FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)

Offline - Návštěvník Profil 
12. 6. 2021 08:02 Odeslat příspěvek
Netvrdím že vlastnit nemovitost či pozemky je velká výhra. Ale jak zaznělo v rozhovoru, lidé moc nechtějí naspořené peníze nechávat ležet jen tak na účtu. Někdo si zakope na zahradě zlato, jiný jede v kryptu či akciích, další koupí byt. Nic není bez rizika. Ale nesouhlasím s názorem, který zazníval ve starých dobrých diskuzí na Finmagu. A to že je ideální být "nomád" který pendluje mezi zeměmi, které jsou zrovna nej pro život a podnikání. Vůbec to nereflektuje sociální vazby nebo chuť zůstat na jenom či dvou místech, které má člověk rád. Proto může být i vysoko zdaněná nemovitost lepší, než bitcoin, notebook a každý půl rok letenka kdo ví kam. Málo kdo nechce vlastní zázemí. O daňových rájích si normální člověk leda tak něco přečte, než aby se jimi opravdu zabýval.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
12. 6. 2021 13:46 Odeslat příspěvek
On je hlavně každý jiný, vyhovují mu ji věci. Proto je lepší neteoretizovat, na vlastní kůži si to vyzkoušet a vybrat, jestli zlato, akcie, nemovitost, nomád nebo cokoli jiného. On život na pár měsíců/let v jiné kultuře člověka hodně obohatí, pozná nové lidi a naváže nové vztahy, hodně se toho naučí. Ale to si většina lidí neprožije, takže to nemůže ani posoudit.


Offline - Nadšenec Profil 
14. 7. 2021 11:26 Odeslat příspěvek
k tématu:

https://www.youtube.com/watch?v=_YzPANwARtY&t=31s

Velmi zajímavé, ale úplně ten výhled světlých zítřků a dalšího brutálního růstu cen nesdílím.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 7. 2021 12:24 Odeslat příspěvek
Možná se něco mění ale kolem Děčína pozemky šly cca o 10-20% dolů ani tak nemizi z nabídky


Offline - Návštěvník Profil 
14. 7. 2021 14:18 Odeslat příspěvek
K videu: snad až moc jednostranně založený byznys, ale proč ne. Oceňuji, že se toho na severu nebojí. Kdo máte chuť, zkuste podcasty Štěpána Křečka. Všichni hosté jsou velmi zajímaví a téměř všemi rozhovory se jako červená nit vine otázka na investice do bytů a vlastně vše okolo nich.


Offline - Diskutér Profil 
14. 7. 2021 18:12 Odeslat příspěvek
84 mio za: 92 bytových jednotek, 8 kanceláří a nebytových prostor, 5 garáží.
Jo, to budou kvalitní nemovitosti :). Takovej poloviční obchodník s chudobou. A nebo to je ještě jinak. Všechno to nejsou jeho nemovitosti a bere si výpalné za správu těch levných bytů. Jak píše, 'spravuji nemovitosti pro investory'. A říká to i ve videu. Tihle lidé mě nechávají chladným. Nestojím o jejich rady. Vědí úplně stejně jako já co bude zítra. Protože to neví nikdo.


Offline - Inventář Profil 
16. 7. 2021 18:08 Odeslat příspěvek
Stavět byty je špatně https://denikn.cz/665874/manzelka-hasca ... m/?ref=pop

Nedostatek bytu je taky spatne.

Taky mate obcas pocit, te ten novinarsky odpad ze je to uplne zbytecny tvor? Jenze kdyz lidi to konzumuji, takze kapitalismus, nakrmime lidi. Ach jo. A to jeste ti hloupejsi z konzumentu by si prali, aby se koncesionarske poplatky platily ze statniho, kam ten svet speje?

Uz dlouho tady nebyla valka, aby se to zase poradne procistilo a lidi neresili kraviny. :hm

-- 16. 7. 2021 18:12 --

saabik píše
Takovej poloviční obchodník s chudobou. … Vědí úplně stejně jako já co bude zítra. Protože to neví nikdo.


Tak aspon uvadej odkaz, na co presne reagujes, Krecek? Kucera? S chudobou obchodnici za mne jsou ti, kdoz v kravine ubytovavaji socky co sosaji Doplatky na bydleni, to nejsou ani bytovy jednotky, ale ubytovny. Obce mohou takoveto lokality zakazat mistni vyhlaskou a nic se tam nevyplaci nove pristehovavsim. Prispevky na bydleni to je jina, ty se davaji toliko na najem v bytove jednotce a neni to socialka.

Jak co bude zitra? Zase vyjde slunce, a pak zajde. Jeste odhadem tak 500 milionu let, pak uz na Zemi bude nedychatelno. Do 1000 milionu let bude Zem na prach.


Offline - Dočasný BAN Profil 
17. 7. 2021 10:41 Odeslat příspěvek
https://www.tydenikhrot.cz/clanek/pritu ... acet-uvery

Už se nám blíží nařízené dražby, jen houšt. Doufám že se zhroutí ten domeček z karet a Megabublina socialistického žití na dluh.


Offline - Návštěvník Profil 
18. 7. 2021 08:09 Odeslat příspěvek
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... a-40366502


Offline - Nadšenec Profil 
18. 7. 2021 21:33 Odeslat příspěvek
Jupuk: To je na bublinách to nejhorší, nikdo neví, kdy to přesně praskne, i když, dá se docela dobře "vyčenichat", má takové typické znaky. Třeba nedávno jsem slyšel jednoho brněnského realiťáka, jak hovoří o "novém normálu" ohledně ceny bytů. To je jedna z těch red flags, kdy někdo dramatický nárůst cen ospravedlňuje novou dobou atp.

Ale tipnout to přesně? To je to nejhorší. Může to být zítra, může to být za rok. Může to spustit pád krypta, nikdo neví. Co ale víme jistě, že to trošku *****í, když jsou u nás byty dražší, než ve spoustě měst na západě. Praha je zhruba na 40 místě ze všech měst Evropy.

Třeba v Americe ještě před dvěma měsíci, kdo měl dodávku plnou dřeva, byl vítěz. Cena dramaticky vyrostla, aby během posledních dvou měsíců zase o 65% klesla...

A Rusnok nemůže říct, za dva měsíce to padne. On do toho nemá moc co zabrušovat. I v minulé krizi ekonomové predikovali v podstatě tak, že si protáhli grafy do budoucna. A většině to nevyšlo. Za to Burrymu, ten se trefil nádherně, přestože ho všichni měli za blázna.


Offline - Nadšenec Profil 
19. 7. 2021 11:25 Odeslat příspěvek
O tom, že to je údajně bublina, která brzo praskne slýchávám/čtu již tak od roku 2017. Vývoj od té doby byl (je) opačný. Sám jsem koupil v roce 2015 (pro vlastní bydlení) a dneska bych klidně mohl prodat i za dvojnásobek. Myslím si, že příměr brněnského realiťáka o "novém normálu" je přiléhavý. Nenormální byl naopak stav před cca 7 a více lety, kdy mohl na snad každý na hypotéku koupit cokoliv.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 7. 2021 11:35 Odeslat příspěvek
Naštěstí máme solidní nabídku prací na homeoffice, a to i téměř nekvalifikovaných, callcentra, zákaznická podpora, juniorní IT pozice, atd, takže téměř každý může sehnat práci kolem 30hrubého a více s tím že může bydlet klidně na vesnici kde jsou domy levné, jen si musí porovnat pokrytí například LTE či jiným pevným internetem který k této práci určitě musí mít..

tedy stále na tom nejsme tak špatně, ač zdražení je značné..


Offline - Nadšenec Profil 
19. 7. 2021 11:43 Odeslat příspěvek
jj, já kupoval v roce 2010 a soudě dle cen v okolí bych dnes prodal za zhruba 2,5 násobek původní ceny. Ano, ten příměr je přiléhavý. Zatím. Jak jsem psal, znaky bubliny tu jsou již déle a nejhorší je tipnout, kdy to půjde dolů. Nájmy zdaleka tak nerostly, mzdy zdaleka tak nerostly, jen ceny nemovitostí jsou jako utržené ze řetězu. Padne to za rok nebo za 3 roky? To je nejhorší odhadnout. Jen z aktuálních statistik vyplývá, že je u nás nejhorší dostupnost bydlení v Evropě hned po Srbsku, které není v EU a lidi tam povětšinou pracují za suché z nosu. A našinec na tom není o moc lépe při srovnání se zeměmi okolo, které mají často ceny podobné, nebo i nižší, ale platy jsou tam násobné.

O novém normálu byly i články v roce 2008. A pak do toho Amerika hodila vidle.... Vůbec nevíme, co se stane, a to, že aktuálně nevidíme důvod, proč by to mělo jít dolů, neznamená, že nějaká ta černá labuť se brzy neobjeví. Taky po tom roce 2008 se dramaticky zvýšily úrokové sazby, až k 6%, a pak to postupně klesalo. V této krizi, kterou zatím skoro nikdo nepocítil, došlo k pravému opaku a všechno se zasypalo penězi. Ale roční dvouciferné nárůsty cen bytů podle mě nevěstí nic dobrého.


Offline - Nadšenec Profil 
19. 7. 2021 14:39 Odeslat příspěvek
Tak jasně, že levné peníze jsou jedním ze dvou hlavních důvodů růstu (druhým je, že se málo staví). Jednak je strašně levné vzít si hypotéku (ono splátka hypotéky je dost možná nyní stejně vysoká jako v roce 2008, přestože ceny jsou dvojnásobné, těch 6 % byly sazby už před prasknutím) a druhak peníze na účtu požírá inflace, tak je lidi cpou do nemovitostí i bez úvěru, protože si myslí, že tam jsou chráněné. A co se těch úroků týče, tak tam to reálně na růst někam k 5 % nevidím, protože problém by měly i státy...


Offline - Návštěvník Profil 
19. 7. 2021 16:54 Odeslat příspěvek
https://roklen24.cz/bude-se-historie-op ... v-nemecku/

Kromě pěkné závěrečné pointy je v článku část, týkající se nemovitostí.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Další stránka
Stránka 24 z 33 [ Příspěvků: 494 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies