FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Fio e-Broker

Offline - Administrátor Profil 
14. 9. 2022 15:45 Odeslat příspěvek
octaviampi: nejsi daleko od pravdy. Následuje okamžité oznámení na FAU a ta to postoupí na příslušnou úroveň policie a začne i vlastní prošetřování. Do té doby peníze leží v meziprázdnu mezi dvěma účty.
Banka nemá pravomoc posuzovat, co se stalo, a zda byl spáchán zločin či nikoliv. To přísluší jen orgánům činným v trestním řízení. A banka je (ze zákona) udavač.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 9. 2022 17:49 Odeslat příspěvek
Je to uvedeno přímo v podmínkách účtu


Offline - Návštěvník Profil 
15. 9. 2022 08:53 Odeslat příspěvek
No je to celkem hezký seznam, ale stejně jsem tam nenašel co bych teda měl zadat v případě, že to převádím mezi dvěma svými účty. Všechno jsou to kdoví jaké účely, já žádný účel nemám, prostě jsem se rozhodl si převést peníze z účtu na účet... Nikde jinde jsem to nikdy nevyplňoval jen Fio broker...

Možná nejblíž je:
Citace
510 VÝNOSY Z PŘÍMÝCH INVESTIC - inkasa a platby spojené s převodem podílu na zisku přímé investice určeného k rozdělení (tj. dividendy, tantiémy) a další formy podílu na zisku (např. čistý výnos z pronájmu nemovitostí).

Ale to je podle mě taky mimo, protože to už by proběhlo a zase jen převádím peníze mezi svými účty...

Co tam zadáváte, nebo byste zadali vy?


Offline - Přeborník Profil 
15. 9. 2022 20:45 Odeslat příspěvek
(Ten seznam vidím poprvé, dost možná to chápu úplně špatně.)

Pokud je to čistě převod mezi účty téhož vlastníka, „finanční převody“ mi připadá přiléhavé.

Pokud je to z/do brokera, tak podle použití brokera. „Portfoliové investice“? „Výnosy z portfoliových investic“?

Jestli je jedna transakce převod větší částky, která vnikla různými způsoby (prodej CP + dividendy + nezainvestovaná část původního vkladu), netuším. Rozdělit to na samostatné transakce a nechat banky vydělat?


Offline - Návštěvník Profil 
16. 9. 2022 09:22 Odeslat příspěvek
2fc70: Vidím to podobně, moje původní volba „VÝNOSY Z PŘÍMÝCH INVESTIC“ je celkem podobná.

Každopádně jsem zavolal na Fio infolinku a tam mi řekli, že bych měl použít „Ostatni finanční převody“, což v tom zákoně ani není (jen „Finanční převody“), ale v e-Brokeru to je, takže v budoucnu budu používat to.


Offline - Inventář Profil 
18. 9. 2022 12:49 Odeslat příspěvek
To není jen v eBrokerovi, účel platby má Fio banka u zahraničích plateb i v běžném internetovém bankovnictví ve formuláři zahraničích plateb. Bohužel Fio ve více věcech zamrzla v době, kdy byla ještě záložnou, modernizaci internetbankingu, eBrokera atd. v podstatě dlouhé roky nedělala.
Vždy jsem zadával (když už je to povinné) Ostatní finanční převody, to je nejvíce univerzální a patří pod to vše. Tedy stejně (velmi podobně) jako u konstantního symbolu 0558 u tuzemských plateb v době, když byl ještě povinný (a býval pro svou univerzálnost ve formuláři plateb mnohde předvyplněný). Naštěstí od jeho povinnosti už ČNB před mnoha lety upustila, i když zejména právnické osoby ho používají pro kategorizaci plateb stále.


Offline - Diskutér Profil 
14. 1. 2023 13:01 Odeslat příspěvek
Zeptám se tady, snad to budete vědět. Přehrabuji se ceníkem Fio a nemohu najít poplatek za správu cenných papírů. Jedná se mi o akcie koupené na pražské burze a ETF nakoupené v EU a USA.
U Patrie jsem to našel na první dobrou - ČR akcie za 0,05% ročně a zahraniční za 0,12%.


Offline - Trvalý BAN Profil 
14. 1. 2023 13:30 Odeslat příspěvek
Já tedy neplatím za držení CZ akcií u Fio nic, ale je tam poplatek za připsání dividend myslím 0,2 % z výše dividendy.


Offline - Diskutér Profil 
14. 1. 2023 13:38 Odeslat příspěvek
U master uctu se pro ceskou burzu nic neplati, zahranicni resim jinde, tak nevim.


Offline - Diskutér Profil 
14. 1. 2023 13:46 Odeslat příspěvek
jjrr píše
Já tedy neplatím za držení CZ akcií u Fio nic, ale je tam poplatek za připsání dividend myslím 0,2 % z výše dividendy.
Tohle v ceníku tedy nikde nevidím :hm


Offline - Trvalý BAN Profil 
14. 1. 2023 15:54 Odeslat příspěvek
Asi to schovali hajzli, já to ale vidím ve FAQ.
https://www.fio.cz/o-nas/faq/investicni-sluzby/7-e-broker


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 1. 2023 17:45 Odeslat příspěvek
https://www.fio.cz/docs/cz/C_zaklad_220613.pdf

Inkaso a připsání výnosů nebo jiného peněžitého plnění (např. squeeze-out nebo cash merger) z investičního nástroje, který je veden v navazující evidenci Fio banky, a.s.

0,20 % z připisované výše výnosů nebo jiného peněžitého plnění


Offline - Přeborník Profil 
14. 1. 2023 19:55 Odeslat příspěvek
Nebo to držet na individuálním účtu, mít dividendy bez srážky, a platit 0,05 % p.a.

Kdosi tu myslím jednou říkal, že teď už nedávají volbu a vyberou (nebo snad úplně vnutí) master účet; takže bude lepší se zeptat rovnou ve Fio.


Offline - Trvalý BAN Profil 
14. 1. 2023 21:37 Odeslat příspěvek
Na pobočce ti dají vybrat, online ti založí k e-brokerovi automaticky Master účet, ale pak si můžeš v e-brokerovi založit i ten individuální účet jako druhý, na něm ale platíš poplatky CDCP podle ceny akcií na něm, zdarma to je ale pod 360000 Kč, takže do té částky se to vyplatí, inkaso dividend si pak musíš obstarat sám.
https://www.cdcp.cz/kalkulacka-poplatku/


Offline - Inventář Profil 
14. 1. 2023 21:59 Odeslat příspěvek
@DoubleSix:
Fio neúčtuje NIC za správu cenných papírů, českých ani zahraničních. To co ti píšou ostatní, to je Fio bankou jen přeúčtovaný poplatek českého Centrálního depozitáře cenných papírů (CDCP) za držení akcií nad určitý objem, tedy za české akcie držené v CDCP přímo na účtu tvého jména - ale tento poplatek jak píšou ostatní lze vynulovat tím, že v CDCP nemáš účet přímo na své jméno, ale máš to skrz Navazující evidenci Fio banky (tzv. Master účet, což je hromadný CDCP účet Fio banky, až v jeho rámci jsou evidováni jednotliví klienti). U zahraničních akcií (využití zahraničních depozitářů partnerů Fio) není poplatek žádný.
No a těch zmíněných 0,2% za výplatu českých dividend se také vůbec netýká roční správy cenných papírů, ale jde o účetní operaci (rozúčtování dividend z Fio Master účtu mezi jednotlivé klienty, vždy je účtován současně s výplatou takové dividendy), tedy je to vlastně poplatek za účetní rozdělení hromadně přijatých dividend mezi jednotlivé Fio klienty. Poplatek se netýká zahraničních dividend (skrz externí partnery) ani klientů, kterým jsou dividendy vypláceny přímo (díky vlastnímu účtu v CDCP), ne přes společný Master účet. A netýká se ani některých českých akcií, u kterých jsou dividendy danou firmou vypláceny přímo na jednotlivé bankovní účty klientů evidované v CDCP (i na tom Master účtu), ne hromadně na účet brokera k rozdělení brokerem (takto poctivě každému zvlášť přímo na účet vyplácí dividendy třeba Moneta, ale typické firmy jako ČEZ či KB to zasílají na hlavní CDCP Master účet brokera k rozúčtování).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Další stránka
Stránka 21 z 29 [ Příspěvků: 427 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies