FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Fio e-Broker

Offline - Poslední varování Profil 
10. 6. 2021 07:12 Odeslat příspěvek
A to jako fio neplati poplatky depozitari? Kdybys to mel na sebe tak nad 360.000 prece platis CDCP poplatky za ulozeni a dividendu si musis vybehat sam.
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
10. 6. 2021 07:20 Odeslat příspěvek
Nevím, co platí komu Fio. Já platím Fiu jen za připsání dividend 0,2 % a i to se mi zdá moc drahé.


Offline - Diskutér Profil 
10. 6. 2021 13:04 Odeslat příspěvek
Místo zhodnocení alespoň 40% řešit náklad dvěstěkrát nižší. Kristova noho.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 7. 2021 20:32 Odeslat příspěvek
Zdravím,

měl bych na Vás zkušenější dotaz ohledně poplatků a převodů peněz v USD.

Poslal jsem si na zkoušku 10 USD z Revolutu do Fio Brokera. U Revolutu je jasně daný poplatek 4,66 USD a tak jsem předpokládal, že mi na Fio Broker přijde zbývajících 5,34 USD.
Jaké bylo mé překvapení, když se mi příští den na účtu objevilo pouze 0,39 centů. Psal jsem si s Revolutem a ten mi sdělil, že mi strhli právě jen 4,66 USD a že se mám obrátit na Fio banku.
Ve Fio bance mi na call centru sdělili, že u nich je to také správně a že zbývající peníze (cca 5 USD) si strhla zprostředkovávající banka a že výše strhávání u malých částek je vyloženě náhodná a pokud si pošlu vícero peněz, tak si zprostředkovávající banka běžně strhává až 50 USD.

Mohu se zeptat na 3 dotazy, které mi pomohou při budoucích převodech, kterých se celkem začínám bát?

1) mohu tyto stržené peníze reklamovat u Fio banky a chtít je zpět, když jsem o žádné další bance, která zprostředkovává převod mezi Revolutem a Fio bankou nevěděl? Jinak řečeno. Jsou stržené legálně?

2) pokud by byl příští převod řekněme 5.000 USD, nehrozí mi zase nějaký brutální poplatek zprostředkovávající banky, který může být třeba 300, nebo více USD? Je tam opravdu maximální poplatek 50 USD? Může se třeba stát, že se mi nestrhne nic a kdo o tom rozhodne?

3) Myslíte si, že je pro převod USD měny (Revolut/Fio Broker) vhodná volba, nebo je nějaký lepší způsob? Díval jsem se na možnost převodu CZ/USD přímo u Fio banky, ale ten jejich směnný kurz je oproti Revolutu absolutně nevýhodný, zhruba o 0,30kč více na 1 USD, což je při objemech 5000 USD a více dost velká suma a myslím, že se to vůbec nevyplatí.

Děkuji za případnou odpověď, či nějakou radu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 7. 2021 21:47 Odeslat příspěvek
Uprimne bych u CZ ci EU brokera USD nikam neposilal. Vzdy tam budou poplatky, ktere ti dopredu na 100% nikdo nerekne, ale urcite to bude nevyhodne.
Pokud to tam nejde dostat treba jako platbu kartou zdarma, tak bych se USD operacim vyhnul.
Budu mit za chvili podobny problem kde treba Trading212 zavedl poplatek pri platbe kartou, takze USD operace u nich postupne ukoncim az vycerpam limit zdarma.
Rekl bych, ze USD prevody zacinaji byt pro vsechny non-US aktivity celkem problem.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 7. 2021 21:52 Odeslat příspěvek
Pokud nakupuji USD fondy, tak se počítám platbě USD nevyhnu. Tedy jestli tomu správně rozumím.
Potřebuji tudíž odpovědět na ty mé otázky, abych zvážil nejlepší cestu.
Každopádně díky za jakékoli info.

Ještě doplním, že chci nakupovat skrze Fio banku z důvodu bezpečí.


Offline - Přeborník Profil 
14. 7. 2021 22:26 Odeslat příspěvek
Místo Revolutu na směnu použij Roklen nebo něco podobného s účtem ve Fio. Pokud už v Revolutu máš dolary, tak je to těžké, poplatky asi řádově větší než těch zhruba $50 nebudou, ale nikdo ti to nezaručí.


Offline - Nadšenec Profil 
14. 7. 2021 23:15 Odeslat příspěvek
Bodie22 píše
Poslal jsem si na zkoušku 10 USD z Revolutu do Fio Brokera. U Revolutu je jasně daný poplatek 4,66 USD a tak jsem předpokládal, že mi na Fio Broker přijde zbývajících 5,34 USD.
Jaké bylo mé překvapení, když se mi příští den na účtu objevilo pouze 0,39 centů.

1) mohu tyto stržené peníze reklamovat u Fio banky a chtít je zpět?...
2) pokud by byl příští převod řekněme 5.000 USD, nehrozí mi zase nějaký brutální poplatek zprostředkovávající banky?...
3) Myslíte si, že je pro převod USD měny (Revolut/Fio Broker) vhodná volba, nebo je nějaký lepší způsob?...


ad 1) V ceníku FIO banky je informace, že "ostatní mezinárodní příchozí platba" může být snížena o poplatky zprostředkujících bank, pokud platba byla odeslána s poplatkovou dispozicí "Každý své bance" SHA. V tom případě stržený poplatek zprostředkující bance nelze reklamovat pro "nelegálnost". (Takový poplatek bys neměl platit tehdy, pokud by Revolut použil dispozici "Vše plátce" OUR)

Napadlo mě, jestli stržených 4.95 USD není náhodou tento poplatek v ceníku FIO:
1. Jednorázové příchozí platby
e) mezinárodní platba v ostatních měnách podporovaných pro vedení účtů - 100 Kč

ad 2) Výši poplatku určuje zprostředkující banka. Může se stát, že si nestrhne nic, ale není to pravděpodobné. Myslím, že obvyklý poplatek skutečně může být i 50 USD. Platby v USD jsou v EU hodně drahé.

ad 3) Myslím, že pro nákup USD za české koruny je vhodnější použít devizovku (např. Roklen, Wise, CurrencyFair), která dolary pošle přímo do FIO. Záleží na tom, jaký je u převodů z jednotlivých devizovek poplatek zprostředkující banky (pokud nějaký je).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 7. 2021 13:28 Odeslat příspěvek
Díky moc za odpovědi.

V Revolutu ještě dolary nemám.

Jinak ve Fiu mi právě řekli, že je to stržené jinou bankou a že tyto poplatky zprostředkující banky jsou magické a že mi je nikdo nikdy neřekne, ale že maximálně by měly dosahovat snad 50USD.

Zkusím tedy trochu nastudovat ten Roklen, který mi tu doporučujete, nikdy jsem o něm neslyšel. Pokud tam ale zase bude zprostředkující banka, tak to bude asi to samé, pokud ne, tak by to snad mělo být bez poplatků.

Mohu se tedy ještě blbě zeptat, jesti jsem to dobře pochopil:
Z Fio banky pošlu České koruny zdarma do Roklenu. Poté si to v Roklenu směním na USD s lepším kurzem, než má Fio Banka a poté si USD pošlu zpět do Fio na obchodní účet zřejmě bez poplatků?
Takhle jsem to dělal i u toho Revolutu, ale je tam ten poplatek zprostředkující banky.

Díky


Offline - Poslední varování Profil 
16. 7. 2021 17:27 Odeslat příspěvek
Jo. Pokud roklen posle usd ve smeru fio->fio, tak by to melo byt zdarma, zadna mezibanka tam neni.

Nevim o kolik jde ale abys kvuli uspore 50 usd nepromeskal pul dne a levny nakup treba…

Fio ma na ebrokeru nejaky “vyhodnejsi smenny kurz” v pracovni dobe, ale ten bude taky pekne drahy…

Pokud jedes vetsi sumy, a mas ucet v CSAS i CSOB a ti maji svuj dealing, tam se taky daly dojednat kurzy.

Pokud te s 10 usd oholili o 9,61 dolaru, tak to gratuluji, podej ve Fio servisu reklamaci a pozaduj vyuctovani poplatku, pripadne informaci, ktera banka po ceste si strhla kolik presne a zda transakce sla jako SHA, OUR, BEN. Hadam ze se to vse posila jako SHA. Za OUR se plativalo 500 CZK myslim, takze to byl strop (maximum).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 7. 2021 19:18 Odeslat příspěvek
vpe - teď to nějak nechápu, nevím co je to cesta fio-fio. Myslel jsem, že to bude cesta Roklen-Fio.
Jinak čas mě tam netrápí, budou to peníze do investice do nějakých fondů, je jedno, jestli je nakoupím dnes, nebo za týden.

a ve Fiu půjde podat reklamace na poplatek, který nestrhla přímo Fio? To už mi tady někdo psal, že s tím nic neudělám.

Mohu se ještě zeptat co je to to: SHA, OUR? V tomto se fakt vůbec nevyznám.

Zjednodušeně řečeno, jde mi prostě o to, dostat dolary do Fio Brokeru za co nejlevněji. Nechci zbytečně přeplácet tisíce, ty raději použiji na koupi více fondů.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 7. 2021 20:20 Odeslat příspěvek
ja jinak takhle pres roklen posilal vetsi castku v eur na obchodni ucet fio brokera a v pohode. nevim, zda tehdy chteli dvacku + roklen poplatky jsou v pohode.


Offline - Návštěvník Profil 
16. 7. 2021 20:32 Odeslat příspěvek
Bodie22 píše
vpe - teď to nějak nechápu, nevím co je to cesta fio-fio. Myslel jsem, že to bude cesta Roklen-Fio.

Já si posílám CZK z FIA do Easychange (funguje to asi stejně jako Roklen). Easychange provede konverzi do USD a protože má Easychange účet ve FIO tak převede USD vnitrobankovním převodem na můj USD účet a neplatí se žádný poplatek. Funguje to rychle a spolehlivě.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 7. 2021 20:41 Odeslat příspěvek
headshottt - takhle tomu rozumím. Ještě tedy dotaz. U toho Easychange stejně jako Roklenu bude tedy o dost lepší kurz směny CZK/USD, než u Fio banky?


Offline - Nadšenec Profil 
16. 7. 2021 21:51 Odeslat příspěvek
Ano bude. Stačí mrknout na web easychange.cz a na fio lístek.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 30  Další stránka
Stránka 11 z 30 [ Příspěvků: 436 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies