FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)

Offline - Poslední varování Profil 
9. 5. 2021 23:12 Odeslat příspěvek
100 dni v Palermu a bude K.O. :-)) ?
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
10. 5. 2021 01:00 Odeslat příspěvek
vpe píše
Pokud tam nevede zelenozluty (PE), tak tam na svetelnem obvodu zadny chranic neni.
Naopak, v TN-C je PEN obvykle zelenožlutý, takže pokud tam vede modrý a černý/hnědý, tak je pravděpodobné, že se jedná o TN-S a počítá se s izolovaným světlem.
vpe píše
O presdrzku je radit toto “To už radši nic nekostřit.“ zvlaste, kdyz se jedna o retizkovou verzi, tedy se toho dotyka.

To co jsem napsal ja neni nic proti nicemu! Nikoho to neohrozi a je to univerzalni rada. Ty tady predjimas, ze vypadne chranic. No a co. Kdyz tam chranic nebude, tak ho ten retizek rovnou zabije. Tolik k bezpecnosti.
Prostě v síti TN-S NESMÍŠ připojit na PE svorku N vodič, takže tyhle rady bez znalosti problému hrozí tím, že to někoho zabije. A rozhodně neplatí, že ta tvoje rada nikoho neohrozí. Například stačí, aby se ve vypínači vypínal N/PEN (to se často bohužel stává) a hned máš na kostře napětí. A to nejsi v poruchovém, ale ve standardním stavu a ještě navíc při vypnutém spotřebiči. Narozdíl u neukostření, kdy k úrazu může dojít jen v poruchovém stavu.
Jinak když člověk napíše "to už radši", neznamená to radu, že to tak má udělat, ale je to ze dvou špatných řešení to méně špatné. Existují i EC ventilátory v třídě ochrany II. Ale v každém případě to musí vidět elektrikář, opravdu nemůžeš u elektriky takhle radit, když jsi to neviděl.


Offline - Trvalý BAN Profil 
10. 5. 2021 06:09 Odeslat příspěvek
Drath jak drath, preci nebude poslouchat rady nejake elektrolopaty,vzdyt ma Vš a vi vsechno nejlip. Aneb "nas mnogo"


Offline - Nadšenec Profil 
10. 5. 2021 20:17 Odeslat příspěvek
Já mám hlavně dojem, že jste si spletli nejen vlákno, ale i tématiku (bydlení vs investování). Výměna názorů na téma elektriky v nemovitosti nepatří do vlákna Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele), snad to nějaký moderátor vyjme a udělá vlákno nové.


Offline - Nadšenec Profil 
10. 5. 2021 20:24 Odeslat příspěvek
Ať to moderátor rovnou smaže včetně prvotní rady. Ale zareagovat jsem musel, mohlo jít o život.


Offline - Poslední varování Profil 
11. 5. 2021 07:29 Odeslat příspěvek
Vloni jsem na vymenu / opravu zasuvky najemnikovi objednaval elektrikare a ani to moc nestalo… Tusim 600 i s cestou?

Ot: Nejdriv tvrdis, ze by tam mohl byt chranic (nepravdepodobne) a pak ze se spina L vypinacem, to je jeste nepravdepodobnejsi kombinace k tomu, s podobnou pravdepodobnosti bude obydleny Mars jestirkama… o zivot mohlo jit pokud spotrebic neukostris!

Jasne, at zajemce hodi dotaz na poradte cz nebo elektrika cz :-) A kdyz jsou ventilátory v třídě ochrany II, jak jsem myslim napsal, pak zbytecne to resit a je lhostejno, zda je nebo neni chranic a zda se spina L vypinacem nebo ne.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 5. 2021 15:18 Odeslat příspěvek
Výměna zásuvek a vypínačů je jednoduchá a troufnu si říct, že to zvládne každý, kdo v ruce udrží šroubovák.

Loni, když jsem kupoval byt od obce a dával ho do pucu po předchozím obyvateli, tak jsem si tam většinu prací dělal sám - výmalba, výměna vypínačů, zásuvek, dveří a světel. Žádné drahé materiály, aby mě to tolik neštvalo, když mi to nový nájemník zničí. Nejhorší bylo ten byt pořádně uklidit, protože v tom bytě bydleli bordeláři a navíc s kočkou. Kočičí chlupy byly úplně všude a když jsem odsunul sporák, myslel jsem, že hodím na místě šavli.

Jen na pokládku nového lina a výměnu staré kuchyňské desky si domluvil řemeslníky.


Offline - Diskutér Profil 
19. 5. 2021 16:54 Odeslat příspěvek
"... Co se týče jednotlivých odvětví, nejvíce firem vzniklo v odvětví nakládání s nemovitostmi (484) ..." - link


Offline - Nadšenec Profil 
19. 5. 2021 17:11 Odeslat příspěvek
A1rh- píše
"... Co se týče jednotlivých odvětví, nejvíce firem vzniklo v odvětví nakládání s nemovitostmi (484) ..." - link


Velký nárůst zaměstnaných v realitkách a podobných byznysech předcházel i prasknutí bubliny v US v roce 2008. Pak se to zase srovnalo, a teď to tam roste dramaticky znovu. Také jsem zaregistroval, že i všelijaké mediálně známé osoby se stávají realitními makléři. Za mě vše v pořádku, jen houšť.

22,5% za rok na second hand nemovitostech... :-D Brno 28% za rok.... :-D

Je to jen otázka času a nemůže to podle mě dlouho trvat, při takových růstech, kdy v minulé dekádě na takový růst bylo potřeba aspoň 4-5 let...

Ale asi se dá do budoucna očekávat větší volatilita. Bohužel. Z konzervativního trhu se stal trh vysoce spekulativní. Zatímco asi zhruba do roku 2000 byl trh v USA překvapivě stabilní a v podstatě růst cen kopíroval inflaci. Okolo konce milénia se to odtrhlo dramaticky od inflace, aby se to v roce 2008 k inflaci zase vrátilo a pak po pár letech to zase rostlo do nebes a pak.... A tak pořád dokola.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 5. 2021 18:54 Odeslat příspěvek
@yowie Zajímavý postřeh. Díky za něj.

Já na ten trh koukám s otevřenou pusou a nestačím se divit. Ceny jsou extrémně vyšponovaný a stejně teď měsíc dva zpět trhly banky rekord v počtu poskytnutých hypoték. Kdo to sakra kupuje? Navíc, pokud se i při těchto cenách najde rekordní počet kupujících, tak co nás čeká dál?


Offline - Diskutér Profil 
19. 5. 2021 20:58 Odeslat příspěvek
narazil jsem na inzerát tuším na sbazaru, cenovka u bytu byla 300 tis. Byla to výše investice (poslední zbývající část), kterou do daného bytu mohl zájemce udělat a tím se podílet na zisku z pronájmu. Nabídku tam dal nějaký fintech starý několik týdnů, prý do něj investovala i Česká Spořitelna, jméno si teď nevybavím.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 5. 2021 20:59 Odeslat příspěvek
Investown.cz


Offline - Nadšenec Profil 
20. 5. 2021 07:55 Odeslat příspěvek
tomsln píše
@yowie Zajímavý postřeh. Díky za něj.

Já na ten trh koukám s otevřenou pusou a nestačím se divit. Ceny jsou extrémně vyšponovaný a stejně teď měsíc dva zpět trhly banky rekord v počtu poskytnutých hypoték. Kdo to sakra kupuje? Navíc, pokud se i při těchto cenách najde rekordní počet kupujících, tak co nás čeká dál?


Rádo se stalo, jen je třeba rozlišovat prodeje nemovitostí a refinancování hypoték. Objemy a množství hypoték jsou rekordní proto, že lidé, co nabrali hypo v minulých letech, měli teď skvělou možnost refinancovat s velmi nízkými úroky. ČNB navíc rozvolnila pravidla tak, že mnoho lidí refinancovalo fixace nefixace, protože jim za to hrozí minimální nebo žádné penále a když se banka cuká, většinou stačí pohrozit arbitrem. Prodeje nemovitostí jako takových byly třeba před 4-5 lety podstatně vyšší, než dnes, za to ale dost roste průměrná výše hypotéky díky vysokým cenám nemovitostí.

A už i regulátorům dochází, že je na trhu přehřáto:

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/michl ... 5191200_pj

Tohle by mohlo pomoci. Pokud to začne platit, spolu s tím, že banky dnes nepotvrzují odhady cen u většiny hypoték, to bude znamenat, že třeba na pražský byt bude potřeba mít nejspíš hodně přes milion v cashi, možná i víc, nebo další nemovitost jako zástavu. Vůbec ten krok ČNB, kdy s Covidem zrušila většinu omezení, podle mě nebyl správně a jen to dál neskutečně přifouklo ceny.


Offline - Inventář Profil 
20. 5. 2021 11:10 Odeslat příspěvek
S tou ČNB souhlasím. Stejně jako u fixace kurzu přes pár lety si nechali ujít příležitost udělat to nejrozumnější - nedělat nic. Takhle je ČNB destabilizujícím faktorem, který jen zvyšuje kolísání, teď si budou honit triko při krocení inflace, kterou sami vyvolali.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 5. 2021 11:58 Odeslat příspěvek
@yowie Díky za vysvětlení. Nevíš tedy, kde by se tedy dala sehnat dlouhodobá data o počtu nákupů nemovitostí?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 101  Další stránka
Stránka 17 z 101 [ Příspěvků: 1501 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies