FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Fio e-Broker

Offline - Poslední varování Profil 
26. 9. 2020 22:19 Odeslat příspěvek
Pro koho, vetsinou jde po IPO dost dolu... Majitel prece chce vytahnout z nalestne firmy co nejvic pro sebe. Koupil bych az po poklesu. Je to tak 4:1 ze pujde dolu.
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 9. 2020 10:59 Odeslat příspěvek
Na ceskou zbrojovku udelalo fio pomerne dobrou fundamentalni analyzu, je to na jejich webu. Co se tyce zadluzeni, tak mi naopak 1,2x EBITDA neprijde spatny. Kazdopadne bych si ale nebyl jistej, ze zrovna CZG bude vydelavat vic, nez nejakej world index, dokonce si ani nejsem jistej, jestli to je dobra investice ani v porovnani s ostatnimi konkurenty na CZ trhu. Ocekavany dividend yield bude nekde kolem 2%, zbytek by museli nabrat rustem, v konkurenci Avastu a CEZu si nejsem jistej.


Offline - Diskutér Profil 
27. 9. 2020 11:34 Odeslat příspěvek
Na výrobě zbraní se určitě moc vydělávat nedá. Tam kde by zbraně rádi nakoupili, je zakázáno je vyvážet. Kdyžto za léky jsou lidé ochotni utratit každý měsíc půl výplaty. Raději tu pilulku.


Offline - Poslední varování Profil 
27. 9. 2020 16:53 Odeslat příspěvek
Za leky jsou ochotni utratit pul vyplaty? No duchodci utrati rocne 500,- limit a zbytek jim doplati pojistovna. Takze asi myslis potravni doplnky ci jine nesmysly. Uvidime, kam pujde po ipo pilulka, ja myslim ze z 80% dolu a az pak nabere.

Ale tyhle male emise jsou pro me nezajimave, mala likvidita a velke vykyvy, treba se pletu.


Offline - Diskutér Profil 
27. 9. 2020 17:02 Odeslat příspěvek
Jo myslím takové ty drahé placebo pilulky a mastičky, kde je na obalu nakreslena rostlina konopí apod.


Offline - Poslední varování Profil 
27. 9. 2020 17:06 Odeslat příspěvek
CBD? :-)


Offline - Diskutér Profil 
28. 9. 2020 14:16 Odeslat příspěvek
suram píše
Jo myslím takové ty drahé placebo pilulky a mastičky, kde je na obalu nakreslena rostlina konopí apod.


Myslíš ty hubnoucí pilule, co si kupuješ?


Offline - Trvalý BAN Profil 
28. 9. 2020 15:44 Odeslat příspěvek
Kdyby to placebo fungovalo na hubnutí, koupím to také. Jenže já jsem nevěřící Tomáš.


Offline - Diskutér Profil 
29. 9. 2020 18:29 Odeslat příspěvek
Tu zbrojovku vidím osobně tak možná zkusit za 300,- :) To cenové rozpětí mi přijde velké, ale možná je to normální. Porovnávám s nedávným emanem.
Nicméně když tu zbrojovku a pilulku porovnám s možností zainvestovat např. do českých bank, tak se přikláním spíše k těm bankám.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 9. 2020 14:22 Odeslat příspěvek
Poslední dny mě láká zobnout si něco z bank. KB nebo ERSTE jsou zase dole a na long term mě to přijde ideální. Nese to sebou rizika, ale cena 480-490Kč mě láká na první stovky kusů do toho jít. Když by padali tak přikoupím o to víc. Mám zato že dlouhodobě jsou dost podhodnocené.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 9. 2020 14:44 Odeslat příspěvek
jo mi to tez tak prijde...ale zas nechcu mit v ptf same banky, tak premyslim - skoda Avastu, ten jsem pri tom jarnim zahuceni nevychytal s nakupem...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 9. 2020 15:27 Odeslat příspěvek
U Zbrojovky se mi důvod, který uvádějí majitelé, zdá protichůdný s deklarací o dividendové politice. Majitelé říkají, že chtějí z kapitálu získaného skrz IPO financovat rozvoj výrobních kapacit v USA, ale zároveň uvádějí, že plánují vyplácet dividendu (výplatní poměr na úrovni 33%). Pokud chce firma významně rozvíjet své podnikání, většinou si dividendu nevyplácí, a peníze, které vydělá, investuje do svého rozvoje. A když to jde a majitel věří zvolené strategii, svůj podíl ve firmě nezmenšuje, protože na tom může v delším časovém horizontu vydělat, pokud třeba nejde o nějaké strategické partnerství, kterým by se posílila pozice firmy na trhu. Prodejem části firmy ale na pražské burze strategického partnera nezískají.

Mě to spíš připadá, že majitel prostě jen chce prodat část své firmy a peníze si nechat, proti čemuž nic nemám, spíš se mi nepozdávají argumenty, kterými IPO zdůvodňují.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 10. 2020 17:57 Odeslat příspěvek
Zeptám se blbě - dá se přes Ebroker koupit akcie Royal Dutch Shell ? Případně jak ji koupit?


Offline - Poslední varování Profil 
1. 10. 2020 18:55 Odeslat příspěvek
Do “Najdi CP” napiš: Shell
Pokud tam není tn co hledáš, napiš na Fio servis


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 10. 2020 17:11 Odeslat příspěvek
Včera jsem zadal pokyn k nákupu na BCPP s platností ode dneška a teď se dívám, že v kolonce stav pokynu je "odmítnut při validaci FIO", ve zprávách ani jinde vysvětlení nevidím. Peněz tam mám dost, netušíte, čím by to mohlo být?
A není to nijak nadměrnej nákup, naopak je asi poloviční než jsem dělal minulý měsíc.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Další stránka
Stránka 4 z 28 [ Příspěvků: 418 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies