FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Jak jednoduše investovat?

Offline - Diskutér Profil 
12. 8. 2021 14:28 Odeslat příspěvek
Co na to říkáte? vyplatí se to pro konzervativního klienta? nebo lze nalézt lepší nemovitostní fond?
https://www.rb.cz/osobni/zhodnoceni-usp ... litni-fond
Do konce srpna je možné nakoupit podílové listy, pak to opět uzavřou.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
12. 8. 2021 18:04 Odeslat příspěvek
Výhodou je, že nepoužívají páku a nezaměřují se na kanceláře. Výkonnostně patří k tomu lepšímu (ve srovnání s konkurenty, kteří nepoužívají páku). Kupují nemovitosti za výnos přes 6 %, takže se neúčastní cenových dostihů jako někteří konkurenti. Takové konzervativnější pojetí realiťáku.


Offline - Diskutér Profil 
12. 8. 2021 18:34 Odeslat příspěvek
Také jsem koukal, že nemají žádný kancelářský objekt.
Jen je škoda, že si navíc ke standardnímu poplatku za vedení účtují poplatek ve výši 20% ze zisku. Tím patří k výjimkám.
Ale inflaci by snad porážet měli.


Offline - Diskutér Profil 
27. 8. 2021 11:30 Odeslat příspěvek
Zdravím, obchodujete někdo přes RBroker (RB ) ?
Máte zkušenosti a do čeho případně jít?
Díky


Offline - Diskutér Profil 
27. 8. 2021 14:29 Odeslat příspěvek
Obchoduju. Ale do čeho jít, to by si měl rozhodnout každý za sebe, ne?


Offline - Nadšenec Profil 
27. 8. 2021 15:44 Odeslat příspěvek
PULPANM píše
Zdravím, obchodujete někdo přes RBroker (RB ) ?
Máte zkušenosti a do čeho případně jít?
Díky

V rámci RBrokera investuješ kvůli tomu, že to máš uvnitř jedné banky? By mě to zajímalo, protože jinak jsou dost drazí, více, než Patria.


Offline - Diskutér Profil 
30. 8. 2021 09:28 Odeslat příspěvek
Ano to je důvod. mám u RB účet, stejně tak mám investice i v ČSOB, kde mám také účet. A v RB teď mají spoustu fondů bez vstupních poplatků.

-- 30. 8. 2021 10:29 --

saabik píše
Obchoduju. Ale do čeho jít, to by si měl rozhodnout každý za sebe, ne?

No to je jasný, ale poradit se mohu, nebo spíš víc hlav víc ví..


Offline - Diskutér Profil 
30. 8. 2021 11:01 Odeslat příspěvek
PULPANM píše
Ano to je důvod. mám u RB účet, stejně tak mám investice i v ČSOB, kde mám také účet. A v RB teď mají spoustu fondů bez vstupních poplatků.
To jsou fondy, co převzali z ING. Další asi přibydou, až se plně spojí s EquaBank.
Já si ty fondy FF z ING předl do RB a pokračuji v jejich nákupu přes Rbroker,


Offline - Diskutér Profil 
30. 8. 2021 14:05 Odeslat příspěvek
Díky


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 9. 2021 21:13 Odeslat příspěvek
PULPANM píše
Ano to je důvod. mám u RB účet, stejně tak mám investice i v ČSOB, kde mám také účet. A v RB teď mají spoustu fondů bez vstupních poplatků.


Vstupní poplatky jsou u dlouhodobých investic snad nejméně podstatné, protože se rozpustí do dalších let. Mnohem důležitější jsou snad celkové náklady na správu, které snižují hodnotu investice pravidelně.


Offline - Diskutér Profil 
3. 9. 2021 22:19 Odeslat příspěvek
DoubleSix píše
PULPANM píše
Ano to je důvod. mám u RB účet, stejně tak mám investice i v ČSOB, kde mám také účet. A v RB teď mají spoustu fondů bez vstupních poplatků.
To jsou fondy, co převzali z ING. Další asi přibydou, až se plně spojí s EquaBank.
Já si ty fondy FF z ING předl do RB a pokračuji v jejich nákupu přes Rbroker,


Bez vstupních poplatků mají i vybrané svoje RIS fondy. Strategie a některé feedery. Myslím.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 9. 2021 16:33 Odeslat příspěvek
Jenže ty akciové podílové fondy s nulovým vstupním poplatkem vedené v CZK jsou všechny nastaveny jako podřízené k rakouským vedeným v EUR. Fond v CZK tak kupuje podílové listy řídícího EUR fondu a pokud to chápu správně, promítají se tam proto dvoje poplatky za správu. Jediná výhoda by mohlo být měnové zajištění, ale to žádný z těch CZK fondů negarantuje.


Offline - Nadšenec Profil 
4. 9. 2021 17:16 Odeslat příspěvek
saabik píše
DoubleSix píše
PULPANM píše
Ano to je důvod. mám u RB účet, stejně tak mám investice i v ČSOB, kde mám také účet. A v RB teď mají spoustu fondů bez vstupních poplatků.
To jsou fondy, co převzali z ING. Další asi přibydou, až se plně spojí s EquaBank.
Já si ty fondy FF z ING předl do RB a pokračuji v jejich nákupu přes Rbroker,


Bez vstupních poplatků mají i vybrané svoje RIS fondy. Strategie a některé feedery. Myslím.



Které fondy převedené do RB z ING máte za 0% vstipního poplatku? Mě to u všech ukazuje 1% a to tuším psalo i ING v nějakých informacích k převodu viz. https://www.ing.cz/ukonceni/


Offline - Diskutér Profil 
4. 9. 2021 17:47 Odeslat příspěvek
qwertz375 píše
Jenže ty akciové podílové fondy s nulovým vstupním poplatkem vedené v CZK jsou všechny nastaveny jako podřízené k rakouským vedeným v EUR. Fond v CZK tak kupuje podílové listy řídícího EUR fondu a pokud to chápu správně, promítají se tam proto dvoje poplatky za správu. Jediná výhoda by mohlo být měnové zajištění, ale to žádný z těch CZK fondů negarantuje.


Feedery jsou zajištěné CZKEUR. Prakticky z velké části. Může tam být určité procento nezajištění, ale jen z důvodu růstu hodnoty eurové složky. Nezajištěná je část USDCZK, pokud tam nějaká je. Protože Vídeň strategicky nezajišťuje EURUSD. Ke zdvojení poplatků podle mě nedochází, protože by tam snad měla být nějaká domluva o vracení poplatků. Nevím teď přesně jak to je u kterého fondu, ale něco podobného tam funguje. Nákladově to tedy nevychází nějak podstatně hůř.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 9. 2021 17:57 Odeslat příspěvek
Poplatek za správu fondu AT0000764766 je již zahrnut v ceně jeho podílového listu, který následně kupuje fond CZ0008475175, jenž má zase svůj poplatek za správu. Tam se snad nic "odpustit" ani nedá. Co pravděpodobně český podřízený fond při nákupu rakouského neplatí je vstupní poplatek , (dle prospektu AT fondu je to stejně nula) a ty 3% za nákup neúčtuje fond ale RB za zprostředkování.

Když si dáte oba fondy do grafu, zjistíte, že CZ posktytuje trvale o 2-5% nižší výnos než AT.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 5 z 6 [ Příspěvků: 78 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies