FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)

Offline - Nadšenec Profil 
20. 8. 2021 16:07 Odeslat příspěvek
Tak pokud jde o zemědělský pozemek, téměř jistě bys ho koupil i s pachtem, tedy by ti chodil nějaký nájem. Pořád to není žádná výhra, ale lepší, než v 90. letech, kdy jsi dostal tak max. pár pytlů zrní, nebo když dobře, tak půlku prasete. Co jsem tak slyšel, tak nějakých 5k za hektar ročně a zaplacení daně není problém.

A jdou nahoru, byla to po revoluci bída, to bylo fakt pár korun za metr, ale stoupá to, asi i díky dotacím. Ale ta nejlepší léta jsou už nejspíš taky za námi, pool těch méně chytrých, co jim to spadlo do klína nějak a pak to od nich vykoupil nějaký chytrák pomocí dopisové kampaně, už je vlastně prázdný, ale ještě před pár lety to šlo, i když je to takový pofiderní byznys o tom, že někoho vlastně oblbneš, kdyby ti prodávající z dřívějška znali skutečné ceny, nikdy by to neprodali.

Jsou o tom i školící videa na youtube, kde týpek říká, že posílal stovky dopisů přesně vytipovaným vlastníkům půdy. Prý vždycky v pátek, aby jim to v pondělí nebo úterý došlo, a když se někdo ozval, tak za ním rovnou jel s prachama a smlouvou a hrnul to velice rychle, aby to bylo do konce týdne hotové, protože kdyby náhodou borec stihl vzít ten dopis do hospody nebo za známýma a zjistil, jaké ceny jsou skutečně, nikdy by to neprodal...

Ta půda za mě spíš, když ji máš, tak držet a pronajímat a když ji nemáš a nerozumíš tomu, tak se na to asi vybodnout spíš. Už to vypeklo i větší borce. Navíc ty nájmy jsou dost regionální, když je v okolí nějaké megadružstvo, nebo Babiš, tak z nich stejně nic moc nedostaneš ani jako nájem, ani při prodeji a má to svá specifika a je lepší vědět, co to je LPIS, jak zjistit bonitu atd. atd.
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
20. 8. 2021 16:26 Odeslat příspěvek
Ty chytrejsi vubec nikam nejezdili, celej nakup udelali na dalku. Prachy poslali na slozenku na rodny cislo a jak si je vyzved, smlouva byla platne uzavrena.

Ale tak na 1000 dopisu se ozval max.1-2


Offline - Poslední varování Profil 
20. 8. 2021 19:37 Odeslat příspěvek
yowie píše
Ta půda za mě spíš, když ji máš, tak držet a pronajímat a když ji nemáš a nerozumíš tomu, tak se na to asi vybodnout spíš. Už to vypeklo i větší borce.

Drsny teda, kdyz na to koukam tak to je docela pro me slozite a i pro znameho, jelikoz znam samozrejme i lidi co maj pripraveno 4 - 5mega a mohou koupit hned a realne nic nekoupili. Polozim jim dotaz a proc? A reknou radsi, ze tomu proste nerozumi, ze by to dopadlo spatne a radeji prijmou danou inflaci :)

btw ta puda to bylo napad puvodne pritelkyne, ze rikala copak nejaky vecne byty, puda prece kdysi byla dulezita :)


Offline - Přeborník Profil 
20. 8. 2021 19:48 Odeslat příspěvek
No jo, to kdysi byly hladomory, feudalismus, >80% (?) populace v zemědělství, a půda byl nejdůležitější typ majetku. O něco později byl velrybí tuk zásadní energetická komodita. O čem to vypovídá pro dnešní investování? Vůbec o ničem.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 8. 2021 08:50 Odeslat příspěvek
Líbí se mi mít kus lesa. Teda vůbec nevím jak je to s povinnostmi, co se stromy, polomy nebo kůrovcem, ale za známým jezdím kolem jednoho, kde je kus od cesty postavená chata (v tom lese), viditelně soukromá a nijak honosná. A i když je to les v mírném kopci a hezký, je to mimo turistické trasy, takže klid absolutní.

Jinak pozemky jsou dobře uložené peníze. Sice nemají žádný výnos, ale v čase jdou stále nahoru. První jsem koupil před 20 lety a teď je hodnota 40 násobná. A i nyní jdou koupit slušné. Sice je potřeba hodně hledat, ale jde to.
Předloni jsem pohrdl krásným pozemkem cca 1700 m2, který byl zavezený hlínou. Teď by mi jeho případný prodej vynesl min dvojnásobek i se započtením odvozu hlíny.
U pozemků si teď říkám, že nerostou na stromě. A ty nejlepší jsou dávno zabrané. Tudíž i ten, který na první pohled nevypadá, může být dobrou investicí.


Offline - Diskutér Profil 
21. 8. 2021 10:08 Odeslat příspěvek
Les je trochu pakarna, nějaké jsem před lety zdědil a pokud ti to napadne kůrovec, nebo lezi u cesty a vichřice udělá polom a nedejboze zatarasi tu cestu, máš dost povinnosti a začneš rychle přemýšlet, jak se toho zbavit.


Offline - Trvalý BAN Profil 
21. 8. 2021 14:39 Odeslat příspěvek
Nebo kdyz ti v nem zacne nekdo nacerno tezit drevo. :D To proste neuhlidas, ale za vytezene drevo je majitel lesa povinen vysadit nové stromky. ;-)


Offline - Diskutér Profil 
21. 8. 2021 16:57 Odeslat příspěvek
Ono bohatě stačí, když tam pošleš chlapíky s traktorem a pak tě nějaký dobrák napráší a máš oplétačky se zákonem, neboť zásahy v lese dle zákona nesmí probíhat “invazivnim”způsobem….


Offline - Nadšenec Profil 
22. 8. 2021 14:52 Odeslat příspěvek
ripper6: Tak půda je důležitá, to určitě, ale když se s tím spálili a borci jako Jonáš...

Nejlepší, co mě napadá, koupit zem. půdu někde na hranici města a doufat, že z toho jednou budou stavební pozemky, ale vrhat se mezi překupníky s půdou, různé zemědělce a družstva atp., když o tom nemáš ani páru, to si nemyslím, že by dopadlo nakonec nějak výnosně. Taky bys musel nejspíš kupovat od hejlů, aby to dávalo smysl, od překupníka, ten tě opraží anebo neprodá prostě a na srealitách vidím často nějaké louky atp., ještě bys tam musel jezdit párkrát ročně sekat a co s tím, i když tedy, zemědělci berou i louky, na to jsou taky dotace, ale spíš bych řešil, proč to někdo prodává, když to něco ročně hodí. Aktuálně co vím, tak zem. půda, hodnota asi 2 míče, 6,66 ha a nájem za rok zhruba 25k, to si pak jeden říká, jestli není lepší ten byt, kde za 2 míče v nějakém menším městě bude třeba 2kk a nájem za rok 80-90k.

Jupuk: no, jak už psali ostatní. A taky bych les doporučil někomu, kdo k tomu má vztah, a ne třeba pražákovi pracujícímu v IT. Kamarád má les, ale má i statek s technikou atp. a do svého lesa to má asi 400 metrů, tam to dává smysl, když si může průběžně kácet a zpracovávat svoje, ale kancelářská krysa a les? Ti to někdo vykácí, ani nebudeš vědět a teď taky kůrovec atp. musel bys tam jezdit, někoho objednávat na kácení, pak to osázet a znovu kácet tam už bude až další generace...


Offline - Trvalý BAN Profil 
22. 8. 2021 16:38 Odeslat příspěvek
S nemovitostmi jsou akorat starosti, jsem rad, ze jsem radeji investoval do akcii. A les nejhorsi. Znam pripad, jeden prodal druhemu les, ten se chystal kacet a zjistil, ze tezba uz byla provedena. Misto zisku z tezby naklady na vysadbu novych stromu. Druhy podal na prvniho zalobu, vytahl odnekud smenku na par milionu podepsanou prvnim, ten svuj podpis rozporuje, soud se tahne uz nekolik let. Prvnimu zapalil neznamy pachatel auto, podezira druheho. Jak to skonci a kdy?


Offline - Poslední varování Profil 
23. 8. 2021 10:06 Odeslat příspěvek
yowie píše
ripper6: Tak půda je důležitá, to určitě, ale když se s tím spálili a borci jako Jonáš...
Nejlepší, co mě napadá, koupit zem. půdu někde na hranici města a doufat,

Mno za 2 mice to zase jsem nemyslel, ale tak treba za 500 000czk :)
Byt nekde v hodne daleko v malem mestecku, to zase neni idealni napad. Preci jen byse tam clovek mel nekdy tu a tam podivat. Je otazkou v jakem by byl stavu kdyby tam skoro vubec nejezdil a nemel prehled :hm
Dle meho se i takova nemovitost musi sem tam hlidat a ted jeste co najemnika? To je jeste horsi, kdyz nastane problem a ted tam potom jezdit a nekoho shanet :)

-- 23. 8. 2021 11:08 --

Casem to dopadne takto, za 5 mega takovej byt kazdej chce :D

https://www.extra.cz/nejtesnejsi-byty-n ... rozdychali

tohle je ale krute ty fotky, doufam ze se jedna o lidi v chudobe, predstava ze je to normalni vydelavajici stredni trida a deti chodi do skoly, tak tohle je vazne uz moc :(


Offline - Nadšenec Profil 
25. 8. 2021 19:42 Odeslat příspěvek
drummond píše
Les je trochu pakarna, nějaké jsem před lety zdědil a pokud ti to napadne kůrovec, nebo lezi u cesty a vichřice udělá polom a nedejboze zatarasi tu cestu, máš dost povinnosti a začneš rychle přemýšlet, jak se toho zbavit.

Aha, tak proto mi minimálně jednou měsíčně chodí nabídky na odkup mého lesa a pořád za vyšší a vyšší částku :D :D


Offline - Diskutér Profil 
26. 8. 2021 07:16 Odeslat příspěvek
LaNov píše
drummond píše
Les je trochu pakarna, nějaké jsem před lety zdědil a pokud ti to napadne kůrovec, nebo lezi u cesty a vichřice udělá polom a nedejboze zatarasi tu cestu, máš dost povinnosti a začneš rychle přemýšlet, jak se toho zbavit.

Aha, tak proto mi minimálně jednou měsíčně chodí nabídky na odkup mého lesa a pořád za vyšší a vyšší částku :D :D


Nikde jsem neřekl, že o lesy není zájem či že se za něj neplatí dobře, ostatně sám jsem ho velmi dobře prodal. Jen jsem řekl, že je to asset, který vyžaduje větší péči a jsou situace, kdy se o něj musíš starat více, než třeba o garáž.


Offline - Nadšenec Profil 
26. 8. 2021 09:08 Odeslat příspěvek
Lanov: Na zem. pozemky už máme taky igelitku dopisů, je tam pěkně vidět, jak jde cena nahoru, první dopis před 10 a možná více lety něco pod půl milionu, poslední skoro dva miliony. Jsou to překupníci, takže reálně si k tomu ještě nějaká procenta přihodit.

To, že o to má ale zájem pár překupníků ještě neznamená, že je to super investice. Třeba za tu půdu za 2 miliony dostanete za rok na nájmu asi stejně, jako za nájem za jednu garáž na dobrém místě. To všechno je třeba si posoudit a promyslet, a kdybychom zem. půdu neměli, určitě bych do toho sám od sebe nešel...


Offline - Trvalý BAN Profil 
1. 10. 2021 08:24 Odeslat příspěvek
Tak zdá se, zdá se, že "do roka a do dne" se na trhu objeví nezanedbatelné množství realit s nesplácenou hypo nebo přeceněnou jistinou hypo směrem dolů. "Optimalizace" úroků a cen energií, stavebnin a vůbec všeho přinese zaručeně své ovoce. Ještě by to chtělo ostře nacionalistickou vládu (násobně zvýšenou dan z nemovitostí pro spekulativní násobné vlastníky) aby spekulativní cizí vlastníci realit začali prodávat.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 101  Další stránka
Stránka 33 z 101 [ Příspěvků: 1501 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies