FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Fio e-Broker

Offline - Inventář Profil 
23. 6. 2022 05:28 Odeslat příspěvek
K metodě spárování nákupů a prodejů jsem našel jen tuto konkrétní odpověď nějakému pánovi na dotaz, nikde nic oficiálnějšího: http://kacka.baldsoft.com/ilustrace/vyklad_zakona.pdf
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
23. 6. 2022 06:00 Odeslat příspěvek
No a co oficialnejsiho bys chtel?


Offline - Administrátor Profil 
23. 6. 2022 06:23 Odeslat příspěvek
Jenom upozorňuji, že pokud jsou akcie očíslovány (či jinak označeny), tak člověk musí vyřadit ty, které skutečně prodal.


Offline - Inventář Profil 
23. 6. 2022 10:25 Odeslat příspěvek
@John_D:
To co zde řešíš jsou dva různé způsoby evidence akcií či jiných CP v portfoliích u brokerů, které třeba broker Robomarkets nazývá Hedging a Netting (a umožňuje pro každé portfolio při jeho vytváření jednu z metod vybrat). Většina brokerů (Fio, Lynx, Degiro...) využívá Netting, tedy v portfoliu jsou akcie např. Microsoft vždy jako aktuálně držený a nerozlišitelný celek (všechny držené kusy), ne jako jednotlivé obchody-akcie (jejich nákupy) tedy nejsou v portfoliu "očíslované" (ve smyslu jak píše @Rop výše), párování s nákupem při prodeji je na tobě. Ta druhá metoda evidence každého obchodu v portfoliu zvlášť (Hedging dle terminologie Robomarkets), kterou jak správně píšeš používá broker XTB a u které jsou akcie (obchody) "očíslované" tím že každý obchod nákupu je zvlášť a zvlášť lze také prodat, je typická pro trading brokery, tedy není divu že funguje i u XTB. Vybrat si metodu u většiny brokerů (kromě zmíněného Robomarkets) nejde, je to napevno.
Ale ty to řešit nemusíš - prostě si třeba v Excelu veď vlastní evidenci obchodů a příslušných párování, není důvod, aby to za tebe dělal broker. U Fio prostě prodáš třeba 20ks akcie ČEZ a o tento počet se to v portfoliu sníží, broker neřeší zda byly prodány akcie koupené dříve či později (a fakt tento Netting používá téměř každý broker), zbytek nejen kvůli danění je fakt už na tvé vlastní evidenci obchodů napříč brokery.


Offline - Inventář Profil 
23. 6. 2022 11:00 Odeslat příspěvek
octaviampi píše
No a co oficialnejsiho bys chtel?


Obecné vyjádření (ano, to by tohle možná i bylo, i když to je "jen" odpověď na dotaz) visící na webu GFŘ.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 6. 2022 13:30 Odeslat příspěvek
minarjo: Děkuji :tleskani , to je přesně ono, co jsem nějak tušil, ale nebyl jsem si jistý.


Offline - Administrátor Profil 
23. 6. 2022 18:46 Odeslat příspěvek
drkarel: zákon to pro fyzické osoby vůbec neupravuje. Takže metoda dle libosti. Ani pokyn GFŘ D-22 to neřeší.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 6. 2022 14:47 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
nemáte zkušenost, jestli se dá přes eBroker nakoupit český státní dluhopis na sekundárním trhu? (BCPP, RMS).
Pozor, nemám na mysli ani Dluhopis Republiky ani Spořící Dluhopis.
Myslím něco jako toto:
Obrázek

Teoreticky to v nabídce je, ale na trhu není likvidita (orderbook je prázdný). Budu rád za každou zkušenost, sem nebo do sz.


Offline - Poslední varování Profil 
24. 6. 2022 22:49 Odeslat příspěvek
No tak tam loupni order a uvidíš ˇˇˇ

-- 24. 6. 2022 23:53 --

Wolffie píše
Presne tak, Fio absolutne nezajima, jak si to clovek bude dal danit, to neni jejich problem a zadny zajem na tom nemaji, tedy krome toho, ze by pripadne clovek odesel jinam.
Navic toho ani moc nevedi.

Jedine co nabizeji, je vypis o zaplacenych dividendach, pokud jsou tedy na ucte videt, za 360 za emisi, coz je dost silene, pokud jich ma clovek hodne. Ale to uz se zde v diskuzi resilo.


Moje odpověď spíše směřovala na to, jak se dobrat důkazů zaplacené dani, než na to, žádat fio o daňové poradenství. Já totiž netuším, ve které fázi se ta daň, kterou tazatel potřeboval doložit, strhla a záznamy o tom zmizely…


Offline - Návštěvník Profil 
8. 7. 2022 07:20 Odeslat příspěvek
Zdravím,
mám dotaz na ty, kteří mají akcie Monety. Zobrazují se vám u Monety v e-Brokeru ve vývoji portfolia v letošním roce dividendy? Mně vůbec, ačkoli prý byly připsané 17.1. a 25.5. U ostatních akciích dividendy ve vývoji portfolia normálně mám.


Offline - Diskutér Profil 
8. 7. 2022 10:05 Odeslat příspěvek
Krumpac : a připsané byly nebo nebyly ? (záložka obchody)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 7. 2022 11:21 Odeslat příspěvek
Chci se zeptat - u pokynu mi porad sviti zvalidovan trhem a uz hodinu se nic nedeje - zatim co jsem vzdy kupoval, tak se to behem minuty zmenilo na uspokojen - tam se neco menilo?


Offline - Návštěvník Profil 
8. 7. 2022 12:04 Odeslat příspěvek
Akciový Klokan píše
Krumpac : a připsané byly nebo nebyly ? (záložka obchody)


Díky za nápovědu, v záložce Obchody jsem je nakonec našel, takže připsány byly. A dozvěděl jsem se, že:
„Dividenda byla klientům na obchodní účet připsána jako bezhotovostní vklad na účet v CDCP, proto se v e-Brokeru zobrazuje pouze v záložce Obchody. Moneta tímto způsobem dividendu vyplácí vzhledem k zákonné povinnosti vyplývající ze skutečnosti, že její akcie jsou zapsané na jméno.“
(https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy ... -dividendy)
Tak už příště budu vědět, kam se mám dívat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 7. 2022 09:26 Odeslat příspěvek
mlrs píše
Chci se zeptat - u pokynu mi porad sviti zvalidovan trhem a uz hodinu se nic nedeje - zatim co jsem vzdy kupoval, tak se to behem minuty zmenilo na uspokojen - tam se neco menilo?


Tak dnes jsem to udelal uplne stejne a nakoupeno behem sekundy...takze predtim asi nejaky sotek...


Offline - Inventář Profil 
16. 7. 2022 21:23 Odeslat příspěvek
@krumpac:
Pokud bys chtěl dividendy Moneta (která je vyplácí přímo převodem koncovým investorům, ne hromadně k rozdělení Fio brokerovi) vidět nejen v Obchodech, ale i ve Vývoji, jde to udělat tak, že uděláš fiktivní vklad (symbol modrého + vlevo od jména akcie nad jejím grafem, zadáš výši čisté dividendy kterou zjistíš v Obchodech a zaškrtneš, že daná částka je dividendou). Tím v Obchodech přibude klasické zaúčtování dividendy jako virtuální vklad do portfolia a bude to pak tedy i v tom Vývoji. Podobně lze takto do Fio portfolia virtuálně vložit nejen dividendy, ale klidně i přímo kusy akcií, koupené třeba u jiného brokera, aby se to počítalo s tím jako celek. V záložce Obchody lze pak klikem na to + takový virtuální vklad případně zase vymazat, pokud by to byl omyl.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 30  Další stránka
Stránka 19 z 30 [ Příspěvků: 436 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies