FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

INVESTIKA

Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 1. 2023 12:30 Odeslat příspěvek
Jsme skoro o tři roky dál. Někdo mi doporučuje Investiku, tak se chci zeptat na názor. V nemovitostech nic nemám (jen krypto, akcie a spořák) a na nějakou vlastní prostředky nemám, tak jsem si říkal, zda nejít cestou nemovitostního fondu. Případně zda mi doporučíte něco podobného. Díky!
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
14. 1. 2023 04:53 Odeslat příspěvek
Investown (Upvest, FinGOOD), tam je vynos az 10,5% p.a., s LTV 75% zajistenim nemovitosti (rizikem)…

Lze to brat jako TV na 12 nebo 24 mesicu. Takze to nejsou primo investice ale pujcky, alespon v pripade toho IVTW


Online - Návštěvník Profil 
14. 1. 2023 08:28 Odeslat příspěvek
Taky hledám podobné možnosti investic, ideálně v CZK, ale od těchto platform (Investown, Upvest, FinGOOD) mě teď každý odrazuje, právě kvůli riziku, a bývá mi doporučeno ať raději koupím nějaké reit akcie, protože ty pak skutečně vlastním.

Ještě jsem dříve zkusil Ronda invest, což se mě jeví jako nejbezpečnější z těchto možností.

U investiky mě dost odrazuje ten vstupní poplatek, ale ten bude podobný asi u všech těchto fondů.


Offline - Poslední varování Profil 
17. 1. 2023 09:06 Odeslat příspěvek
Myslis riziko fraudu ze strany provozovatele anebo pujcky vs vlastneni nemovitosti?

Ten prvni zmineny nema vstupni ani prubezne poplatky a spoluvlastni ho CSAS, coz dost prodava. A vynos 10,5% je take asi nejlepsi dostupny.

Samozrejme problem je, ze ani LTV 75% nemusi stacit pokud by propadly nemovitosti(zastavy) vice a ze k lamani chleba dochazi az pri vraceni jistiny (na konci).


Offline - Diskutér Profil 
17. 1. 2023 09:22 Odeslat příspěvek
Co vím, tak loni přes 10 % se dostaly i fondy bez půjček, takže s konzervativnějším přístupem. Loni to šlo tedy celkem snadno. Letos to tak snadno nepůjde...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 20 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies