v evidencích zahraničních partnerů Fia). Zůstatek obchodního účtu může být klidně trvale nulový, tam není žádné minimum. Stejně tak objem nakoupených akcií nemá minimum.
Jediným pravidelným poplatkem (jen u CZ akcií s výplatou dividendy) je tedy jen 0,2% z výše vyplacené dividendy (zaúčtovaný současně s připsáním dividendy, proto zůstatek může být klidně nulový). To jsou zpravidla desetníky až koruny, dle objemu dividendy (je to poplatek v podstatě za to, že hromadně přijatou dividendu Fio rozúčtuje mezi obchodní účty investorů, co mají Master účet). A za to, že člověk nemusí do vyplácející banky a nemusí nic platit depozitáři za větší držené objemy, ten Master účet stojí i přes tento pidi poplatek za připsání českých dividend.

@Ferin:
Dle ISIN tam skutečně najdeš vše. Možná jsi ale ISIN omylem zadával do pole "Jdi na CP" (tam funguje hledání jen dle tickeru, celého či části), je třeba to zadávat do pole "Najdi CP", kde systém hledá fulltextem. A zkoušel jsem teď hledat přes ISIN známé akcie z ČR, Německa, USA i známá větší ETF a našlo to vše, neboli funguje to stále. Jen tedy nahoře je dobré mít vybrané burzy Všechny - při výběru třeba jen ČR je jasné, že to nenajde zahraniční akcie mimo českou burzu :)


Offline - Poslední varování Profil 
3. 6. 2020 12:35 Odeslat příspěvek
Neni fio trochu drahe na obchody s etf?

Kdo pouzivate degiro a kdo IB?

Jake reinvesticni ETF doporucujete zakoupit a jak byste diverzifikovali 1,5M (zbytek statni dluhopis)? Protoze nemohu najit smysl davajici reality, tak to chci dat do nizkonakladovyvh ETF, kde udajne take by mohlo byt real i 10% p.a. netto pri reinvestovani osvobozeno od SD...

Ale zas ty rizika s tim spojena, kdybyste pomohli nahlednout na vec z ruznych uhlu pohledu... :hm

Predstava byla to vzit po tretinach u 3 ruznych brokeru pro zajisteni rizika nejakeho problemu.

Kurzove riziko ted neresim.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 8. 2020 14:51 Odeslat příspěvek
Kdo obchodujete pres e-brokera - jake jsou pls rozdily pri zakoupeni titulu pres BCPP a pres RM-system?
Teda krom lehkeho v poplatku (ktery se i tak odhaduje nic moc - orpoti tomu, co jsem zvykly u Degiro :-D ), tak treba na co si u toho davat pozor a co radej zvolit.


Offline - Poslední varování Profil 
5. 8. 2020 16:53 Odeslat příspěvek
Na RMs bude asi mensi likvidita, a mensi poplatky. Je to mala burza 100% vlastnena Fio bankou (postupne od 2005 asi ji prevzali, drive to byla vec Podniku Vypocetni Techniky (PVT) a jela se tam kuponova privatizace)...

Takze pokud bych chtel mit moznost v budoucnu rychle prodat, tak bych nakupoval na BCPP, pri nakupu to hned vidis tu hloubku trhu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 8. 2020 17:18 Odeslat příspěvek
jo dik - tak nejak jsem si to z toho myslel tez, ale radej jsem se optal :-) (jeste ted se lehce vzpamatovavam z toho grafickeho rozhrani :-D)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Další stránka
Stránka 1 z 28 [ Příspěvků: 418 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies