FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Vyplata dividend CZ akcii

Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 4. 2020 15:39 Odeslat příspěvek
tyrol_gangster píše
lubik2 píše
Může to záviset na typu smlouvy, ale mě rozhodně chodí různé měny přímo na investiční účet. Odtud je možné je ihned investovat nebo vybrat ... poslat si je na běžný účet u RB. A tam si je už normálně utratit


i CZK napr. od CEZ?
CZK akcie nemám, pouze EUR a USD
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 4. 2020 16:15 Odeslat příspěvek
Tohle se samozrejme tyka jen CZ akcii pac zahranicni ti tu archivovat CDCP nebude a zadna banka vyplacet zahranicni dividendy :)
Hadam ze CDCP je nejaky nas porevolucni relikt, respktive kuponove privatizace, obecne jinak cenne papiry spravuje nejaka banka s kterou ma broker smlouvu apod.
Mozna ten ucet u CDCP musi clovek mit i kdyz ma pak papiry u Fio a tim padem nevim jak to zjsitit jinak, nez proste do Fio zavolat. Pripadne cekat zda nektere dividendy pristanou na uctu nebo prijde dopis, kde si je vyzvednout :)
Jinak i kdyz je ma u CDCP je mozne je kdykoliv nechat do fio prevest na zaklade nejake smlouvy, chteji za to jednorazove asi taky cca 700, takze pokud clovek prekroci tech 360k melo by se to spise vyplatit, snad jen pokud cloveku nevadi, ze ma vsechno u Fio.


Offline - Diskutér Profil 
1. 4. 2020 16:49 Odeslat příspěvek
U FIO se za to také platí nějaký poplatek?


Offline - Přeborník Profil 
1. 4. 2020 17:00 Odeslat příspěvek
CDCP není relikt, centrální depozitář je běžná a kritická komponenta trhu s CP, ale to, že tolik fyzických osob tam má přímo účty, může být světově poměrně neobvyklé.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 4. 2020 17:17 Odeslat příspěvek
suram píše
U FIO se za to také platí nějaký poplatek?

vedení master je zdarma a snad jediný poplatek je tedy při připisování dividend.
Stále si nejsem jistý, jak zpětně zjistit, jaký typ účtu máte.


Offline - Návštěvník Profil 
1. 4. 2020 18:27 Odeslat příspěvek
zpatky k puvodnimu dotazu - nekdo s RB, prosim?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 4. 2020 19:18 Odeslat příspěvek
Ohledne RB i Fio, pokud potrebujete mit jistotu jak mate nastaveny ucet, proc nevolite nejjistejsi cestu, proste tam zavolat, a zeptat se jak se vyplaceji ceske dividendy, respektive kde se vam ukladaji akcie, telefonat na par minut. V pripade RB a i to zda je to nejak zpoplatneno, pac u Fio ano, u CDCP svym zpusobem taky.
Prece nemuzu operovat se svymi penezi a spolehat na informace z intenretoveho fora. Svym zpusobem neco nakupujete, mozna za nemale penize, a ani envite kde to je a kdo za to zodpovida :)
V pripade Fio asi jina moznost neni, neprijde mi ze by to bylo z e-brokera nejak zjsitelne, coz vzhledem k moznostem te aplikace, me moc neprekvapuje :)


Offline - Trvalý BAN Profil 
1. 4. 2020 20:36 Odeslat příspěvek
Info z tohoto fóra je určitě hodnotnější, než info na infolince banky.


Offline - Diskutér Profil 
2. 4. 2020 08:02 Odeslat příspěvek
RB: Záleží zda je ve smlouvě nastavena správa tuzemských CP za poplatek 0,3 % p.a. Pokud není, hybaj do ČS pro divi. Pokud je, obstará to sama RB. Divi ze zahraničních chodí automaticky. Já mám také nastaveno, že musím do banky pro dvakrát zdaněné peníze z ČEZu.


Offline - Přeborník Profil 
2. 4. 2020 12:49 Odeslat příspěvek
To je v RB vůbec možné těch 0,3% neplatit? Sazebník to samozřejmě nezmiňuje, jen nějakou levnější variantu v případě (předpokládám placených) smluv o obhospodařování apod.


Offline - Návštěvník Profil 
2. 4. 2020 13:17 Odeslat příspěvek
FIO: Nějaké info o master účtu a výplatě dividend je na https://www.fio.cz/akcie-investice/dals ... aster-ucet


Offline - Trvalý BAN Profil 
2. 4. 2020 13:56 Odeslat příspěvek
Díky, dotazem u FIO jsem teď zjistil, že pokud jsem založil obchodní účet přes IB, tak se prý jedná automaticky o Master účet. Sice mi to v e-Brokeru píše typ účtu "základní OÚ", ale to asi nevadí.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 4. 2020 19:04 Odeslat příspěvek
Jsem trochu zmaten u rozdílných ex-date pro BCPP a RMS. Když jsem akcie O2 nakoupil na BCPP, už mají po ex-date a můžu je teď střelit za vyšší cenu na RMS, kde ex-date teprve nastane? Nepřijdu o dividendu?


Offline - Diskutér Profil 
6. 4. 2020 19:22 Odeslat příspěvek
To si myslím, že bys o dividendu přišel.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 4. 2020 19:41 Odeslat příspěvek
Ony ty akcie nejsou po ex-date. Jenom pokud bys je prodal na BCPP, kde se ti změny zaúčtují po 2 dnech (D+2), by už po ex-date byly. Takže pokud bys je prodal na RMS, kde se ti změny zaúčtují v D, tak o divi spolehlivě přijdeš.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 41 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies